Zac : Gizli Silah

Zac

Gizli Silah

Zaun

Can:614.6 (+95 seviye başına)

Saldırı Gücü:59.67 (+3.375 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.638 (+1.6% seviye başına)

Hareket Hızı:335

Can Yenileme:7.92 (+0.55 seviye başına)

Zırh:23.88 (+3.5 seviye başına)

Büyü Direnci:32.1 (+1.25 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Hücre Bölünmesi

Zac bir yeteneğiyle rakibe her vurduğunda, kendinden bir parça bırakır; bu parçayı geri alarak Can yenileyebilir. Ölümcül hasar aldığında, Zac 4 pelte parçasına bölünür; bu parçalar tekrar birleşmeye çalışır. 8 saniye sonra sağlam kalan pelte parçası varsa, Zac kalan parçaların Can değerine bağlı olarak değişen Can miktarıyla tekrar dirilir. Sağlam kalan her pelte parçası Zac’in azami Can, Zırh ve Büyü Direnci değerlerinin belli bir yüzdesine sahiptir. Bu yeteneğin bekleme süresi 5 dakikadır.


Esnek Saldırı

Bedel: Bedeli Mevcut Can değerinin %4 kadarı
Menzil: 550

Zac kollarını uzatarak, yakındaki rakiplerin yavaşlamasına ve hasar görmesine yol açar.

Rakiplere çarparak 70/110/150/190/230 (+50% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı almalarına ve 2 saniyeliğine %20/25/30/35/40 yavaşlamalarına yol açar.


Maddenin Kararsız Hali

Bedel: Bedeli Mevcut Can değerinin %4 kadarı
Menzil: 350

Zac’in vücudu patlayarak, çevresindeki rakiplere hasar verir.

Zac’in bedeni infilak ederek, yakındaki rakiplere 40/55/70/85/100 Büyü Hasarı + rakibin azami Can değerinin %4/5/6/7/8 (+2% Yetenek Gücü) kadarını Büyü Hasarı olarak verir (Minyonlara ve canavarlara karşı en fazla 200 hasar).Zac dağılan bir parçasını geri topladığında, Maddenin Kararsız Hali’nin bekleme süresinde 1 saniyelik azalma olur.


Elastik Sapan

Bedel: Bedeli: Mevcut Can değerinin %4 kadarı
Menzil: 300

Zac kollarını yere sabitleyip geri geri gider, sonra kendini öne fırlatır.

Gerilerek hedef bölgeye doğru fırlar ve rakipleri savurur.Zac imlecin olduğu yöne bakar ve 0.9/1/1.1/1.2/1.3 saniye gerilir. Yeteneğin tekrar etkinleştirilmesi, Zac’in hedefe doğru fırlamasını ve isabet alan tüm rakiplerin 80/130/180/230/280 (+70% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı almasını ve 0,5 saniyeliğine geriye savrulmasını sağlar.Buna ek olarak, birden fazla rakip şampiyon isabet alırsa Zac fazladan parçalar bırakır.Hareket ederek iptal edilebilir; bu durumda yeteneğin bekleme süresinin ve bedelinin yarısı iade edilir.


Hoplaya Zıplaya!

Bedel: Bedelsiz
Menzil: 300

Zac havaya fırlayarak Hareket Hızı kazanır ve üç kez yere çarpar; her seferinde yakındaki rakiplerin hasar almalarına, yavaşlamalarına ve savrulmalarına yol açar.

Zac 4 kez zıplayarak, rakiplerin savrulmasına ve yavaşlamasına yol açar.Her zıplama yakındaki rakiplerin 140/210/280 (+40% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı almasına, 1 saniyeliğine savrulmasına ve 1 saniyeliğine %20 yavaşlamasına yol açar. Bir defadan fazla isabet alan rakipler yarı hasar alır ve savrulmaz. Etkinleştirildiğinde, Zac üzerindeki tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur ve bu süre boyunca Hareket Hızı takviyesi (%20-50) kazanır.Zac sağ tıklayarak hareket edebilir ve havadayken Maddenin Kararsız Hali’ni etkinleştirebilir.

Efsane

Zaun’un hexkimya mühendisliğiyle tasarlanmış bir süper asker olan Zac’in açılımı; Zaun’lu Askerî Cisim’dir. Kaba kuvvetin sınırsız esneklikle birleştiği Zac; engellerin üzerinden sekip, rakiplerini safdışı bırakıyor. Her ne kadar bir silah laboratuvarında yaratılmış olsa da; Zac sevgi dolu bir ana baba tarafından kurtarılıp, kibar ve dost canlısı bir çocuk olarak yetiştirildi. Yıllar geçtikçe, Zaun’un sıradan halkını korumaya yeminli, yaman bir kahraman haline geldi.

Uzun zaman önce Zaun’lu iki bilim insanı zorlu koşullara dayanıklı, biyolojik yapısını anlık olarak değiştirebilen ve muazzam miktarda kinetik enerji üretebilen organik bir madde geliştirdi. Karı koca olan bilim insanları; prototipin kaşık kadar bir damladan, küçük bir pelteye dönüşmesini izlerken yaratığın varlıklarına tepki verdiğini fark etti. Onu çağırdıklarında ileri atılıyor, şarkı söylediklerinde sıçrıyordu. Çiftin gözünde o artık bir deneyden fazlasıydı; sevgi ve neşeyle dolu küçük bir çocuktu.

Bir akşam prototipi test ettikten sonra, bilim insanları pelteyi kafesine geri koydular. Süklüm püklüm bir şekilde köşeye büzüldü. Çok üzgün görünüyordu. O an, sevgili yaratıklarının dışarıda özgür bir hayat istediğini anladılar. Vicdanlarına yenik düştüler; prototipin silah olarak kullanılmasına izin veremezlerdi. Karı koca, küçük pelteyle birlikte kaçtı. Silah projesinin adını – Zaun’lu Askerî Cisim – değiştirip, prototipin adını Zac koydular. Zaun şehirlerinden çok uzaktaki sakin bir mahalleye yerleşen bilim insanları, Zac’i kendi çocukları gibi yetiştirdiler.

Zac, diğer çocuklardan çok farklıydı. Eşsiz bir kuvvete ve esnekliğe sahipti; o nedenle, çift ona doğruyu yanlıştan ayırmayı, yeteneklerini iyilik için kullanmayı öğretti. Sevgi dolu ebeveynlerinin sayesinde, Zac mutlu ve huzurlu bir çocukluk geçirdi.

Bu çocukluk, Zaun laboratuvarı Zac’ın izini bulduğunda sona erdi. Prototipi oluşturmak için gereken formulü tekrar üretemeyen laboratuvar personeli, karı koca bilim insanlarının ve kaçırdıkları numunenin peşine düşmüştü. Aileyi bulduklarında; personel Zac’in ebeveynlerini esir alarak, Zac’in yakalanmasına yardım etmelerini istedi. Özgürlüğünü ve ailesini kaybetme korkusuna kapılan Zac, sahip olduğu kütle ve enerjinin her zerresini ilk kez kullandı. Ailesini esir alanları safdışı bıraktı, laboratuvar çalışanlarını dört bir yana dağıttı ve sevdiklerini kurtardı. Zac, o gün sıradan insanları sıra dışı ihanet ve kötülüklerden korumaya yemin etti. Yok etme amacıyla yaratılan bu şampiyon, şimdi masumların ve yardıma muhtaçların imdadına koşuyor.

”Omurgan olmasa da, dik durup hakkını savunmalısın.”
— Zac

Arkadaşlar

  • Twitch

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.