Zyra : Dikenli Cazibe

Zyra

Dikenli Cazibe

Bağımsız

Can:479.32 (+74 seviye başına)

Mana:334 (+50 seviye başına)

Saldırı Gücü:53.376 (+3.2 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.625 (+2.11% seviye başına)

Hareket Hızı:325

Can Yenileme:5.69 (+0.5 seviye başına)

Mana Yenileme:6 (+0.8 seviye başına)

Zırh:20.04 (+3 seviye başına)

Büyü Direnci:30 (+0 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Dikenli Cazibe

Zyra öldüğünde, kısa süreliğine bitki suretine döner. 2 saniye sonra, imleç doğrultusunda bir diken fırlatarak, isabet alan her rakibe gerçek hasar verir.


Ölümcül Fide

Bedel: 75/80/85/90/95 Mana
Menzil: 800

Zyra hedef noktada bir gonca yetiştirir. Kısa süre sonra gonca patlayarak, fırlattığı dikenlerle yakındaki tüm rakiplere hasar verir. Bir tohumun üzerine yapılırsa, Ölümcül Fideden bir Diken Tüküren bitkisi filizlenerek uzaktan rakiplere saldırır.

Yerden fırlayan dikenler, bölgedeki rakiplere 70/105/140/175/210 (+65% Yetenek Gücü)büyü hasarı verir.
Aşırı Büyüme: Ölümcül Fidenin bir tohuma isabet etmesi halinde bir Diken Tüküren filizlenerek, 23 + (6.5 × level) (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Süresi 10 saniyedir.


Aşırı Büyüme

Bedel: 1 Tohum
Menzil: 850

Zyra’nın yerleştirdiği tohum, bir bölgenin 30 saniyeliğine görülmesini sağlar. Tohumlara yapılan başka büyüler, onları Zyra için dövüşen bitkilere dönüştürür. Ayrıca, pasif olarak Bekleme Süresinde Azalma sağlar.

Pasif: Bekleme Süresinde %2/4/6/8/10 Azalma sağlar.
Aktif: Yerleştirilen tohum 30 saniye süreyle kalır. Bir rakip Şampiyonun tohuma basması halinde, tohum yok olur ve Şampiyonun 2 saniyeliğine ortaya çıkmasını sağlar.Zyra17/16/15/14/13 saniyede bir tohum depolar (en fazla 2 tohum saklanır, 4 tohum yerleştirilir).
Aşırı Büyüme: Tohumların büyüyerek bitki olması için büyü yap. Bitki hasarı, Zyra’nın seviyesine bağlıdır. Aynı hedefe vuran fazladan bitkiler %50 daha az hasar verir.


Kapan Kökler

Bedel: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 1100

Zyra’nın yerden gönderdiği sarmaşıklar hedefi sarmalayarak ona hasar verir ve rastladıkları rakipleri yere sabitler. Bir tohumun üzerine yapılırsa, Kapan Köklerden bir Sarmaşık Kamçı filizlenerek, kısa mesafeli saldırılarla rakibin Hareket Hızını düşürür.

İleri gönderdiği sarmaşıklar 60/95/130/165/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve rakipleri 0.75/1/1.25/1.5/1.75 saniyeliğine yerlerine mıhlar.
Aşırı Büyüme: Kapan Köklerin bir tohuma vurması halinde filizlenen bir Sarmaşık Kamçı, 23 + (6.5 × level) (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve rakipleri 2 saniyeliğine %30 yavaşlatır. Süresi 10 saniyedir.


Boğardikenler

Bedel: 100/120/140 Mana
Menzil: 700

Zyra hedef noktada çarpık bir fide oluşturur; fide büyürken tüm rakiplere hasar verir ve temas ettiği rakipleri havaya savurur.

Doğanın hiddetiyle hedef noktada büyüyen habis fide büyürken, bölgedeki tüm rakiplere 180/265/350 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. 2 saniyenin sonunda, sarmaşıklar yukarı fırlayarak rakipleri havaya savurur.
Aşırı Büyüme: Fidenin içerisindeki bitkiler öfkelenir; Saldırı Hızları %50 artar.

Efsane

Ölmekte olan bitki Zyra, kaderinin dizginlerini eline alma arzusuyla, hayata baştan başlamak için bilincini bir insan vücuduna aktardı. O ve türdeşleri yüzyıllar önce Kumungu Ormanı’nda sarmaşık dallarını ve dikenlerini kullanarak egemenlik kurmuş, bölgelerine ayak basan her hayvanı yemişlerdi. Yıllar geçtikçe, hayvan nüfusunun soyu tükenmeye başladı. Yiyecek gitgide azaldı. Son türdeşleri solup giderken, Zyra’nın elinden tek gelen çaresizce durmaktı. Tek başına öleceğini düşünmeye başlamıştı ki dikkatsiz bir büyücünün gelişiyle kurtuluş fırsatı çıktı.

Zyra yıllardır ilk kez bir yaratığın kendisine bu kadar yaklaştığını hissediyordu. Açlık onu büyücüye itiyordu ama daha derinlerde onu zorlayan başka bir içgüdü de vardı. Kadını dikenleriyle kolayca sardı. Fakat bu son yemeğinin tadını çıkarırken, zihnini yabancı anılar işgal etti. İnsanlarla hayvanların yaşadığı kocaman taş ve metal ormanları gördü. Dallarından kuvvetli bir sihir akarken, hayatta kalmak için güzel fakat riskli bir plan yaptı. Kadının hatıralarını kullanarak, yeni elde ettiği sihri insan şeklinde bir beden yapmaya yöneltti. Kendisini nasıl bir dünyanın beklediğini bilmiyordu; ama kaybedecek bir şeyi yoktu. Zyra gözlerini açtığında, parmaklarının ucunda hazır bekleyen ham güçle kendinden geçti. Ancak bir zamanlar kendisi olan bitkinin solmuş kalıntılarını görünce ne kadar savunmasız kaldığını anladı. Gövdesi ölürse geri çekilebileceği bir dallar ağı, onu yeniden büyütebilecek kökü yoktu; ama gerçek anlamda yaşadığını hissediyordu. Dünyayı ilk defa hayvanların gördüğü gibi gördü ve kötü kötü gülümsedi. Yeniden doğmuştu ve artık çok daha uzağa erişebiliyordu.

”Gülü seven, dikenine katlanır.”
–Zyra

Rakipler

  • Maokai

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.