Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Anime Önerileri

Anime sevenlerin gönlünü fethedecek En İyi Animeler, 10 Harika Anime Önerisi

 

Merhaba arkadaşlar, hepimizin hayatında unutamadığı ve arkadaşlarınıza da mutlaka izletmeye çalıştığınız animeler olmuştur. Hatta bazı animeler kendini o kadar çok sevdirmiştir ki kendini tekrar tekrar izlettirmiştir. Bugün sizlerle ölmeden önce izlemeniz gereken en iyi 10 animeyi sıralamış bulunmaktayız.

Animelerin sıralaması en iyi ya da en kötü şeklinde değil karma olarak verilmiştir. Çünkü hepimizin gönlünde yatan birinci sıradaki anime farklıdır.

Keyifli okumalar.

ONE PIECE

Şeytan meyvesi yiyip doğaüstü güçler kazanmış, Monkey D. Luffy isimli, 17 yaşındaki bir gencin ve zaman içinde toplayıp mürettebatına kattığı korsanlardan oluşan Hasır Şapka Korsanları’nın maceralarını izlemektedir. Kahramanımızın en büyük arzusu dünyanın en büyük hazinesi One Piece’i ele geçirmek ve sonunda Korsanlar Kralı olabilmektir.

Neredeyse her animede olduğu gibi önce mangası çıkmış olup daha sonra animeye ve video oyunlarına uyarlanmıştır.

NARUTO

Naruto izleyen çoğu kişi başka animelerden tat alamaz. Oldukça sürükleyici ve mecaralı bir yapımdır. İnceleme yazımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

DEATH NOTE

Hiç şüphesiz animeler arasında hemen hemen herkesin 1 numaralı animesidir. Konuyu fazla uzatmamış, her bölümde bizi hayrete düşürmüş ve çizgisini bozmadan tadında final vermiş bir seridir.

Hala izlemeyenler için konusundan şöyle bahsedelim.

Yagami Light, zeki ve derslerinde gayet başarılı bir lise öğrencisidir. Light için bu dünyada en önemli şey adalettir. Haberlerde gördüğü cinayetlerden ve insanların yozlaşmasından son derece bıkmıştır. Bir Shnigami olan Ryuk, Shnigami Dünyasında hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılıp eğlence olsun diye sahip olduğu iki Ölüm Defteri’ nden birini dünyaya atar. Bu defteri Light bulur. Zaman geçtikçe defterin sırlarını çözen ve Shinigami ile arkadaşlığa başlayan Light, kendini bir tanrı gibi görmeye başlar ve tüm suçluları elindeki defter sayesinde son derece kusursuz bir şekilde infaz etmeye başlar. ”L” adındaki dünyanın en zeki insanı bu şüpheli ölümleri araştırır ve Yagami Light ile aralarında nefes kesen bir zeka savaşı başlar.

STEINS;GATE

Steins;Gate Okabe Rintaro, ya da kendine dediği gibi çılgın bilim adamı Hoouhin Kyoma Akihabara’da laboratuvar olarak kullandığı kendi dairesinde yaşayan zeki ama garip bir bilim adamıdır. Yetenekli hacker Daru ve çocukluk arkadaşı Mayuri ile “Geleceğin İcatları” adını verdikleri ofislerindeki mikrodalga fırını geçmişe mesaj göndermeyi başaran bir aygıta dönüştürmeyi başarmıştır. Okabe geçmişe mesaj gönderdikçe dünya çizgisi bozulmakta ve dünyanın normal çizgisi farklılaşmaktadır. Bu değişiklikleri fark edebilen tek kişi Okabe’dir. Okabe, ekibine yeni katılan Makise Kurisu ile D-Mail sayesindei geçmişe mesaj gönderen icatlarını geliştirerek bir zaman makinesi yapmaya çalışırlar. Öte yandan Daru ve IBM 5100 sayesinde Cern belgelerini hackleyip çok önemli bilgiler elde ederler. Okabe ve ekibi zamanın çizgisini bozdukça ortaya istenmeyen sonuçlar çıkmaya başlar. Bunu düzeltip zaman çizgisini yeniden eski haline bir tek Okabe geri getirebilir. Zaman yolculuğu temalı bu anime en sevdiğiniz animeler listesine kolaylak girecek.

FULLMETAL ALCHEMIST

Edward ve Alphonse Elric Amestris’in Resembool köyünde yaşamaktadırlar. Babaları Hohenheim, yetenekli bir simyacı, Edward çocukken ve Alphonse bebekken evden ayrılmıştır. Yıllar sonra anneleri Trisha Elric’i ölümcül bir hastalıkta kaybetmişlerdir. Annelerinin öldükten sonra, onlara simya öğretecek bir Sensei buluncaya kadar Winry ve onun babaannesiyle birlikte yaşarlar. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, babalarının notları arasında buldukları bilgilerde dönüşüm çemberi hakkında bahsedilmektedir. bu keşif ile annelerini yeniden canlandırmak için eve dönerler. Fakat bu girişim başarısız olur sadece biçimsiz et ve kemik yığınıyla sonuçlanır ve Edward’ın sol bacağı Alphonse’un da tüm vücudunu kaybeder. Kardeşini kurtarmak için ümitsiz bir çabayla Edward, sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha mühürler. Bu olaydan sonra, Edward’ın sol bacağı ve sağ kolunun yerine bir çeşit gelişmiş yapay organlar takılır.

BLEACH

Ichigo Kurosaki, ruhları görmek gibi özel bir yeteneğe sahip bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancının bir anda Ichigo’nun yatak odasında ortaya çıkmasıyla başlar. Fakat bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran Shinigami’dir.

Konuşurlarken bir hollow’un ortaya çıkar ve tartışmaları yarıda kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnasında kötü bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.

Rukia güçlerini Ichigo’ya verdiği için iyileşmesi zaman alacaktır. Bu yüzden yapay insan formunda görünerek Ichigo’nun yanından ayrılmamaya karar verir. Ichigo ise Rukia’nın güçlerine sahip olduğu için dünyada ortaya çıkan şeytani ruhlarla savaşma görevini üstlenmiş olur. İlk başta bize soğuk gelen tüm karakterler daha sonra size bir yakınınızmış gibi hissettirecek.

HELLSING ULTIMATE

Hellsing Ultimate serisi de tıpkı diğer 13 bölümlük seri ile paralel giderek başlıyor.

Kahramanımız Alucard nesillerdir Hellsing Ailesi’ne hizmet eden çok güçlü ve kudretli bir vampirdir. Görevi ise kötü niyetli, yoldan çıkmış diğer vampirleri avlamaktır. İzlerken hayran kalacağınız, sıkıcı olmayan gidişatı sayesinde keyifle izleyeceğiniz bir seridir.

ATTACK ON TITANS

Eren Yeager ailesi ile Shiganshina bölgesinde yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan Kyojin, Titan devleri nedeniyle insanlar en dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina’yı inşa etmişlerdir. İnsanlar bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır dev saldırısı olmayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Dev Colossus Titan’ın ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara dev tarafından gedik açılan Eren’in yaşadığı bölgeye diğer devler saldırılır ve istila başlar. Bu istilada Eren’in annesi gözleri önünde bir dev tarafından yenilir. Tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman’ın ile birlikte bütün devleri öldürme yemini ederler. Üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar.

AVATAR: THE LAST AIRBENDER

Dünya 4 farklı element ulusuna ayrılmıştır(Ateş, Su, Toprak, Hava). Aang isimli 12 yaşındaki hava bükücü aynı zamanda bir sonraki avatar olarak seçilen kişidir. Avatar, 4 elementi de ustalıkla kontrol edebilen tek kişidir.

Kahramanımız çıktığı bir yolculuk sırasında kaza sonucu soğuk sular altında donarak 100 yıl boyunca beklemiş bir çocuk keşişdir. 100 yıl sonra şans eseri 2 kardeş tarafından bulunur ve dünyasının ne kadar değiştiğini görür.

Ateş ulusunun zorbalıkları ve zulümleri karşısında dur demenin zamanı geldiğini düşünen Aang diğer ulusları gezerek her bir element üzerinde ona ustalık kazandıracak öğretmenler bulmaya çalışır. En başta onu bulan 2 kardeş ve yol arkadaşı Appa ile birlikte çeşitli maceralara yelken açarlar.

MONSTER

Ana karakterimiz Dr.Tenma, Almanya’da oldukça ünlü olmasına rağmen yetenekli bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden eşini kaybetmiş bir kadının, kocasının ardından ne kadar üzüldüğünü gördükten sonra bundan sonra hiç bir hastasına statüsüne göre öncelik tanımayacağına dair kendi kendine söz verir. Bu kararından sonra, belediye başkanı yerine kafasından vurulmuş bir çocuğu kurtarmayı tercih eder. Bu kararı ona hastanedeki pozisyonunu, kariyerini, geleceğini ve nişanlısını kaybetmesine sebep olur. Tedavi ettiği çocuk bir süre sonra ortadan kaybolur. Daha sonraki günlerde hastane müdürü ve Dr. Tenma’yı suçlayan bir kaç doktor öldürülür. Tenma, eski pozisyonuna geri döner fakat bu olaylar onu cinayetlerdeki bir numaralı şüpheli yapmıştır.

Her bir animenin inceleme yazıları yakında sayfamızda yayınlanacaktır.

Anime filmler ile ilgili kapsamlı bir yazıyı yakında sizlerle paylaşıyor olacağız takipte kalın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.