Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir? Tüm Detayları

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Silinir Anlatımı

Hepimizin mutlaka bir Facebook, Twitter ya da Instagram hesabı vardır. Bazılarımız arkadaşlarımızla iletişimde olmak için, bazılarımız ise bilgi / mizah sayfalarını takip etmek için kullanır. Ama bazen sosyal medyadan uzaklaşmak isteriz. Hatta kimi zaman o kadar itici gelir ki tüm hesaplarımızı tamamen kapatmak isteriz. Sosyal medya hesapları nasıl silinir diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.
Bu yazımızda sizlere Facebook hesabı nasıl silinir? Instagram hesabı nasıl silinir? Twitter hesabı nasıl silinir? gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Hadi yöntemlerimize geçelim.

Twitter Hesap Silme 

Twitter’da hesabınızı silmek diğer sosyal medya sitelerine göre daha basit. Yapmanız gereken şey ise profilinizden “Ayarlar ve Gizlilik” kısmına girip, sayfanın en altında bulunan “Hesabı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklamak.

Ardından aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

Eğer daha da basit bi yöntem istiyorsanız, alttaki butona tıklayarak doğrudan hesap silme sayfasına gidebilirsiniz.

Twitter Hesap Silme

Facebook Hesap Silme

Facebook hesap silme yöntemi biraz daha uğraştırıyor. Öncelikle aşağıdaki butona tıklayarak uygulama ayarlarına gidiniz ve hesabınız ile ilişkilendirilmiş tüm uygulamaları kaldırınız.

Facebook Uygulama Ayarları

Uygulamalarınızın hepsini kaldırdıktan sonra aşağıdaki butona tıklayarak Facebook hesap silme penceresine gidiniz.

Facebook Hesap Silme

Hesabı sil yazısına tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere açılacaktır.

Şifrenizi girdikten sonra hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Instagram Hesap Silme

Tıpkı Twitter gibi Instagram hesabınızı silmek de son derece basit. Öncelikle bilgisayarınız üzerinden Instagram’ın web sayfasını açınız ve hesabınıza giriş yapınız. Ardından aşağıdaki butona tıklayarak hesap silme sayfasına gidiniz.

Instagram Hesap Silme

Burada hesabınızı silme sebebinizi seçip şifrenizi girdikten sonra “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Arkadaşlar, size önemli bi uyarıda bulunmak istiyorum. Hesabınızı sildikten sonra geri dönüşü olmayacaktır. O yüzden hesabınızda bulunan resimlerinizi, mesajlaşmalarınızı ve kişisel verilerinizi mutlaka yedekleyin. Aksi takdirde hesabınıza bir daha ulaşamayacaksınız ve verileriniz sonsuza kadar yok olacaktır. Hesabınızı silmeden önce iyice düşünüp karar vermenizde fayda var.

Bu yazımızda sizlere Facebook hesabını silme, Twitter hesabını silme ve Instagram hesabını silme gibi sosyal medya hesapları nasıl silinir anlatmaya çalıştık. Başka bir konuda görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.