Ziggs : Sihirmayın Uzmanı

Ziggs

Sihirmayın Uzmanı

Bandle Şehri

Can:524.4 (+80 seviye başına)

Mana:334 (+50 seviye başına)

Saldırı Gücü:54.208 (+3.1 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.656 (+2% seviye başına)

Hareket Hızı:325

Can Yenileme:6.255 (+0.6 seviye başına)

Mana Yenileme:6 (+0.8 seviye başına)

Zırh:21.544 (+3.3 seviye başına)

Büyü Direnci:30 (+0 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Kısa Fitil

Her 12 saniyede bir, Ziggs’in ilk saldırısı ek büyü hasarı verir. Bu bekleme süresi Ziggs’in her yetenek kullanışında azalır.


Seksek Bomba

Bedel: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 850

Ziggs sekerek ilerleyen ve büyü hasarı veren bir bomba fırlatır.

Ziggs sekerek ilerleyen ve 75/120/165/210/255 (+65% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir bomba fırlatır.


Patlayıcı Lokumu

Bedel: 65 Mana
Menzil: 1000

Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar etkinleştirildiğinde patlayan bir patlayıcı lokumu atar. Patlama rakiplere büyü hasarı vererek, uzağa savrulmalarına neden olur. Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz.

Ziggs 4 saniye sonra ya da bu yetenek tekrar aktifleştirildiğinde patlayan bir patlayıcı lokumu atar. Patlama rakiplere 70/105/140/175/210 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı vererek, uzağa savrulmalarına neden olur.Bu arada Ziggs de savrulur ama hasar almaz.


Sihirmayın Tarlası

Bedel: 70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 900

Ziggs, hedef bölgeye rakibe temas ettiğinde patlayıp büyü hasarı veren ve rakibi yavaşlatan mayınlar döşer.

Ziggs, hedef bölgeye rakibin temasıyla patlayarak 40/65/90/115/140 (+30% Yetenek Gücü)büyü hasarı veren mayınlar döşer. Patlamadan etkilenen rakipler, 1.5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlar.Bir mayını tetikleyen rakipler, ilave mayınlardan %40 hasar alır. Mayınlar, 10 saniye sonra kendiliğinden etkisizleşir.


Cehennem Bombası

Bedel: 100 Mana
Menzil: 5300

Ziggs en büyük eseri olan Cehennem Bombası’nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler, uzaktakilere göre daha fazla hasar alır.

Ziggs en büyük eseri olan Cehennem Bombası’nı olağanüstü uzak bir mesafeye savurur. Patlama bölgesinin ortasında kalan rakipler 250/375/500 (+90% Yetenek Gücü) büyü hasarı alırken, uzaktakiler bu hasarın %80 kadarını alır. Minyonlar iki katı hasar alır.

Efsane

Ziggs, makine kurcalamaya doğuştan yetenekliydi. Ama düzensiz, hiperaktif yaradılışına yordle bilimadamları arasında sık rastlanmazdı. Heimerdinger gibi saygıdeğer bir mucit olmayı amaçlayarak, gözü yükseklerde projelerin arasında koşturuyordu. Eline yüzüne bulaştırdıkları da, eşsiz keşifleri de ona cesaret veriyordu. Ziggs’in uçarı deneylerinin bahsi, Piltover’daki ünlü Yordle Akademisi’ne kadar ulaştı. Akademinin saygıdeğer profesörleri onu, yeteneğini sergilemeye davet etti. Ama Ziggs’in güvenlik konusundaki her zamanki dikkatsizliği, gösterisini yarıda kesti. Sergilediği hextech motoru aşırı ısınıp patlayarak, Akademi’nin duvarında koca bir delik açtı. Profesörler üstlerindeki tozları silkeleyip, asık suratlarla Ziggs’e kapıyı gösterdiler. Yıkılan Ziggs, utanç içinde Bandle Şehri’ne dönmeye hazırlandı. Ama Piltover’dan ayrılamadan, bir grup Zaun ajanı akademiye sızıp profesörleri kaçırdı. Piltover ordusu esirlerin peşine düşüp, Zaun’da bir hapishaneye götürüldüklerini öğrendi. Ama silahları hapishane duvarını yok edemiyordu. Onları geçmeye kararlı olan Ziggs, yeni bir silah üstünde çalışmaya başladı ve kazara ortalığı yıkma yeteneğini esir yordle’ları kurtarmakta kullanabileceğini farketti.

Çok geçmeden Ziggs, büyük bir sevgiyle ”sihirmayın” adını taktığı bir dizi güçlü bomba icat etti. Yeni icatları, ilk denemeye hazırdı. Ziggs, Zaun’a gidip gizlice hapishane kompleksine sızdı. Devasa bombayı hapishaneye fırlattı. Patlamanın, takviyeli duvarda delik açışını sevinç içinde seyretti. Duman dağılınca hapishaneye dalıp, gardiyanları bir bomba yağmuruyla kaçırdı. Tutuklu yordle’ların hücresine gitti, kapıyı patlatıp yerinden çıkardı ve yordle’ları saldı. Akademi’ye döndüklerinde, çok utanmış olan profesörler Ziggs’e onursal ”Tahribat Dekanı” unvanını verdiler. Sonunda hakkı verilen Ziggs, teklifi kabul etti. Artık yeni bir hevesi vardı: Gitgide genişleyen sihirmayın kataloğunu, dünyanın en iyi deney alanı olan Adalet Meydanlarına getirmek.

”Ziggs mi? Evet evet, sağı solu belli olmaz, tehlikelidir. Ama çok zeki!”
–Heimerdinger

Arkadaşlar

  • Heimerdinger
  • Rumble

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.