Sona : Müzik Dehası

Sona

Müzik Dehası

Demacia / Ionia

Can:482.36 (+77 seviye başına)

Mana:340.6 (+45 seviye başına)

Saldırı Gücü:50.04 (+3 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.644 (+2.3% seviye başına)

Hareket Hızı:325

Can Yenileme:5.42 (+0.55 seviye başına)

Mana Yenileme:9 (+0.4 seviye başına)

Zırh:20.544 (+3.3 seviye başına)

Büyü Direnci:30 (+0 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Baskın Akor

Sona’nın 3 defa büyü kullandıktan sonra yaptığı ilk normal saldırı, ilave büyü hasarı verir ve bunun yanı sıra Sona’nın en son çaldığı şarkıya bağlı olarak ek bir etki daha kazanır.


Cesaret İlahisi

Bedel: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 825

Sona’nın çaldığı Cesaret İlahisi’nden çıkan ses okları, şampiyon ve canavarlar öncelikli olmak üzere, en yakındaki iki rakibe büyü hasarı verir. Sona’nın sahip olduğu geçici bir hare, bölge avantajı ile işaretlenen takım arkadaşlarının rakiplere karşı yapacakları ilk saldırıda ilave hasar vermesini sağlar. Sona’nın yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresi artar.

Aktif: En yakınındaki iki rakibe (şampiyon öncelikli olarak) 40/80/120/160/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Sona’nın oluşturduğu hare, takım arkadaşlarının bir sonraki saldırısında 5 saniyeliğine fazladan 0 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı vermesini sağlar. Sona’nın haresi 3 saniye sürer ve yardım ettiği her takım arkadaşı için bu süre 0.5 saniye artar.
Baskın Akor – Staccato: %40 ilave akor hasarı verir.


Metanet Aryası

Bedel: 80/85/90/95/100 Mana
Menzil: 1000

Sona’nın çaldığı Metanet Aryası, etrafına koruyucu melodiler yayarak Sona ile yakınındaki yaralı bir takım arkadaşını iyileştirir. Sona’nın oluşturduğu geçici hare, bölge tarafından işaretlenen takım arkadaşlarına geçici bir kalkan verir ve yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresini arttırır.

Aktif: Sona’yı ve yakınındaki en yaralı dost Şampiyonu 30/50/70/90/110 (+20% Yetenek Gücü) iyileştirir. Bu iyileştirme etkisi, hedefin eksik olan her %1 Can değeri için %0.5 artar. Sona’nın oluşturduğu hare, takım arkadaşlarına 1.5 saniyeliğine 0 (+20% Yetenek Gücü)gücünde bir kalkan verir. Sona’nın haresi 3 saniye sürer ve yardım ettiği her takım arkadaşı için süresi 0.5 saniye artar.
Baskın Akor – Diminuendo: Bir rakibin verdiği toplam hasarı 3 saniyeliğine %20 (+%0)azaltır.


Sürat Şarkısı

Bedel: 65 Mana
Menzil: 360

Sona’nın çaldığı Sürat Şarkısı, kendine ilave Hareket Hızı kazandırır. Bu etki zamanla azalarak biter. Sona’nın oluşturduğu geçici hare, yakınındaki dost şampiyonlara ilave Hareket Hızı verir ve yardım ettiği her takım arkadaşı için harenin süresini arttırır.

Aktif: Sona’ya zamanla azalarak biten %0 (+%0) Hareket Hızı kazandırır ve etrafında 3 saniyeliğine bir Sürat haresi oluşturur. Hare bölgesi ile işaretlenen takım arkadaşları, 1.5 saniyeliğine %0 (+%0) Hareket Hızı kazanır ve Sona’nın haresi ile kendi Hareket Hızı güçlendirmesini 0.5 saniye arttırır.
Baskın Akor – Tempo: Bir rakibi 2 saniyeliğine %40 (+%4% Yetenek Gücü) yavaşlatır.


Kreşendo

Bedel: 100/150/200 Mana
Menzil: 900

Sona en güçlü akorunu basarak rakip şampiyonları sersemletir ve onları dans etmeye zorlayarak büyü hasarı verir. Kademe yükseldikçe, hare güçlerinin etkisi artar.

Aktif: Sona en güçlü akorunu çalarak, rakip Şampiyonları sersemletir ve önünde dizilip, 1.5 saniye dans etmeye ve 150/250/350 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı almaya zorlar.
Pasif: Kreşendo’nun kademesi arttıkça, Sona’nın harelerinin etkisi artar. Sürat Şarkısı’nın Sona’ya verdiği güçlendirmenin etkisi de artar.Cesaret İlahisi için +10/20/40 büyü hasarıMetanet Aryası için +10/20/40 kalkan gücüSürat Şarkısı için +%2/4/6 Hareket Hızı

Efsane

Sona gerçek ailesini hiç hatırlamıyor. Daha bebekken, nerede yapıldığı bilinmeyen şahane bir kutunun içinde duran, unutulmuş çağlardan kalma bir enstrümanın üstünde, bir Ionia yetimhanesinin eşiğine terk edilmiş. Sona aşırı derecede uslu bir çocuktu, her zaman sessiz ve hayatından memnundu. Bakıcıları çabucak bir aile bulacağından eminlerdi ama çok geçmeden az görülür bir güler yüzlülük sandıkları durumun, aslında konuşma veya herhangi bir ses üretme yetisinden yoksunluk olduğunu anladılar. Sona, muhtemel ailelerin yanından geçişini umutsuz bir sessizlikle izleyerek, ergenliğine kadar yetimhanede kaldı. Bu esnada bakıcıları, ileride ona gelir sağlamak amacıyla sıra dışı enstrümanını meraklı koleksiyonculara sattılar. Fakat bir dolu acayip ve beklenmedik sebepten dolayı enstrüman ya iade ediliyor, ya da yetimhanenin kapısında beliriveriyordu.

Lestara Buvelle adındaki varlıklı bir Demacia’lı kadın enstrümanın varlığını öğrendiğinde, hemen Ionia yoluna düştü. Bakıcılar enstrümanı ona gösterdiğinde, tek bir kelime bile etmeden kalkıp evde gezinmeye başladı. Sona’nın odasının önünde durdu. Lestara tereddüt etmeden Sona’yı evlat edindi ve enstrümanı için de cömertçe bir bağışta bulundu. Sona Lestara’nın rehberliğinde, onun “etwahl” dediği bu enstrümanla derin bir bağı olduğunu keşfetti. Onun ellerinde enstrümandan, çevresindekinin yüreklerini yatıştıran ya da titreten melodiler çıkıyordu. Aylar içinde, gizemli etwahlla kapalı gişe çalmaya başladı. Sanki gönül tellerini çekerek çalıyor, dinleyicilerinin duygularını kolayca etkiliyordu; üstelik bir tane bile yazılı nota olmadan. Gizli gizli, etwahlı için kuvvetli ve ölümcül bir kullanım alanı buldu. Titreşimleriyle nesneleri uzaktan kesebiliyordu. Yeteneğinde ustalaşarak, bu disiplini kendi kendine geliştirdi. Kendini hazır hissettiğinde, ona uygun bir konser ayarlayabilecek tek yere gitti: League of Legends’a (Efsaneler Ligi).

”Melodisi ruha dokunuyor, sessizliği bedeni paramparça ediyor.”
– Jericho Swain, Sona’nın konserini dinledikten sonra

Arkadaşlar

  • Taric
  • Xin Zhao

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.