Menu
Anasayfa / Dünya / WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Sistemini Getirdi!

WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Sistemini Getirdi!

Untitled-5

Uçtan Uca Şifreleme Sistemi Nedir?

Gizlilik ve güvenlik DNA’mızda var diyen WhatsApp geliştirdiği yeni güvenlik sistemi ile artık bütün konuşmalarımızı kriptolu şifreleme sistemi ile korumaktadır. Yani mesajlarınızı konuştuğunuz kişi dışında hiç kimse okuyamayacak.

Biri Mesajlarınıza Ulaşmaya Çalışırsa?

Üçüncü kişilerden biri sizin mesajlarınızı okumak istediğinde Open Whisper Systems ile ortaklaşa geliştirilen sistem sayesinde sizin yazdığınız ”Akşam buluşalım mı?” mesajınız yerine ”+%!’#£@#½?” gibi kriptolu bir takım simgeler ile karşılaşacak. Bu üçüncü kişilerin ise mesajlarınızı görmek için yapacak tek şeyleri telefonunuzu ya da mesajlaştığınız kişinin telefonunu ele geçirmek olacaktır.

Mesajlarınızın Korunduğunu Nasıl Anlarsınız?

Eğer WhatsApp’ın son sürümüne sahipseniz konuştuğunuz kişinin profiline girip şifreleme kısmındaki QR kodu taratabilirsiniz ya da barkodun altındaki 60 haneli uzun kodu kıyaslayabilirsiniz.

 

05cecffc0e68756cb4136750d32ca3b75f6729eb

Hakkında Taner Ünal

Denedi, yanıldı, bırakmadı ve kovaladı

Bunlarada Göz Atabilirsin

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak Gelişen telefon teknolojisi sayesinde günümüz akıllı telefonlarda android oyunları oynamak ile …

CAT5, CAT5E, CAT6, CAT7 Kablo Renk Sıralaması

CAT Kabloları Nelerdir? Nasıl Bağlanır? RJ45 (Registered Jack 45) “CAT” serisi (kategori kelimesinin kısaltılması) kabloların …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir