Kalbinize Dokunacak En İyi Romantik Animeler

Duygu Seline Hazırlanın En İyi Romantik Animeler Listesi!

Bir çoğu özellikle öğrencilik döneminde geçen kimimize bu harika duyguları hatırlatırken kimimize bu duyguların özlemini çektirten birbirinden anlamlı animeler, sizler için özel olarak seçtiğimiz Romantik Animeler serilerini sizler için listeledik. Kendimde bir kaç yıl önce pek ön yargılı olarak başladığım bu serilerin tutkunu haline geldim. Özellikle belirtmeliyim ki romantik anime türü en sürükleyici hikayeleri barındırır… Keyifli seyirler.

Guilty Crown

Süper güçlerinde işin içinde olduğu bu animede kahmanımız Ohma Shu’nun sağ elinde psişik güçler bulunmaktadır. Ohma bu güçlerini genellikle arkadaşlarının önünde hava atmak için kullanıyor olsa da bir gün Yuzuriha Inori isimli kız ile tanışır ve hem bin bir türlü belaya ve aklını başından alan bir aşk hikayesine doğru yelken açar.

Clannad

Tomoya, annesinin ölümünün ardından kendini büyük bir boşluğun içinde bulmuştur. Babası ise karısını kaybetmenin acısından dolayı kendini alkole vermiştir. Tomoya, bir gün babası ile tartışırken babasının Tomoya’nın kolunu yaralamasından sonra zaten bozuk olan ilişkileri daha da kötüleşir. Koluna aldığı yara yüzünden okul takımından uzaklaştırılır.
Her şeyin üst üste gelmesinden dolayı arkadaşları ile de arası açılan Tomoya artık herkes tarafından serseri biri olarak görülmektedir. Tam bu sırada kendisi gibi biri olan Nagisa Furukawa ile tanışır ve zaman geçtikçe ikili arasında güçlü bir aşk başlar.

Elfen Lied

Günümüzden yüzyıllar sonra farklı bir evrende insan ırkı evrim geçirmeye başlamış ve Diclonius adı verilen en belirgin özellikleri başlarındaki boynuzlar olan bir tür ortaya çıkmıştır. Fakat Diclonius’ların yüksek telekinetik güçleri yüzünden normal insanlara zarar vermemeleri için bir laboratuvarda kapalı tutulurlar. Bir gün kaza sonucu kaçmayı başaran bir kız ardında onlarca ölü insan bırakarak dışarı çıkmayı başarır.
Tam paçayı kurtaracakken askerler tarafından başından vurulur ve suya düşer. Bu hasardan hafıza kaybıyla kurtulan Diclonius iki kuzen tarafından bulunur ve ağzından çıkan tek kelime Nyuu’dur.

Shigatsu wa Kimi no Uso

Ortaokul öğrencisi olan Arima Kousei deha düzeyinde piyano çalabilen bir gençtir. Annesinin ölümü ardından geçirdiği bir travma sonucunda artık piyano çalamamaktadır. Çocukluk arkadaşı Miyazono Kaori ile bu travmayı atlatmaya çalışırken aralarında ki arkadaşlık yerini yavaş yavaş aşka bırakacaktır.

Kimi no Na wa  (Your Name)

Mitsuha ve Taki…

Bu kız ve erkek karakterlerin istekleri birbirine benzemektedir. Biri zengin ve güçlü bir aile hayatını yaşarken öbürü orta sınıf aileden gelen serseri denebilecek birisidir. Birbirlerinden hiç haberleri olmayan bu iki kişi bir sabah uyandıklarında birbirlerinin bedenlerinde olduklarını görürler.
Bazen hafta da bir, bazen de birkaç kez olmak üzere bu durumu yaşamaktadırlar. Artık birbirlerinin bedenlerinde geçirdikleri zamanları hayatlarına müdahaleler ederek devam ettirmeye başlamışlardır. Fakat hiç beklemedikleri bir tehlike onlara hızla yaklaşmaktadır.

Bakemonogatari

Sıradan bir lisede öğrenci olan Koyomi Araragi günün birinde yürürken gökyüzünden üstüne Hitagi Senjōgahara adında bir öğrenci düşer. Ancak Koyomi şaşırtan kızın üstüne düşmesi değil, bu kızın üstüne düştüğünde hiç ağırlığının olmamasıdır.

High School DxD

Fırlama bir öğrenci olan Hyoudou Issei’nin tek dileği ileride kendi haremini kurabilmek. Yalnız şansı yaver gitmeyen kahramanımız daha ilk buluşmasında feci şekilde yaralanmış ve ölüme terk edilmiştir. Tam her şey bitti derken Gremory klanından Rias Gremory tarafından bulunup bir şeytan olarak yeniden hayata getirilir ve kendini şeytanlar ve melekler arasındaki ebedi savaşın ortasında buluverir. Her ne kadar bu durumun şokunda olsa da aslında hayalini kurduğu haremi de bulmuş olmaktadır.
Konusu o kadar tatmin edici gelmeyebilir fakat keyifli romantik animelerden biri olmakla aynı zamanda pek müstehcen sahneleri bulunduğu için izlemeye başlamadan önce bir düşünün derim.

Sakurasou no Pet na Kanojo

Kedilere karşı bitmek bilmeyen sevdası yüzünden yurttan bile atılmış olan Sorata bu sevdası yüzünden Sakuraosu yurduna bile gitmeye razı olmuştur. Bu yurda tembel, sorunlu, huysuz öğrencileri toplamaktadırlar. Fakat Sorata’nın tek sorunu kediler ile olduğundan bu yurtta yaşamını kolay kolay yürütemeyeceğini kabul etmekten başka şansı yoktur.
Bir gün Shiina adında bir kızla tanışana kadar tabii. Artık Sorata’nın günleri daha dolu ve heyecanlıdır.

Toradora

Lise öğrencisi olan Ryuuji Takasu içten içe çok iyi kalpli ve yumuşak duygulu biri olmasına rağmen yüz ifadesi yüzünden insanlar ondan uzak durmaktadırlar. Bir gün yürürken okulun en tehlikeli kişisi olarak nam salmış olan Taiga Aisaka adlı kız ile çarpışırlar. İlk başta ikili arasında anlaşmazlıklar olsa da ikisi de toplum tarafından dışlanmanın verdiği ortak his sayesinde yakınlaşırlar ve büyük bir aşk ortaya çıkar.

Kaichou Wa Maid-Sama

Bu kategoride benim favorim olan animeye sıra geldi. Misaki Ayuzawa sert mizacı ve disiplinli tavırlarıyla okulda erkeklerin korkulu rüyası halindedir,

Ailesinin durumunun pek iç açıcı olmamasından ötürü ek gelire ihtiyacı olan Misaki maid(hizmetçi) konseptli bir kafede part time olarak çalışmaya başlar. Okulda öğrenci konseyi başkanı konumu ve disiplinli lider görüntüsünü sarsılmasından korkan Misaki bu işi bir sır gibi saklarken okulun popüler çocuğu olan yetenekleri ve yakışıklılığı ile kızların peşinden koştuğu Takumi Usui kendisini görür.
Misaki okulda herkesin alay konusu olma korkusuyla yaşarken, Takumi sürekli o kafede takılmaya karar verir fakat Takumi Misakiye’ aşık olduğunu mu anladı yoksa farklı bir sebepten mi? İlgisini hiç bir kız çekmeyen Takumi zaman içerisinde Misaki ile yakınlaşmaya başlayınca olaylar gelişir. Bu türde izleyebileceğiniz en sürekli animelerde başı çeken bu romantik animeyi izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Bu türün tutkunuysanız bu listede yer veremediğim fakat farklı listelerimizde karşılaşabileceğiniz ” Ao Haru Ride, Nagi no Asukara, Eden Of The East ve Bokura Ga Ita” animelerini de denemenizi tavsiye ederim.

Lütfen görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Momo Nasıl Bir Oyundur? Yeni Nesil Mavi Balina Oyunu

Çocuklara Verdiği Korkunç Görevler ile Ebeveynlerin Korkulu Rüyası Olan Momo Oyunu Nedir? Geçtiğimiz aylarda mavi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.