Menu
Anasayfa / Dünya / Windows 10 Bildirimleri Kapatma

Windows 10 Bildirimleri Kapatma

Artık kullanıcı sayısı artan Windows 10 işletim sistemi ile bilgisayarlarımız üzerinden yaptığımız ayarlar ve birçok kişiselleştirmeler de değişime uğradı. Windows 10 ile gelen en önemli özelliklerden biri de bildirimler penceresidir.

Bazıları için çok kullanışlı bir özellik olmasına rağmen bazılarımızda bu özelliği rahatsız edici veya gereksiz olarak görebiliyoruz.

Bugün sizlere görsel destekli anlatım ile Windows 10’da bildirimleri kapatma veya açma nasıl yapılır bunu göstereceğim. Anlatacağımız yöntem oldukça basit.

  • İlk yapacağımız işlem sağ alt köşedeki bildirimler butonuna tıklamak. Buradan da tüm ayarlar seçeneğini seçeceğiz.

Burada bir dipnot vereceğim. Eğer bildirimlerin gelmesini istiyor fakat köşedeki butonda bildirim sayısını görmek istemiyorsanız sağ tıklayıp “Yeni bildirim sayısını gösterme” seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

  • Açılan ayarlar penceresinde “Sistem” sekmesine tıklıyoruz.

  • Buradan da soldaki ikinci sekmeden “Bildirimler ve Eylemler” yazısına tıklıyoruz.

İsteğinize bağlı tüm bildirimleri kapatabilir ya da gördüğünüz gibi ipuçları, öneriler gibi fazla önemli olmayanları devre dışı bırakabilirsiniz.

Diğer yazılarımızdan biri olan Windows 10’da “GodMode” özelliği nedir? Nasıl aktif edilir? konusu ile bilgisayarınızı daha fazla kişiselleştirebilirsiniz.

Yazıya gitmek için bağlantıya tıklayınız.

Windows 10’da God Mode Etkinleştirme

Başka bir anlatımda görüşmek üzere keyifli okumalar dilerim.

Hakkında Taner Ünal

Denedi, yanıldı, bırakmadı ve kovaladı

Bunlarada Göz Atabilirsin

Bilgisayarın Sistem Özellikleri Nasıl Öğrenilir?

Sistem Özellikleri Nasıl öğrenilir? Hepimiz bazen meraktan bazen de gerekli olduğu için kişisel bilgisayarımızın sistem …

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak Gelişen telefon teknolojisi sayesinde günümüz akıllı telefonlarda android oyunları oynamak ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir