Menu
Anasayfa / Sinema & TV / Anime / En İyi 10 Romantik Animeler

En İyi 10 Romantik Animeler

Anime serilerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyoruz. Şimdi ise yeni bir en iyi 10 listesi ile karşınızdayız. Bu yazımızda sizler için aşk ilişkilerine yeni bir bakış açısı getirecek animeleri paylaşıyoruz. Şimdi listemize geçelim.

Clannad

Tomoya, annesinin ölümünün ardından kendini büyük bir boşluğun içinde bulmuştur. Babası ise karısını kaybetmenin acısından dolayı kendini alkole vermiştir. Tomoya, bir gün babası ile tartışırken babasının Tomoya’nın kolunu yaralamasından sonra zaten bozuk olan ilişkileri daha da kötüleşir. Koluna aldığı yara yüzünden okul takımından uzaklaştırılır. Her şeyin üst üste gelmesinden dolayı arkadaşları ile de arası açılan Tomoya artık herkes tarafından serseri biri olarak görülmektedir. Tam bu sırada kendisi gibi biri olan Nagisa Furukawa ile tanışır ve zaman geçtikçe ikili arasında güçlü bir aşk başlar.

Shigatsu wa Kimi no Uso

Ortaokul öğrencisi olan Arima Kousei deha düzeyinde piyano çalabilen bir gençtir. Annesinin ölümü ardından geçirdiği bir travma sonucunda artık piyano çalamamaktadır. Çocukluk arkadaşı Miyazono Kaori ile bu travmayı atlatmaya çalışırken aralarında ki arkadaşlık yerini yavaş yavaş aşka bırakacaktır.

Kimi no Na wa  (Your Name)

Mitsuha ve Taki…

Bu kız ve erkek karakterlerin istekleri birbirine benzemektedir. Biri zengin ve güçlü bir aile hayatını yaşarken öbürü orta sınıf aileden gelen serseri denebilecek birisidir. Birbirlerinden hiç haberleri olmayan bu iki kişi bir sabah uyandıklarında birbirlerinin bedenlerinde olduklarını görürler. Bazen hafta da bir, bazen de birkaç kez olmak üzere bu durumu yaşamaktadırlar. Artık birbirlerinin bedenlerinde geçirdikleri zamanları hayatlarına müdahaleler ederek devam ettirmeye başlamışlardır. Fakat hiç beklemedikleri bir tehlike onlara hızla yaklaşmaktadır.

Bakemonogatari

Sıradan bir lisede öğrenci olan Koyomi Araragi günün birinde yürürken gökyüzünden üstüne Hitagi Senjōgahara adında bir öğrenci düşer. Ancak Koyomi şaşırtan kızın üstüne düşmesi değil, bu kızın üstüne düştüğünde hiç ağırlığının olmamasıdır.

Guilty Crown

Süper güçlerinde işin içinde olduğu bu animede kahmanımız Ohma Shu’nun sağ elinde psişik güçler bulunmaktadır. Ohma bu güçlerini genellikle arkadaşlarının önünde hava atmak için kullanıyor olsa da bir gün Yuzuriha Inori isimli kız ile tanışır ve hem bin bir türlü belaya ve aklını başından alan bir aşk hikayesine doğru yelken açar.

Elfen Lied

Günümüzden yüzyıllar sonra farklı bir evrende insan ırkı evrim geçirmeye başlamış ve Diclonius adı verilen en belirgin özellikleri başlarındaki boynuzlar olan bir tür ortaya çıkmıştır. Fakat Diclonius’ların yüksek telekinetik güçleri yüzünden normal insanlara zarar vermemeleri için bir laboratuvarda kapalı tutulurlar. Bir gün kaza sonucu kaçmayı başaran bir kız ardında onlarca ölü insan bırakarak dışarı çıkmayı başarır. Tam paçayı kurtaracakken askerler tarafından başından vurulur ve suya düşer. Bu hasardan hafıza kaybıyla kurtulan Diclonius iki kuzen tarafından bulunur ve ağzından çıkan tek kelime Nyuu’dur

High School DxD

Fırlama bir öğrenci olan Hyoudou Issei’nin tek dileği ileride kendi haremini kurabilmek. Yalnız şansı yaver gitmeyen kahramanımız daha ilk buluşmasında feci şekilde yaralanmış ve ölüme terk edilmiştir. Tam her şey bitti derken Gremory klanından Rias Gremory tarafından bulunup bir şeytan olarak yeniden hayata getirilir ve kendini şeytanlar ve melekler arasındaki ebedi savaşın ortasında buluverir. Her ne kadar bu durumun şokunda olsa da aslında hayalini kurduğu haremi de bulmuş olmaktadır.

Sakurasou no Pet na Kanojo

Kedilere karşı bitmek bilmeyen sevdası yüzünden yurttan bile atılmış olan Sorata bu sevdası yüzünden Sakuraosu yurduna bile gitmeye razı olmuştur. Bu yurda tembel, sorunlu, huysuz öğrencileri toplamaktadırlar. Fakat Sorata’nın tek sorunu kediler ile olduğundan bu yurtta yaşamını kolay kolay yürütemeyecektir. Bir gün Shiina adında bir kızla tanışana kadar tabii. Artık Sorata’nın günleri daha dolu ve heyecanlıdır.

Toradora

Lise öğrencisi olan Ryuuji Takasu içten içe çok iyi kalpli ve yumuşak duygulu biri olmasına rağmen yüz ifadesi yüzünden insanlar ondan uzak durmaktadırlar. Bir gün yürürken okulun en tehlikeli kişisi olarak nam salmış olan Taiga Aisaka adlı kız ile çarpışırlar. İlk başta ikili arasında anlaşmazlıklar olsa da ikisi de toplum tarafından dışlanmanın verdiği ortak his sayesinde yakınlaşırlar ve büyük bir aşk ortaya çıkar.

Kaichou Wa Maid-Sama

Bu kategoride benim favorim olan animeye sıra geldi.

Misaki Ayuzawa okulda gayet disiplinli, erkeklerin korkusu ve okulun öğrenci konseyi başkanıdır.

Fakat ailesinin maddi durumu yüzünden okuldan sonra part-time olarak bir kafede maid(hizmetçi) olarak çalışmaya başlar. Çalıştığını tüm okuldan sır gibi saklarken bir gün okulun popüler çocuğu, kızların sürekli peşinden koştuğu Takumi Usui kendisini görür. Okuldaki otoritesi ve şöhretinin tehlikeye girdiğini düşünürken Takumi sürekli o kafede takılmaya başlar. Normalde hiç bir kıza pas vermeyen Takumi vaktini Misaki ile geçirmeye başlayınca olaylar gelişir. Kendisini sıkılmadan izleyeceğiniz eğlenceli bir seridir.

Lütfen görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

AKN’siz İnternet Fiyatları ve Hızları | 2019 Güncel

Limitsiz internet kavramı uzun zamandır belirli internet sağlayıcıların kullanıcılarına sunduğu bir hizmetti. Fakat bu hizmet, …

PC’den Sıkılanlar İçin En İyi IOS ve Android MOBA Oyunlar

Herkese merhaba, MOBA oyun sektörünün ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilgisayar platformunda bu sektörün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.