İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler

Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif alacağınız en iyi romantik komedi anime lerin bir listesini sıraladık. Her biri farklı konu ve özgün karakterler içeren bu animeler meraklısı için tatmin edici serilerdir. Bu eğlenceyi duygusallıkla harmanlayan eşsiz romantik komedi animeler özel listemiz size harika saatler sunacak. Lafı fazla uzatmadan listeye geçecek olursak;

 

Shigatsu Wa Kimi No Uso

Ortaokul öğrencisi olan Arima Kousei deha düzeyinde piyano çalabilen bir gençtir. Geçirdiği bir travma sonucunda artık piyano çalamamaktadır. Çocukluk arkadaşı Miyazono Kaori ile bu travmayı atlatmaya çalışırken aralarında ki duygusal bağlar ve yaşadıkları gözler önüne seriliyor.

Ore Monogatari

Sıradan bir akışı olmayan çoğu kişinin ortak düşüncesi olarak çok tatlı bir anime serisidir. Ayrıca 2014 Kodansha manga ödülünün sahibidir.

2 metre boyu ve 120 kg ağırlığı olan Gouda Takeo hayatını kızlar arasında çok popüler olan yakın arkadaşı Sunakawa ile beraber geçirmektedir. Takeo tüm hayatı boyunca hiç bir kızdan karşılık alamamış ve iri yapılı cüssesi yüzünden sürekli yanlış anlaşılmıştır. Aslında görünüşünün aksine kendisi son derece kibar, nazik ve herkesin yardımına koşmaya çalışan biridir. Bir gün metroda sapığın tekinin güzel bir kızı taciz ettiğini görür ve karakteri gereği gidip kızı sapığın elinden kurtarır. Kurtardığı kıza ilk görüşte aşık olduğunu anlar ve olaylar gelişmeye başlar.

Kimi Ni Todoke

Dış görünüşü yüzünden arkadaşları içinde korkulan ve dışlanan Sawako Kuronuma’nın ruhları görebildiği ve istediği kişiyi lanetleyebildiği hakkında dedikoduları ortaya çıkar. Hayatı gitgide berbat bir hal almaya başlamışken bir gün okulun popülerlerinden biri olan Kazehaya’nın Sawako ile konuşmaya başlamasıyla her şey değişir. Sawako kendini bir anda bambaşka bir hayatta bulur ve gün geçtikçe yeni arkadaşlar edinmeye başlar. Tabi bu arada sessiz sedasız Sawako ve Kazehaya arasında küçük bir aşk başlar.

Nana

Aynı adı taşıyan (Nana) iki kızın bir gün tamamen tesadüf ile tanışıp arkadaş olmasıyla hikayemiz başlıyor. Arkadaşlıkları ilerleyen Nana’lar aynı apartman dairesinde yaşamaya karar verirler. Animede karakterlerin birbirlerine git gide ısınmalarını ve iyi birer dost olmaları ele alınıyor. Seri boyunca iki Nana’nın da hayatlarına, geçmişlerine, duygularına, hüzün ve sevinçlerine ortak oluyoruz. Akıcılık konusunda o kadar başarılı ki tatmin seviyesi bu romantik animeyi izlerken büyük keyif alacaksınız.

Toradora

Belalı görünüşü yüzünden insanların kendisinden uzaklaştı Ryuuji Takasu aslında sevimli ve normal bir lise öğrencisidir. Okulun ilk günü beklenmedik bir anda herkes tarafından hatta ailesinden bile dışlanan ve okulun tehlikeli yaratığı olarak bilinen Taiga Aisaka’ya çarpar. Ufak yapılı olmasına rağmen çok vahşi karakterli Taiga ile aralarında başlayan kavga daha sonraları ikisinin de ortak sorunu olan dışlanmışlık ile samimi bir arkadaşlığa ve sevgiye dönüşür.

Kaichou Wa Maid-Sama

Misaki Ayuzawa okulda gayet disiplinli, erkeklerin korkusu ve okulun öğrenci konseyi başkanıdır.

Fakat ailesinin maddi durumu yüzünden okuldan sonra part-time olarak bir kafede maid(hizmetçi) olarak çalışmaya başlar. Çalıştığını tüm okuldan sır gibi saklarken bir gün okulun popüler çocuğu, kızların sürekli peşinden koştuğu Takumi Usui kendisini görür. Okuldaki otoritesi ve şöhretinin tehlikeye girdiğini düşünürken Takumi sürekli o kafede takılmaya başlar. Normalde hiç bir kıza pas vermeyen Takumi vaktini Misaki ile geçirmeye başlayınca olaylar gelişir. Kendisini sıkılmadan izleyeceğiniz eğlenceli bir seridir. Aynı zamanda bu anime bana romantik anime leri sevdiren seridir diyebilirim, anime izlemeye başladığım zamanlar bu türe olan ön yargımı bu anime kırdığımı kabul etmekten kaçınmayacağım.

Kokoro Connect

Yoshifumi, Himeko, Yui, Iori ve Taichi adlı 5 arkadaş okullarındaki herhangi bir kulübe girme zorundadırlar. İstedikleri gibi bir kulüp bulamadıkları için kendi kulüplerini oluştururlar. Bu kulüple beraber 5 arkadaşın dostlukları daha da ilerler. Öyle ki ruhları bile bedenlerinden çıkıp birbirlerinin bedenlerine girmeye başlar. Bu tuhaf olayı gelip geçici olduğunu düşünürler fakat olaylar daha yeni başlamaktadır.

Clannad

Küçük yaşta annesinin ölümüyle hayatı değişen Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ama babası, eşinin ölümüne dayanamamış ve kendisini alkole kumara vermiştir. Tomoya ve babasının arası zaten kötüyken,aralarında geçen bir kavga esnasında babasın Tomoya’nın kolunu yaralar ve ilişkileri daha da kötüleşip birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar. Kolundaki kesik yüzünden Tomoya basketbol kulübünden de ayrılmak zorunda kalır. Git gide okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, artık bir serseri olarak görülmektedir. Ancak bir süre sonra Youhei Sunohara dışında arkaşı olmayan Tomoya’nın hayatına Nagisa Furukawa girer. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de birden bire kendisini onunla birlikte bulur ve zamanla kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

Hachimitsu To Clover (Honey and Clover)

Takemoto Yuuta, Mayama Takumi ve Morita Shinobu üniversite de okuyan 3 ev arkadaşıdır. Öğrencilikleri sefil ve boş bir hayat üzerine devam ederken bir gün Hanamoto adlı öğretmenleri onları Hagumi ile tanıştırır. Hagumi bir ortaokul çocuğu gibi görünmesine rağmen 18 yaşında olan ve üniversite okuyan genç bir kızdır. Resim konusunda oldukça yetenekli ve aynı zamanda bir heykeltraştır. Zaman geçtikçe bu 3 arkadaş kendilerini Hagumi’ye aşık olmuş bulacaklardır.

Nodame Cantabile

2004 yılında, en iyi shōjo manga dalında ödül alan “Nodame Cantabile” adlı mangadan uyarlanmıştır.

Shinichi Chiaki 22 yaşında ünlü bir piyanistin oğludur. Kendisi de çok iyi keman ve piyano çalabilmektedir ve okuduğu müzik akademisinde gayet başarılı bir öğrencidir. Küçük bir çocukken Sebastiano Viera’nın yönettiği bir operayı izleyip büyüyünce opera şefi olmaya karar vermiştir. Bunun için yurt dışında eğitim almak ister fakat kendisinin uçak fobisi vardır. Bu korku yüzünden Japonya’dan çıkamayan Shinichi tüm arkadaşlarının hayallerinin peşinden koşmasını ve amaçlarına ulaşmasını oturduğu yerden izler. Öğretmenleri ve arkadaşları onu terk etmeye başlayınca tamamen yalnızlığa ve karamsarlığa düşer.

Tam tüm hayallerin bırakmayı düşünürken 21 yaşındaki Noda Megumi yani Nodame ile tanışır. Müzik bilgisi neredeyse olmayan Nodame kendi ezgisi ile piyano başına geçtiğinde neredeyse rakipsiz biri olur. Shinichi sürekli Nodame’nin tavırlarını eleştiriyor olsa bile Nodame ona müzikten zevk almayı tekrar öğretir.

Ao Haru Ride (Blue Spring Ride)

Bir kaç yıl önce yaşadığı talihsizlik sonucu o güne kadar hoşlandığı tek erkeğe aşkını ilan edemeyen ve güzelliğinden dolayı hayatı boyunca arkadaşları tarafından dışlanmalara maruz kalan Yoshioka Futaba nın serüvenini konu alan bu animede, Yoshika yeni başlayacağı lise hayatında her şeyi baştan alarak yeni bir imaj oluşturma çabalarına tanık olacağız. Yeni hayatında eski aşkıyla tekrar karşılaşacak ve yıllar önce onunda kendisini aynı duyguları beslediği öğrendikten sonra yaşanacak sürükleyici ve bir o kadar tatlı bir hikayeye tanık olacağız.

Bokura Ga Ita

Nana okulun ilk günü karşılaştığı okulun en popüler öğrencisi olan Yano ‘ya ne kadar engel olmak istese de kısa sürede aşık olur. Yano ile yakınlaşan Nana onun kısa süre önce kız arkadaşını trafik kazasında kaybettiğini öğrenir. Hala kaybettiği kız arkadaşına aşık olan Yano ile ona aşık olan Nana’nın farklı ve sürükleyici hikayesine tanık olacaksınız.

Bir başka yazımız olan ölmeden önce izlemeniz gereken 10 anime adlı yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler, takipte kalın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Momo Nasıl Bir Oyundur? Yeni Nesil Mavi Balina Oyunu

Çocuklara Verdiği Korkunç Görevler ile Ebeveynlerin Korkulu Rüyası Olan Momo Oyunu Nedir? Geçtiğimiz aylarda mavi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.