İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. İşin kötü yanı ise bu SMS’leri gönderen firmalar hiç bir şekilde bu listeden çıkmanıza izin vermeyebiliyorlar. Mesajlarda da abonelikten çıkma gibi bir bağlantı göremiyorsunuz. Bize zor kullanarak gönderdikleri bu mesajları gene zor kullanarak engellemekten başka yöntemimiz kalmayabiliyor. Size bu SMS’lerden nasıl kurtulacağınızı bildiğim tüm yolları ile anlatacağım adımları dikkatli şekilde uygulayın.

 

1. iPhone(iOS Cihazlar) Üzerinden SMS’leri Engelleme

Adım 1: Gelen istenmeyen mesajı açın,
Adım 2: Mesajın açıldığı ekranda sağ üst kısımdan “Ayrıntılar” butonunu göreceksiniz buraya dokunun.
Adım 3: Açılan ekranda gördüğünüz “Rahatsız Etme” seçeneğini aktifleştirip arkasından gene sağ üst kısımda göreceğiniz ” i ” butonuna tıklayın.
Adım 4: Son işlem olarak açılan ekranda en alt kısma inin ve ” Bu Arayanı Engelle” diyerek o firmadan gelecekte gelebilecek tüm mesajlardan kurtulmuş olun.

Resimli anlatım olarak görmek için forum sitemizde ki iPhone’da İstenmeyen SMS’leri Engelleme Yöntemi konumuza göz atabilirsiniz.

 

2. Android Üzerinden SMS’leri Engelleme
Android yazılımlarda şuan için bildiğim kadarıyla sistem üzerinden belli bir SMS engelleme yöntemi yok. Bunu yalnızca üçüncü parti bir yazılım ile sağlayabilirsiniz. Yani Google Play Store’a girerek “SMS engelleme” yazıp aratın çıkan sonuçlardan hangi yazılım size güvenilir geliyorsa o programı indirip SMS engellemek için faydalanabilirsiniz.

3. Denenebilecek Diğer Yollar
Geriye bazı alternatif yollar kalıyor bunlarda kesin sonuç olmanız garanti değil. Bu yöntemlerden ilki eğer size SMS’leri gönderen bir telefon numarası ise operatörü arayarak bu numaradan daha fazla SMS gelmesini istemediğinizi söyleyerek engellemeyi deneyebilirsiniz. Diğer yol ise size mesajları gönderen bir firma ise o firmanın sitesine girerek canlı chat varsa o kısımdan numaranızı verip SMS listesinden çıkartılmanızı isteyebilir, canlı chat yoksa mail adresine mail atarak bilgi verebilirsiniz. Fakat bu yöntemlerde kesinlik garanti değil sadece şansınızı denemiş olursunuz.

Hakkında Murat Senturk

Ben bir manyağım dedi, hayat bir karnaval dedi.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Momo Nasıl Bir Oyundur? Yeni Nesil Mavi Balina Oyunu

Çocuklara Verdiği Korkunç Görevler ile Ebeveynlerin Korkulu Rüyası Olan Momo Oyunu Nedir? Geçtiğimiz aylarda mavi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.