Menu
Anasayfa / Genel / En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları

Merhaba arkadaşlar bu konu uzun süredir aklımda olan ve paylaştığımda birazda beni huzura kavuşturacak, bizzat tecrübe ile sabitlenmiş bir paylaşım olan En İyi 10 Türk Hosting Firmasını sizler için inceleyeceğiz. Tecrübeyle sabit dememin nedeni ise burada paylaşacağım hosting firmalarının hemen hemen hepsi ile çalışma fırsatı buldum. Aynı zamanda geçmişte bu firmalar ile çalışmış veya halen çalışmakta olan dostlarımdan edindiğim görüşleri de bu sıralamayı yaparken kâle alarak hareket ettim.

İnternet üzerinde araştırma yaparken bir çok sitenin kendine göre bir sıralaması olacaktır. Bunların çoğu aslında kendilerini en iyi hosting firması olarak göstermeye çalışan firmaların bizzat el altından açtığı sitelerdir. Tabi nadiren tecrübe ile paylaşılmış farklı makalelerde görebilirsiniz. Bunları da dikkate almanızda fayda var. Özellikle yurt dışında kurdukları şirketler üzerinden vatana millete de pek hayrı olmayan bu firmalara karşı çok seçici olmanızı tavsiye ederim.

Sıralamaya geçmeden önce sizlere açıklamak istediğim bir konu var. İlk olarak şunu belirteyim vereceğim listenin en tepesinde ki 3 sitenin aşağı yukarı hosting kalitesi birbirine denk paketleri ele alırsak çok az farklılık gösterir. Yani fiziksel olarak birbirlerine benzerler. Kısacası verdikleri hizmetin hosting kısmını baz alırsak her şekilde sizi tatmin edeceklerdir. Şartlar böyle olunca ikinci ve bence en önemli etken olan müşteri hizmetleri ve destek kısmı devreye girer. Yani aslında bu listede ki ilk 3 firmanın sıralamaya etki eden aralarında ki fark satış sonrası ve öncesi hizmetler oldu.

Sıralamaya geçecek olursak,

1. Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş.

Neden: Hosting firmaları arasından en vizyon sahibi firma olarak gösterebilinir. Paylaşımlı hosting ziyadesinde özel hosting hizmetlerinde gerçekten başarılı olduklarını gördüm. Firmayı geçmişten bilmeme rağmen hiç denememiştim geçen gün Metrocity AVM’yi ziyaret ederken otoparktan giriş yapar yapmaz ofisleri ile karşılaştım. Sonrasında bir başka projemde denemeye karar verdim. Verdikleri hosting hizmetinden ziyade müşteri ilişkileri ve satış sonrası desteklerini hayran kaldım diyebilirim. Şu an için en çok beğendiğim çok profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabileceğiniz şahane bir hosting firması.

2. Turhost.com | Aerotek Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Neden: Turhost şimdiye kadar belki de en uzun süredir çalıştığım ve halen çalışmaya devam ettiğim hosting firması olabilir. Beklentiniz performans öncelikli ise bir saniye bile düşünmeden verilerinizi bu firmada barındırabilirsiniz. Profesyonellik artı performans odaklı olarak hizmet alabileceğiniz yegane firma diyebilirim. İkinci sıraya koymamın sebebi müşteri hizmetleri ve satış sonrası yönünden ufak tefek eksikliklerinin olması.

3. Natro | Çizgi Telekomünikasyon A.Ş.

Neden: En yaygın ve en köklü hosting firmalarından biride natro. Bu işlerle uğraşıp bu firmayı bilmeyen çok az kişi vardır. Muhtemelen ilk üçte olup en çok müşteriye hizmet veren firma natro olacaktır. Diğer firmalara göre artısına bakacak olursak panelinin çok kolay olması ve canlı destek hizmeti sunması olabilir. Alan adında gerçekten çok başarılı bir paneli var. Neden üçüncü sıraya koyduğuma gelirsek natro da ne zaman desteğe ihtiyacım olsa hep küstah cevaplar aldım. Bu kanıya sadece tek bir deneyimden dolayı değil bir çok kez aynı muameleyle karşılaşmam sonucu vardım. Satış sonrası hizmeti gerçekten çok zayıf. Natro ile çalışacaksanız bunu göz önünde bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

4. DorukNet | Doruk İletişim ve Otomasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Neden: Beşiktaşa yolunuz düştüyse ve etrafına dikkat edenlerdenseniz doruknet binasını kesin görmüşsünüzdür. Türkiye de en eski hosting firmalarından biridir. Gene kendi projeleri olan wispotter ile büyük bir başarı elde ettiklerini söyleyebilirim. Satış öncesi ve satış sonrası hizmetleri gayet yeterli bulduğum firmalardan. Diğer firmalara göre en büyük eksisi fiyatlarının tuzlu olması. Performans, kalite ve profesyonellik bakımından önde gelen kuruluşlardan biri, keseniz genişse değerlendirmenizi tavsiye ederim.

5. Turkticaret.net Yazılım Hizmetleri A.Ş.

Neden: Eski ve güvenilir hosting firmalarından biriside turkticaret.net. Sektörde başarılı bir çizgi izlediler hizmet kaliteleri idealdir.

 6. İsimtescil Bilişim A.Ş.

Neden: Sektörde başarılı firmalardan biri, merkezi Kıbrıs olmasına rağmen Amerika da ve İstanbulda da şubeleri var. Destek konusunda bazı sıkıntıları olsa da kaliteli hizmet alabileceğiniz hosting firmalarından biridir.

7. IHS Telekom | IHS Software & Telecommunication FP LTD.

Neden: Eski toprak hosting firmalarından biri, merkezi Kıbrıs olan bu firmanın ne yazık ki Türkiye de bir şubesi yok. Güvenilirliğini sağlamış yazılım sektöründe de başarılı olan bir kuruluş.

8. SadeceHosting | HOSTING INTERNET HİZMETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Neden: İstanbul merkezli başarılı bir firma. Profesyonel hizmet alabileceğiniz özellikle kurumsal paketlerde oldukça makul çözümler üretebilen kendini kanıtlamış bir kuruluş.

9. Daha.net | Softcom Bilişim Hiz. ve Tic. A.Ş.

Neden: Satış sonrası desteği başarılı olan kaliteli hizmet sağlayan bir firma.

10. Markum Bilişim Teknolojileri Tic. Ltd. Şti.

Neden: Vereceği hizmet bakımından size sorun çıkarmayacak profesyonel hizmet veren bir hosting firması. Destek konusunda oldukça başarılılar.

Bonus (Sizden Gelenler)

11. Güzelhosting | GNET İnternet Telekomünikasyon A.Ş.

Neden: Özellikle fiyat performans başarısı nedeniyle sizlerden çok geri dönüş aldık. Aynı zamanda destek taleplerine kısa sürece ve etkili cevaplar vermeleri de beğeni toplamış durumda. Pek başarılı dostlarımın bir çok web sitelerini bu firmada barındırmaları çok ilgimi çekti. Özellikle web hosting de uygun fiyatlı ve kaliteli hosting şirketi arayan arkadaşlarımıza tavsiye ederiz.

Son olarak değinmek istediğim önemli bir konu daha var. Bu sektörün piyasasında her gün çok fazla hosting firması türüyor uygun fiyatları dolayısıyla bir anda iyi satışlar yapabiliyorlar fakat önemli olan nokta devamlılık genel olarak piyasayı gözlemlediğimde bu tür firmaların saman alevi gibi birden yanıp kısa sürede söndüğünü gördüm. Eğer yapacağınız işin belli bir kalitede başlamak istiyorsanız temel olan şey hostingde ucuza kaçmak doğru bir davranış olmaz. Destek ve altyapı konusunda ciddi sıkıntı yaşarsınız, işin donanımsal ve yazılımsal kısmını ele aldığınızda bu sektör gerçekten çok karışık ve ciddi anlamda profesyonellik gerektiriyor. Profesyonel insanları çalıştırmak ve kaliteli bir altyapı kurmak gerçekten ciddi rakamlarda harcamalar gerektiriyor. Yani kısaca özetlemeye çalışırsak bu işlerde kaliteyi ucuza alamazsınız.
Arkadaşlar her yılın ilk aylarında gene tecrübelerimiz ve sizden gelen feedback’ler ile konuyu güncelliyor olacağım. 2019 itibariyle günceldir.

Umarım bu yazım sizler için faydalı olur.

Hakkında Murat Senturk

İşlediği ağır suçlar yüzünden mahkeme tarafından sınırsız kamu hizmeti cezası aldı ;( . Kendini Technoboss'a adayarak burada ceza süresinin dolmasını bekliyor.Bununla birlikte gereksiz detay olarak emekli fenomen ve eski modacı.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Etkili Android Telefonu Hızlandırma Rehberi

Android Cihazınızın Verimliliğini Arttıracak Telefonu Hızlandırma Rehberi Android telefon kullanıcıların zaman geçtikçe en çok karşılaştığı …

CAT5, CAT5E, CAT6, CAT7 Kabloları ve Renk Sıralaması

CAT Kabloları Nelerdir? CAT6 Renk Sıralaması ve CAT5 Renk Sıralaması RJ45 (Registered Jack 45) “CAT” …

11 Yorumlar

  1. Nurettin Uslu

    Hepsi olabilir, güzel makale ama natro ve isimtescil kesinlikle olmamalı. Müşteriyi inadına yoran, işlerinin düzgün gitmemes için ellerinden geleni yapan iki firma. Bu hizmetle nasıl bu kadar yaygın olduklarını da anlamış değilim.

  2. Bu sanki datacenter (veri merkezi) sıralaması olmuş. Hosting firması olarak güzel ve veridyen tavsiye ederim ben 🙂

  3. Ben yllardır 10 yılı geçti. ihs ile çalışıyorum. çok memnunum. natroya sabah saat 9:20 de bir soru sordum. müşterisi değilim. bak saat 12:00 oldu. halen cevap yok.

  4. Yazı için teşekürler

  5. Bence benim için Türkiye’deki En iyi Hosting firması Web Arısı Her türlü konuda destek hizmeti sağlıyorlar. Telefonla destek Web destek vs. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.

  6. İçerik güzel ama bence natro turhostta radore gibi sadece host ve sunucu işine ağırlık vermeli. Domain işi yapacağız diye host ve sunucu işlerini aksatıyorlar…

  7. Veridyen ile güzel hosting nerede?

  8. Natro gerçekten müşteri ilişkileri konusunda çok kötü durumda. Sorduğum bir özellik için ilk önce eklenecek dediler şimdi öyle bir çalışmamız olmayacak diyorlar. Yani “isterseniz şöyle bir yol izleyebilirsiniz” gibi bir öneri de dahi bulunmuyorlar. Ben dediğimi yapın demiyorum, sorunuma çözüm bulun istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.