Menu
Anasayfa / Teknoloji / Yazılım / Android / Android Telefonu Hızlandırma Rehberi | 2018

Android Telefonu Hızlandırma Rehberi | 2018

Herkese merhaba,

Android telefon kullanıcıların zaman geçtikçe en çok karşılaştığı problemlerden birisi olan yavaşlama, kasma, donma gibi sorunların ne kadar üzücü olduğunun farkındayız. Kullandığınız telefonu artık yavaşladığı ve işinize yaramadığı için hemen değiştirme düşüncesine girmeden önce size anlatacağımız bir kaç yöntemi deneyerek bu sıkıntının üstesinden gelebilirsiniz.
Bu yazımızda sizlere yavaşlayan, kasma ve donma sıkıntısı yaşayan android telefonu hızlandırma rehberi hazırladık. Keyifli okumlar.

Animasyon Ölçeği

Kullandığımız telefonların menü geçişleri, sayfalar arasında gezinti ve uygulamalardaki animasyon efektlerinin bütününe verilen addır. Artık yavaşlamaya başlayan telefonunuzda animasyon ölçeğini kapatmak gözle görülür bir hızlandırma yöntemi olmaktadır.
Animasyon ölçeğini kapatmak için sırasıyla Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri kısmına geldikten sonra Geçiş Animasyonu Süre Ölçeği” ve “Animatör Süre Ölçeği” seçeneklerine tek tek girip animasyon ölçek değerlerini kapalı konumuna getiriyoruz.

Arka Plan Uygulamaları

Akıllı telefonunuzu kullanırken bir uygulamadan çıkıp öbürüne girersiniz ve bu böyle devam ettikçe arka planda uygulamalar birikir ve telefonunuzun işlem hafızasını doldurmaya başlar. Telefonunuzun arka planda uygulamaları tutma sebebi tekrar giriş yaptığınızda en son hangi sayfadaysanız veya hangi işlemi yapıyorsanız sizi kaldığınız yerden devam etmesini sağlamaktır. Bu şekilde uygulamalar biriktikçe telefonunuzun işlem görme imkanı azalacak ve yavaşlamalar başlayacaktır. Bunun için arka plan uygulamalarınızı sık sık kapatmanızda fayda vardır.

Farklı Başlatıcılar Kullanma 

Android telefonlarınızda kullanmış olduğunuz başlatıcılar telefonunuzun özelliklerini ön plana çıkarma amaçlı olduğu için zaman geçtikçe yavaşlamalar ve kasmalar görülmeye başlar.
Play Store’dan indireceğiniz kaliteli bir başlatıcı ile telefonunuzu daha da hızlandırabilir bu sıkıntıların üstesinden gelebilirsiniz.
Sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz android için en iyi 5 başlatıcı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

Ram Temizleyici Kullanma

Play Store’dan gayet kullanışlı ve ücretsiz olan ram temizleyici ve telefon hızlandırıcı uygulamalar mevcut. Bunlardan güvenilir birini indirerek telefonunuzdaki önbellek dosyalarını temizleyebilir, ram boşaltabilir, gereksiz dosyaları silebilir ve akıllı telefonunuzu hızlandırabilirsiz.

Ek olarak bütün bu işlemler bir fayda sağlamazsa telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyebilirsiniz. Bu da fayda etmezse artık yeni bir telefon almanın zamanı gelmiştir.

Bu yazımızda android telefonu hızlandırma için pratik çözümlerden bahsettik. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle, kendinize iyi bakın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

AKN’siz İnternet Fiyatları ve Hızları | 2019 Güncel

Limitsiz internet kavramı uzun zamandır belirli internet sağlayıcıların kullanıcılarına sunduğu bir hizmetti. Fakat bu hizmet, …

Xiaomi – Tükiye’deki İlk Resmi Mağazası: Mi Store

Adını ülkemizde son dönemlerde sık sık duyduğumuz(özellikle akıllı telefon piyasasında), Çin menşeili Xiaomi, akıllı telefonların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.