Menu
Anasayfa / Sinema & TV / Dizi / The X Files 2016 İncelemesi

The X Files 2016 İncelemesi

NEL2xAkZgiYKPN_1_b

Yazıya başlamadan önce dizinin konusundan biraz bahsedelim. Bilindiği üzere The X Files 1993 yılında seyirci ile buluşmuş olan ve konusunda uzaylılar, paranormal olaylar, açıklanamayan gizemler ve dünya dışı olayların anlatıldığı bir dizidir. Baş rollerinde Fox Mulder (David Duchovny) ve Dana Scully (Gillian Anderson) yer almaktadır. Bu iki FBI ajanı kimsenin açıklama getiremediği olayları araştırmak ile görevlendirilmiştir ve başlarından geçen maceralar bize heyecan ile sunulmaktadır. Şunu da belirtmeden geçmeyelim ajan Fox Mulder, paranormal olaylara ve uzaylı komplosuna “inanan” bir bakış açısı ile yaklaşırken, ajan Dana Scully ise ”bilimi” rehber alan kuşkucu bir tavırla yaklaşmaktadır.

Dizi 2002 yılında final verdikten uzun bir zaman sonra yani 2016 yılında eski kadrosu ile bir sezon daha çekmeye karar vermiştir. Merakla beklenen dizi artık seyircisiyle kavuşuyor.

Öncelikle şunu belirteyim görüşlerimi 1993 yılında başlayan X Files için yapmak istiyorum. Çünkü ilk bölümlerini yeni yayınladıkları için kafamızda eleştiri yapacağımız fikirler henüz oluşmadı.

Dizinin Artıları

Dizi Supernatural izleyenler için hemen 1. sezondan başlanması gereken bir yapımdır. Çünkü izleyenler bilir The X Files Supernatural’ın atası niteliğindedir. Dizinin hemen hemen her bölümünde farklı yaratıklar ve uzaylılar olacağı için sürekli yeni bölümü izlemek isteyeceksiniz. Mulder abimize karşı duyacağınız samimiyet işten bile değil. Hepinizin seveceğini umuyorum.

Dizinin Eksileri

Eski bir yapım olduğu için görüntüden, ses kalitesinden ve efektlerden büyük beklentileriniz olmasın fakat zamanına göre başarılı bir iş çıkarmışlardır. Ayrıca 2016 sezonunda yeni nesil teknolojinin kullanılacağından dolayı bu açık kapatılıyor. Diğer bir eksi ise Mulder ve Scully’nin aralarındaki fikir ayrılıkları ve Scully’nin inatla olaylara inanmaması kendisine karşı biraz gıcık olmamızı sağlayabiliyor.

2016 sezonunun fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Şimdiye kadar her şeye bişey olmaz dedikten sonra hep bişey olduğunu fark edince bunu söylemekten vazgeçip boşver demeye başlayan hayal ettiği hayatı başkalarının yaşamasını izleyen editör parçası.

Bunlarada Göz Atabilirsin

Naruto Shippuden Filler Bölümleri Tam Liste

  Merhaba arkadaşlar, Sevdiğimiz animelerden biri olan Naruto Shippuden serisinin bizi en çok kızdıran konusu

Bilgisayarınızın Saati Hala Geride Mi?

Büyük bir çoğunluğumuzun bilgisayar saatleri otomatik güncelleme yapmadığı için hala 1 saat geri de gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir