Soraka : Yıldız Çocuk

Soraka

Yıldız Çocuk

Ionia

Can:529.04 (+78 seviye başına)

Mana:350.8 (+60 seviye başına)

Saldırı Gücü:50.04 (+3 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.625 (+2.14% seviye başına)

Hareket Hızı:325

Can Yenileme:2.5 (+0.5 seviye başına)

Mana Yenileme:9 (+0.4 seviye başına)

Zırh:23.384 (+3.8 seviye başına)

Büyü Direnci:30 (+0 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Kurtuluş

Soraka düşük canlı takım arkadaşlarına doğru daha hızlı koşar.


Yıldız Yağmuru

Bedel: 70/75/80/85/90 Mana
Menzil: 970

Hedef konuma gökten düşen bir yıldız, büyü hasarı verir ve etki alanının merkezinde kalan rakipleri yavaşlatır.

Soraka’nın olduğu noktadan hedef konuma bir yıldız çağırır. Yıldız düştüğünde patlama menzili içinde kalan rakipler 70/110/150/190/230 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır. Patlamanın merkezinde duran rakipler ise %150 hasar alır ve 2 saniyeliğine %30/35/40/45/50 yavaşlar.


Astral İlham

Bedel: %10 Azami Can, 20/25/30/35/40 Mana
Menzil: 550

Soraka, kendi Can değerinin bir kısmını feda ederek başka bir dost birimi iyileştirir. Yıldız Yağmuru bir rakip Şampiyona isabet ettiğinde pasif olarak Soraka’yı iyileştirir.

Pasif: Yıldız Yağmuru bir rakip Şampiyona her isabet ettiğinde, Soraka 25/35/45/55/65 (+0)ila 50/70/90/110/130 (+80% Yetenek Gücü) arasında (eksik Can değeri miktarına göre artar) Can yeniler.
Aktif: Hedef takım arkadaşının Can değerini 120/150/180/210/240 (+60% Yetenek Gücü)yeniler. Soraka’nın kendi Can değeri %5’in altındaysa gerçekleştirilemez.


Ekinoks

Bedel: 70 Mana
Menzil: 925

Belli bir konumda oluşturduğu alanın içinde kalan bütün rakipleri susturur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde olan rakipler yere sabitlenir.

Hedef konumda 1,5 saniyeliğine oluşturduğu alan, kullanma menzili içindeki rakip Şampiyonlara 70/110/150/190/230 (+40% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir. Alan içinde duran rakipler, alanın dışına çıkana kadar susturulur. Alan ortadan kaybolduğunda hala içinde kalan rakipler ise 1/1.25/1.5/1.75/2 saniyeliğine yere sabitlenir ve 70/110/150/190/230 (+40% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı alır.


Dilek

Bedel: 100 Mana
Menzil: 25000

Soraka takım arkadaşlarının yüreklerini umutla doldurarak, kendinin ve bütün dost şampiyonların Can değerini anında yeniler.

İlahi güçlere yakararak tüm dost Şampiyonların Canını 150/250/350 (+55% Yetenek Gücü)kadar yeniler ve öncesinde bütün Ağır Yara izlerini kaldırır. Can değeri %40’ın altında olan her Şampiyon için Dilek’in etkisi %50 artar.

Efsane

Yıldızların hediyesiyle kutsanmış bir şifacı olan Soraka, tüm canlıları yürekten sever. Bir zamanlar ilahi bir varlıktı, ama ölümsüzlüğünü feda ederek ölümlüler dünyasına girdi. Kötülük Valoran’daki hayatı tehdit ettikçe, Soraka kendine huzur vermeyecek.

Soraka yüzyıllarca, efsunlu bir korulukta yaşadı. Yıldızlardan gelen gücüyle yaralıları iyileştirir, hastalar ona gelirdi. Bir gün Warwick adında biri koruya gelerek, kollarında cansız yatan eşini iyileştirmesi için Soraka’ya yalvardı. Adamın çaresizliği Soraka’ya çok dokundu. Karısını kurtarmak için çok geçti ama, kaybının acısını geçirmeyi önerdi. Kederinden vazgeçemeyen Warwick korudan kaçtı, ama ilerleyen günlerde Soraka’nın rehberliğinden faydalanmak için geri döndü. Soraka, bu yaslı adama bağlanmaya başladı. Warwick bir gün ona, karısı öldürenleri bulduğunu söyledi. İntikamın acısını dindireceğine ve savaşırken ölürse en azından huzura kavuşacağına inanıyordu. Soraka’nın yalvarmalarına aldırmadan korudan çıktı. Yıldızların sesleri Soraka’ya Warwick’in arkasından gitmemesini söylüyordu, ama Soraka mutlaka müdahale etmeliydi.

İlk defa ölümlü dünyaya ayak bastı ve az sonra Warwick’in bir grup adamla umutsuzca mücadele ettiğini gördü. Onu iyileştirmeye çalıştı ama iyileştirdiği her yaraya karşılık adamlar iki yeni yara açıyordu. Soraka, arkadaşını kurtarmak için savaşması gerektiğini farketti. Yıldızlar zihninde çığlıklar atıyor, güçlerini zarar vermek için kullanmamasını söylüyordu. Onların uyarılarına kulak asmayan Soraka, saldırganları pırıl pırıl bir ışık yağmuruna tuttu. Adamlar dehşet içinde haykırıp, gözlerini onun kutsal ışığından korumaya çalışarak kaçtı. Soraka’nın ilahi biçimi yok oldu ve yıldızlar sustu, günahı yüzünden ölümlü yapılmıştı. Yıldızların gücünü hala içinde hissedebiliyordu, ama artık ona yol göstermiyorlardı. Warwick’in iyi olduğunu görünce içi rahatladı. Sevgiyle yaralarını iyileştirmeye başladı. Ama arkadaş dediği adam, kaburgalarının arasına bir hançer saplayıverdi. Soraka kanının aktığını hissederken, Warwick’in onu kandırdığını ve yaptığı her şeyin karmaşık bir numaranın bir parçası olduğunu anladı. Aşağılandığını ve ihanete uğradığını görerek, yıldızların gücünü bir kere daha çağırıp Warwick’in bedenini kavurdu ve zalimliğini lanetledi. Hayatı değişmiş olsa da, tek amacının peşinde kendini kuvvetlenmiş ve yenilenmiş hissediyordu. Artık koruya bağımlı olmayan Soraka, yaralıları iyileştirip güçsüzleri korumaya yemin ederek Dünya’ya çıktı.

”Bir kişinin zalimliği yüzünden milyonların acısına gözlerimi kapayamam.”
— Soraka

Rakipler

  • Warwick
  • Karthus

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.