Konsol Severler İçin En İyi PS4 Oyunları | 2018

Konsoldan alacağınız keyfi arttıracak en iyi PS4 Oyunları listesi

Oyun kültürü genç yaşlı dinlemeden herkesin ilgi duyduğu bir olgudur. 3 yaşındaki çocuktan tutun 60 yaşındaki yaşlılar bile içlerinde oyun sevgisini barındırırlar. Bunun yanında oyun oynayabileceğimiz birden çok platform da bulunmakta. Bazıları PC oyunları severken, bazıları mobil oyunları sever, bazıları ise konsol oyunlarını tercih eder. Konsol oyunları denince akla iki konsol gelir. PlayStation ve Xbox…
Sanırım satış rakamları ve oyun sayısına bakarak yorumlayacak olursak en popüler olanı PS gibi görünüyor.
Bu yazımızda sizlere oynamaktan keyif alacağınız, aksiyon ve maceranın iç içe olduğu en iyi PS4 oyunları listesi hazırladık. Hadi oyunlarımıza geçelim.

Shadow of The Colossus

Pek fazla bilinmese de hikayesi oldukça güzel ve tek oturuşta bitirmek isteyeceğiniz türden bir oyundur. Devlerin tepesine tırmanmak, onların zayıf noktalarından vurmak ve her devi yendikten sonraki o hüzün. Evet hüzün diyoruz çünkü rakiplerimiz düşman değil ve bi tahdit oluşturmuyorlar. Ta ki kışkırtılana kadar.

L.A Noire

PS4 sahibi olup bu oyunu oynamadıysanız hata yapmışsınızdır. Bir polis memuru olduğunuz oyunda suç mahallerinde araştırmalar yapıp delilleri topluyorsunuz. Şüphelileri sorguya çekiyorsunuz ve suçluyu tespit edip hapse atıyorsunuz. Basit gibi görünse de hata yaptığınızda geri dönüşü yok. Yanlış kişiyi hapse atmayın bizden söylemesi.

Horizon Zero Dawn

Küçük bir kızın tam anlamıyla savaşçıya dönüşmesini görüyoruz. En iyi PS4 oyunları arasında zirveyi zorlar. Horizon Zero Dawn dünyasında hayvanlara benzeyen makineler ile mücadele ederken, geçmişimizi ve ailemizin kim olduğunu bulmaya çalışıyoruz.

FIFA 18

Gerçekçi futbol deneyimi isteyenler için en güzel seçim FIFA 18’dir. Elinizde bu oyun varsa ve iyi bir arkadaş grubuna sahipseniz. Biliyoruz ki evinde en çok vakit geçirilen kişi sizsiniz.

Injustice 2

Dövüş oyunları arasında en iyisi benim için Injustice 2’dir. Bütün DC karakterleri ile oynamak ve tüm kahramanların ultilerini deneyimlemek isteyeceksiniz.

Outlast 2

Korku / gerilim türü oyunlara merakınız varsa sizi en güzel tatmin edecek oyun budur. Bolca jump scare bulunan, karanlık ve dehşet verici sahneleri ile evde tek başına oynaması cesaret isteyen bir oyundur.

Life is Strange 

Bir tutam ergenlik, biraz süper güçler, harika bir hikaye, bir tutam da baharat…
Life is Strange oynayabileceğiniz en iyi hikaye tabanılı oyunlardan birisidir. Mutlaka denemelisiniz.

Resident Evil 7: Biohazard

Son dönemlerde çıkış yapan ve çok başarılı olan PS4 oyunları arasındadır. Gerek hikayesi, gerek gerilim ortamını çok iyi yansıtması olsun mutlaka oynamaya değerdir.

Last of Us

Dram, trajedi, hüzün…
Bir oyun bittikten sonra ardında hüzünlü bir oyuncu bırakması ne kadar garip değil mi? Ellili yaşlarında olan Joel ve korkunç bir dünyanın içine doğmuş olan Ellir’nin hüzün dolu macerasını göreceğiz.
Yazarken bile duygulandım…

God of War

BOY!

Oynamadıysanız bile bu repliği bir yerde mutlaka duymuşsunuzdur. Savaş tanrısı Kratos’un yeni bir diyarda yaşamaya başlamasının ardından artık kendine sakin bir hayat kurmuştur. Yeniden bir kadın sevmiş ve bir erkek çocuk sahibi olmuştur. Fakat o savaş tanrısıdır ve bundan asla kaçamaz.
Çıktığı hafta yüzbinlerce satış yapmış, herkesin severek oynadığı ve en sert eleştirmenlerin bile beğenisini kazanan bu oyunu mutlaka oynamanız gerekmektedir.

Bir yazının daha sonuna geldik. Sizler için en iyi PS4 oyunları listesi hazırlamaya çalıştık. Başka bir konuda görüşmek dileğiyle.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.