Uyku Kaçırmaya Birebir En İyi Korku Filmleri | 2018

Bu yıla damgasını vurmuş en iyi korku filmleri

2018 yılını yavaş yavaş sonlandırırken korku filmi sektörü de büyük gelişmeler gösterdi. Hatta bazı filmler var ki tek başınıza izlemeye cesaret ister. Korku filmi denince aklımıza ilk olarak dini olguların kullanıldığı filmler gelse de emin olun bunlardan daha korkunç filmlerde var.
Bu yazımızda sizlere 2018 yılında çıkmış ve çıkmayı bekleyen en iyi korku filmleri listesi hazırladık. Korkmaya hazır olun!

1. Mom and Dad / Anne ve Baba

Bir gün dünya üzerindeki tüm anne ve babalar bilinmeyen bir sebep yüzünden çocuklarına zarar vermeye başlarlar. Küçük bir çocuk ve ablası anne ve babalarının şiddetinden ve psikopatça davranışlarından kaçıp hayatta kalmaya çalışmaktadır.

2. A Quiet Place / Sessiz Bir Yer

Evli ve iki çocuğu olan bir aile de kimse konuşmadan işaret dili ile anlaşmaktadır. Bunun sebebi sağlık sorunları değil, ev içinde en küçük bir ses çıkarmamaya özen göstermeleridir. Bir gün çocuklar sessizce oynadıkları oyun esnasında lambayı devirirler ve herşey burada başlar. Peşlerindeki varlık artık onlar için gelmektedir.

3. The New Mutants / Yeni Mutantlar

Marvel mutantları aksiyonu bırakıp korkunun peşine düşüyor. Bir kaç genç mutant yüksek güvenlikli bir hasteneye götürülür. Fakat burada kahraman mutantlar göremeyeceksiniz.

4. Slender Man / Uzun Kabus

Bir kaç yıl önce videoları çıkan Slender Man, interneti bir dönem kasıp kavuşmuştu. Onlarca görüntüsü ve fotoğrafı ortaya çıkmış, hatta oyunları bile yapılmıştı. Şimdi ise korku beyaz perde de.

5. The Strangers: Prey at Night / Ziyaretçiler 2

Bir aile ve akrabaları birlikte tatil için arazi kiralar ve herkes orada buluşmak için anlaşır. Fakat ailemiz eve ulaştığında kimseyi bulamaz. Neler olduğunu anlamaya çalışırlarken 3 psikopat maskeli adam aileyi sürekli izlemektedir.

6. Hereditary / Ayin

Ellen Graham son derece gizemli ve sırlarla dolu yaşlı bir kadındır. Ölümünün ardından kızı Annie ve ailesi atalarından kalan korkunç mirasın sırlarını keşfetmeye başlar. Yavaş yavaş bu sırlar ortaya çıkarken ailenin bu durumla başa çıkma mücadelesini görüyoruz. Yılın en iyi korku filmleri listesinin başında yer alacağına şüphemiz yok.

7. The Nun / Rahibe

Efsane film olan The Conjuring 2’nin aynı hikaye temelli spinoff filmidir.

8. Kapalak Kızı

1990’lı yıllarda Karadeniz dağlarında yaşanan bir olay bölge halkının hayatını değiştirmiştir. Okul hademesi olan genç ve güzel bir kız olan Ayşe, okul müdürü tarafından tecavüze uğrar. Utancından kendi canına kıyan Ayşe’nin annesi okul müdüründen intikam almak için büyü yaptırır. Fakat büyü sadece müdürü etkilemeyecektir.

9. Unsane / Saplantı

Chloe ilk çocuğunu doğurur ve annesinin yanında yaşamaya başlar. Bebeğin sürekli ağlaması ve bunun kendi suçu olduğunu düşünen Chloe bazı sesler duymaya hatta çocuğunun etrafında varlıklar görmeye başlar. Bütün bunların gerçek olduğunu sanan anne çocuğunu korumak için herşeyi yapmaya hazırdır.

10. Insidious: The Last Key / Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar

Ruhlar Bölgesi serisinin dördüncü filminde korku kaldığı yerden devam ediyor. Tek başınıza izlememenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda sizlere iliklerinize kadar korkuyu hissedeceğiniz ve gerilimin eksik olmadığı bu yılın en iyi korku filmleri listesi hazırladık. Keyifli seyirler dileriz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.