İzlemeye Cesaret İsteyen En İyi Korku Animeleri

Animelerden alacağınız keyfi arttıracak en iyi korku animeleri

Korku filmleri çoğumuz için hobi haline gelmiştir. Yeni bir korku filmi vizyona girdiğinde hiç vakit kaybetmeden ön sıralardan yerimizi kaparız. Anime severler içinde son derece tatmin edici korku animeleri de vardır. Hatta bazıları tek başınıza izlemeye cesaret ister.

Fantastik düşünceler ile sınırların olmadığı anime dünyasından çok keyifli aynı zamanda bir o kadar korkunç ve gerilim dolu dünyalar yaratmayı başaran bu animeleri bitirden sonra sizi ayrı bir hüzün bekliyor olacak.

Bu yazımızda sizi ekrana kitleyecek en iyi korku animeleri listesi hazırladık.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte)

17 yaşındaki Izumi Shinichi ailesi ile birlikte Tokyo’da yaşamaktadır. Bir gece solucan benzeri uzaylı parazitler dünyaya gelir ve insanlar uyurken burunlarından ve kulaklarından içlerine girerler. O sırada kulağında kulaklık olan Izumi’nin içine giremeyen parazit çareyi koluna girmekte bulur. Migi adındaki parazitin beynine ulaşmasını engelledikten sonra aralarında bir bağ oluşmaya başlar. Bir çift olduktan sonra diğer parazitlere karşı birlikte mücadele etmeye başlarlar.

Gakkou no Kaidan (Ghost stories)

4 eski arkadaş 50 yıl boyunca onları huzursuz eden bi hayalet yüzünden muzdariptirler. Fakat bu hayaletin varlığını itiraf ettiklerinde yalnız olmadıklarını anlayacaktırlar.

Elfen Lied

İnsan ırkının evrimleşmiş versiyonları olarak kabul edilen Diclonius’lar dış dünyaya tehdit olmasın diye kapalı tutulmaktadırlar. Kapalı tutulan Lucy bir gün kaçmayı başarır fakat başından vurularak denize düşer. Hafıza kaybı yaşayan Lucy içindeki öldürme arzusuna hala sahiptir.

Another

Orta okul öğrencisi olan ve bir kaza sonucu yaşamını yitiren Mei Misaki’nin arkadaşları ve öğretmeleri o ölmemiş gibi davranırlar ve içlerindeki sevgiyi hayatta tutarlar. Bu olayın 26 yıl sonrasında ise Mei Misaki adında bir kız aynı okulda ortaya çıkar ve yaklaşanlara herkesin ölüme çok yakın olduğunu söyler.

Shiki

Dış dünyadan kopuk, yolu bile olmayan küçük bir kasabada bir gün 3 ceset bulunur. Kasabanın doktoru ölümleri şüpheli bulsa da bişey söylemez. Fakat ölümler gizemli bi şekilde devam etmektedir.

Higurashi No Naku Koro Ni (When They Cry)

Bir festival gününde cinayet işlenir ve bir kişi de kaybolur. Bu olayların sırrını tek başına çözmeye çalışan Keiichi sonuca yaklaştıkça olayların daha da karmaşıklaştığını anlar.

Tokyo Ghoul

Bir tarafta insanlar diğer tarafta insan eti ile beslenen ghoullar. Tokyo Ghoul olay örgüsü ve karakterin gelişim süreci bakımından izlediğim en iyi korku animleri arasındadır.

Hellsing Ultimate

Vampir kralı Alucard, yüzyıllardır bağlı olduğu Hellsing ailesi için hizmet vermektedir. Bu hizmet ise kendi ırkı olan vampirleri avlamak. Son derece kan ve kopan başların olduğu animeyi mutlaka izlemelisiniz.

Shingeki No Kyojin (Attack On Titan)

Eren Yeager ailesi ile Shiganshina bölgesinde yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan Kyojin, Titan devleri nedeniyle insanlar en dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina’yı inşa etmişlerdir. İnsanlar bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır dev saldırısı olmayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Dev Colossus Titan’ın ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara dev tarafından gedik açılan Eren’in yaşadığı bölgeye diğer devler saldırır ve istila başlar. Bu istilada Eren’in annesi gözleri önünde bir dev tarafından yenilir. Tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman’ın ile birlikte bütün devleri öldürme yemini ederler. Üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar.

Bu yazımızda sizlere gerilim ve korkuyu iliklerinize kadar hissettirecek, mutlaka izlemeniz gereken en iyi korku animeleri listesi hazırladık. Keyifli seyirler dileriz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

3 Yorumlar

  1. Konu başlığı seriler ile biraz alakasız. Another kesinlikle efsaneydi ama Elfen Lied Tokya Ghoul ve Hellsing bu başlığın altında yer almayı hak etmiyor üçünün vermediği heyecan ve korkuyu Attack on Titan tek basına yaşattı.

    • Yorumunuz için teşekkürler.
      Korku animeleri kategorilerinde yer aldıkları için bu saydıklarınızı listeye aldık. Korku unsuru kişiden kişiye farklılık gösterdiği için bu animelere listemizde yer verdik. Bazıları için ölü insanlar görmek korkmaya yeterlidir bazıları için ise normal gelir. Attack on Titan konusunda haklısınız. Hemen listemizi düzenliyoruz.

  2. Higurashi No Naku Koro Ni (When They Cry)
    Aralarından en güzeli diğerlerinin nerdeyse hepsini biliyorum bence çok korkunç değiller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.