Zilean : Zaman Bekçisi

Zilean

Zaman Bekçisi

Piltover

Can:499.28 (+71 seviye başına)

Mana:360.8 (+60 seviye başına)

Saldırı Gücü:51.64 (+3 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.625 (+2.13% seviye başına)

Hareket Hızı:335

Can Yenileme:5.44 (+0.5 seviye başına)

Mana Yenileme:6 (+0.8 seviye başına)

Zırh:17.134 (+3.8 seviye başına)

Büyü Direnci:30 (+0 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Yüksek Öğrenim

Zilean’ın ve dost şampiyonların kazandığı deneyimi %8 arttırır.


Saatli Bomba

Bedel: 70/85/100/115/130 Mana
Menzil: 700

Rakip ya da takım arkadaşı, herhangi bir birimin üzerine, 4 saniye sonra patlayarak alan etkili hasar veren bir bomba yerleştirir.

Zilean bir hedefin üzerine saatli bir bomba yerleştirir. Bomba 4 saniye sonra patlayarak, çevredeki bütün birimlere 90/145/200/260/320 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Başa Sar

Bedel: 50 Mana
Menzil: Kendin

Zilean bütün diğer yeteneklerinin bekleme sürelerini azaltarak kendini gelecekteki hesaplaşmalara hazırlar.

Zilean’ın bütün diğer bekleme sürelerini 10 saniye azaltır.


Zamanı Bük

Bedel: 80 Mana
Menzil: 700

Zilean herhangi bir birimin etrafında zamanı büker, kısa süreliğine rakip birimlerin Hareket Hızı azalır, takım arkadaşlarınınki ise artar.

Zilean dost bir şampiyonun Hareket Hızı değerini 2.5/3.25/4/4.75/5.5 saniyeliğine %55 arttırır. Seçilen hedef rakipse, Hareket Hızı aynı süre ve oranda azalır.


Zaman Kayması

Bedel: 125/150/175 Mana
Menzil: 900

Zilean takım arkadaşı bir şampiyon üzerine koruyucu bir zaman rünü işler ve ölümcül hasar alması halinde, şampiyonun zamanda geri dönmesini sağlar.

Zilean kendini ya da dost bir şampiyonu 7 saniyeliğine koruyucu bir zaman rünüyle işaretler. Hedef ölümcül hasar alırsa, zamanda geri döner ve yeniden 600/850/1100 (+200% Yetenek Gücü) Can elde eder.

Efsane

Bir zamanlar, çorak Urtistan topraklarında ihtişamlı bir şehir vardı. Büyük Duvar’ın aşağısındaki çoğu ülke gibi, o da uzun zaman önce korkunç bir Rün Savaşı sırasında yıkılmıştı. Fakat bu şehirden bir kişi sağ çıktı: Zilean adlı bir büyücü. Zamanı saplantı haline getirmiş olan bu büyücüye, şehrin Saat Kulesinde oturmak çok yakışıyordu. Savaşın yıkımı yurduna yaklaşırken, Zilean tüm gelecek ihtimallerini güçlü bir zaman büyüsüyle tahmin ediyor, barışçıl bir çözüm bulmayı umuyordu. Ama Zilean’ın büyüleri zaman algısını etkiledi. Nereye bağlı olduğu bilinmeyen bir kara şövalye-sihirdar grubu Urtistan’ı yakıp yıkarken, o zamanı kendisi için durdurmuş, düşünüyordu. Hatasını farkettiğinde Urtistan, yanıp yıkılmış bir harabeydi. Bu yıkıma neden olan sihirdarlar akıllıca bir kararla Saat Kulesi’ne zarar vermemişlerdi. Böylece hem Zilean’ın dikkatini çekmemiş, hem de ona kendi dikkatsizliğiyle işkence etme fırsatı bulmuşlardı.

Zilean’ın bu muazzam kayba üzülmeye vakti olmadı bile. Tehlikeli araştırmalarının acımasız bir yan etkisi olduğunu öğrendi: zaman bozunması. Bu mistik hastalık ona ölümsüzlüğü bahşediyordu, ama bilincini şu andaki sabit noktadan ayırıyordu. Şimdi zihni zaman içinde, geçmişten bu güne yaşamış olduğu tüm anlar arasında geziniyor. Zilean olayların hiçbirini etkileyemiyor. Bu lanetin en katlanılmaz yanı, Zilean’ın Urtistan’ı bazen eski haliyle görüp, diğer zamanlarda insansız yıkıntılarında yaşaması. Sadece League of Legends (Efsaneler Ligi) sihirdarlarının kullandığı güçlü büyüler bu rahatsızlığı iyileştirebiliyor. Zilean tedavi, sonra da halkını kurtaracak bir yöntem bulmak umuduyla Lig’e katıldı.

”Henüz yaşanmamış bir kayıptan daha büyük bir üzüntü yoktur.”
–Zilean

Rakipler

  • Volibear

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.