Youtube’a Yeni Gelen Özellik ”SnoopaVision”

 

you-can-now-watch-youtube-in-snoopavision

Arkadaşlar bugün sizlere Youtube’a yeni gelen özellik olan SnoopaVision Nedir? ve Neye yarar? gibi konulardan bahsedeceğiz.

Öncelikle Beta sürümünde olan SnoopaVision Youtube yenilik müdürü Ben Relles’in bu hafta içinde tanıttığı ve ziyaretçilerin kullanımına açıldığı yeni nesil video izleme modu olarak tanımlanabilir. Bazılarımızın bildiği gibi akıllı telefonlarımızdan izlediğimiz 360 derece VR videoların bilgisayar ortamında oynatabileceğiz anlamına da gelmektedir.

SnoopaVision Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tanıtım videolarında söyledikleri gibi her videoyu ünlü rap sanatçısı Snoop Dogg ile 360 derece olarak izleyebileceksiniz. Yani videodaki izlediğimiz görüntünün sağında solunda hatta arkasında ne olduğuna bakabileceğiz. Videoları 360 derece izlemek için video oynatıcısının sağ alt tarafındaki indir butonuna tıklayarak bu moda geçiş yapabilirsiniz. Yalnız bu sizi fazla sevindirmesin. Çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu özellik henüz beta aşamasında olduğu için istediğimiz videoda bu özelliği kullanamıyoruz. Ne kadar her videoya bu butonu koymuş olsalar da ikona tıkladığımızda ”SnoopaVision hizmeti beta aşamasında ve 18.04.2142 tarihine kadar XXX adlı videoda kullanılabilir olacaktır.” gibi komik bir bilgilendirme sayfası bizi karşılıyor. Her video için bu moda geçiş tarihi farklılık gösterebiliyor elbette.

Bu özelliğin kullanımı ise oldukça basit ve 2 farklı yolu var. Birincisi ekranın sol üst köşesinde bulunan yön araçlarını kullanarak bakış açısını değiştirebiliriz. İkincisi ise video ekranında fare ile basılı tutarak hangi yöne bakmak istiyorsak o yöne bakabiliriz.

Şuan için bu özellik ile uyumlu olan video sayısı çok az olmakla birlikte bu deneyimi yaşamak isteyenler için Youtube ailesinin hazırlamış olduğu özel videolar bulunmaktadır. Bu özellik ile birlikte video izlemeye gerçek anlamda yeni bir ”bakış açısı” getiren Youtube bakalım bizleri daha ne gibi özellikler ile karşılaştıracak.

Elbette bu özelliğin 1 Nisan şakasından ibaret olacağını da unutmamak lazım.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

En İyi ve Ücretsiz Android Online Oyunlar | 2019

Bağımlılarına Özel En İyi ve Ücretsiz Android Online Oyunlar Listesi Bugün sizlere en iyi ve …

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.