Zed : Gölgelerin Efendisi

Zed

Gölgelerin Efendisi

Ionia

Can:579.4 (+80 seviye başına)

Enerji:200

Saldırı Gücü:54.712 (+3.4 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.644 (+2.1% seviye başına)

Hareket Hızı:345

Can Yenileme:7.09 (+0.65 seviye başına)

Enerji Yenileme:50

Zırh:26.88 (+3.5 seviye başına)

Büyü Direnci:32.1 (+1.25 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Düşene Tekme

Zed’in, Can değeri %50’nin altına inmiş hedeflere yaptığı normal saldırılar, hedefin azami Can değerinin %6-10 kadarını ilave Büyü Hasarı olarak verir. Bu etki, aynı hedef üzerinde 10 saniyede sadece bir kez gerçekleşir.


Keskin Shuriken

Bedel: 75/70/65/60/55 Enerji
Menzil: 900

Zed ve gölgesi bıçaklarını ileri doğru savurur ve geçtikleri hedeflere hasar verir.

Zed ve gölgesinin fırlattığı shurikenlerin her biri, delip geçtiği ilk rakibe 75/115/155/195/235 (+100% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar, her bir ilave rakibe 45/69/93/117/141 (+60% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Aynı hedefe isabet eden ilave shurikenler önceki shurikenden %50 az hasar verir


Canlı Gölge

Bedel: 40/35/30/25/20 Enerji
Menzil: 550

Zed’in gölgesi ileri atılır, 4 saniye yerinde kalır ve yaptığı büyüleri taklit eder. Zed bu yeteneği tekrar etkinleştirerek gölgesiyle yer değiştirir. Zed’in Saldırı Gücü pasif olarak artar.

Pasif: 5/10/15/20/25% ilave bonus Saldırı Gücü verir .Zed’in gölgesi ileri atılır, 4 saniye yerinde kalır. Canlı Gölge’nin yeniden etkinleştirilmesi Zed’in gölgesiyle yer değiştirmesine yol açar.Zed’in gölgeleri, yeteneklerini taklit eder. Bir yeteneğin bir hedefe iki kez isabet etmesi halinde, Zed 20/25/30/35/40 enerji yeniler. Enerji, taklit edilen bir yetenek başına sadece bir kez yenilenebilir.


Gölge Darbesi

Bedel: 50 Enerji
Menzil: 290

Zed ve gölgesi bıçaklarını çevirerek bir gölge enerjisi patlaması yaratır. Gölgenin hareketi yavaşlama etkisine sahiptir.

Zed ve gölgesinin vurduğu darbe, yakındaki rakiplere 60/90/120/150/180 (+80% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir. Zed’in Gölge Darbesi tarafından vurulan her bir rakip, Canlı Gölge’nin bekleme süresini 2 saniye azaltır.Taklit Gölge Darbesi’yle vurulan her bir rakip, 1,5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlar.Her iki Gölge Darbesi tarafından vurulan rakipler, %30/37.5/45/52.5/60 yavaşlar ama ilave hasar almaz.


Ölüm İşareti

Bedel: Bedelsiz
Menzil: 625

Zed arkasında bir gölge bırakıp hedef Şampiyona doğru fırlayarak, ona ölüm işareti koyar. 3 saniye sonra işaret tetiklenir ve Zed’in işaret etkin haldeyken verdiği hasarın belli bir yüzdesi kadar hasar verir.

Zed kısa süreliğine hedef alınamaz hale gelir ve bulunduğu yerde 6 saniyeliğine bir Gölge oluşturur.Ardından hedef şampiyona doğru atılır ve üzerine ölüm işareti koyar. 3 saniye sonra, işaret tetiklenerek 100% Saldırı Gücü artı işaret etkin durumdayken Zed ve gölgeleri tarafından hedefe verilen tüm Büyü ve Fiziksel Hasar miktarının %20/35/50 kadarına eşdeğer Fiziksel Hasar verir.Ölüm İşareti’ni tekrar etkinleştirmek, Zed’in Gölgesi ile yer değiştirmesine yol açar.

Efsane

Kadim çağlardan kalma yasak yöntemlerin sırrına son 200 yıldır ilk erişebilen ninja, Zed oldu. Kendisini ömrü boyunca bağlamış olan denge ve disiplin öğretilerinden koparak, klanına ve ustasına karşı geldi. Şimdi Zed gölgelerin bilgeliğini kucaklayan herkese güç sunup, cehalete tutunup kalanların canını alıyor.

Küçükken yetim kalan Zed’i, ünlü ve usta bir ninja evine alarak yetiştirdi. Zed’in tek dengi, ustasının oğlu olan Shen gibi görünüyordu. Aralarındaki her karşılaşma beraberlikle sona erdiği için, Zed asla ustasının gözdesi olamayacağını düşünmeye başlamıştı. Hayal kırıklığı ve kıskançlıkla, üstün gelecek bir yol aramaya başladı. Genç ninja, klanın tapınağının mühürlenip kapatılmış bir kısmına sızdı. Burada, süslü bir kutu buldu. Kutuya baktıkça içinde kötü bir his uyanıyordu. Kutunun içindeki kötücül bilgileri sezen Zed, kapağını açmaması gerektiğini biliyordu. Ama yine de açıp baktı. Gölgeler bir anda zihnine dokundu ve uzun süredir gizli duran teknikleri ortaya çıkardı. Artık gizli bir üstünliğü olan Zed, Shen’e meydan okudu ve ustasının oğlunu bu sefer yendi. Zafer anında övgü ve takdir bekliyordu. Ama ustası, Zed’in yasaklı yöntemler kullandığını her nasılsa anladığı için onu sürgüne yolladı.

Çok aşağılanan genç ninja, yıllarca serseri gibi gezdi. Kini hırsa dönüştü. Gölge stilini başkalarına da öğretmeye başladı. Gücü arttıkça, çevresindeki takipçiler de artıyordu. Ama o kutu olmadan, tekniğini mükemmelleştiremeyeceğini biliyordu. Bir gün Zed takipçilerine baktı ve öğrencilerinin artık bir ordu olduğunu gördü. Ödülünü almak için, onları toplayıp tapınağa yürüdü. Eski ustasını kapıda bekler bulunca şaşırdı. Ustası, Zed’i ve ordusunu ne zamandır beklediği misafirler gibi karşıladı. İhtiyar adam kılıcını Zed’in ayakları dibine bırakarak, ona gereğince ustalık edemediğini söyledi. Eski öğrencisini denge yoluna yönlendirmek yerine, sürgüne yollayarak gölgelere mahkum etmişti. İhtiyar, Zed’e tapınağa girip, kutuyu yokedip, takipçilerini dengeye yönlendirmesi için yalvardı. Kara ninja, ustasının peşinden içeri girdi. Bir-iki saniye sonra, beklemekte olan ninjalar Zed’in acı çığlıklarını duydu. Zed her nasılsa bir çizik bile almadan dışarı çıkıp, ustasının kestiği kafasını Shen’in önüne attı. Öfkeyle haykırarak, takipçilerine ustasının öğrencilerini öldürüp kutuyu almalarını emretti.

O eski ninja tarikatı o gün çöktü. Pek çok öğrenci öldü, bazıları ise Shen’in kahramanca çabaları sayesinde kaçabildi. Artık tapınak Gölge Yoldaşlığı’nın kötülük dolu çalışma sahasına dönüştü. Zed, Yoldaşlık’ın ustası olarak başa geçti. İlkeleri gayet sade: Tekniğini mükemmelleştir, gölgeleri kucaklamayı reddeden tüm ninjaları öldür.

”Denge yalan, gerçek ninjalar biziz…”
— Zed.

Arkadaşlar

  • Syndra

Rakipler

  • Shen
  • Akali
  • Kennen

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.