Menu
Anasayfa / Sinema & TV / Anime / İzlemeye Cesaret İsteyen En İyi Korku Animeleri

İzlemeye Cesaret İsteyen En İyi Korku Animeleri

Herkese merhaba,

Korku filmleri çoğumuz için hobi haline gelmiştir. Yeni bir korku filmi vizyona girdiğinde hiç vakit kaybetmeden ön sıralardan yerimizi kaparız. Anime severler içinde son derece tatmin edici korku animeleri de vardır. Hatta bazıları tek başınıza izlemeye cesaret ister.
Bu yazımızda sizi ekrana kitleyecek en iyi korku animeleri listesi hazırladık.

1. Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte)

17 yaşındaki Izumi Shinichi ailesi ile birlikte Tokyo’da yaşamaktadır. Bir gece solucan benzeri uzaylı parazitler dünyaya gelir ve insanlar uyurken burunlarından ve kulaklarından içlerine girerler. O sırada kulağında kulaklık olan Izumi’nin içine giremeyen parazit çareyi koluna girmekte bulur. Migi adındaki parazitin beynine ulaşmasını engelledikten sonra aralarında bir bağ oluşmaya başlar. Bir çift olduktan sonra diğer parazitlere karşı birlikte mücadele etmeye başlarlar.

2. Gakkou no Kaidan (Ghost stories)

4 eski arkadaş 50 yıl boyunca onları huzursuz eden bi hayalet yüzünden muzdariptirler. Fakat bu hayaletin varlığını itiraf ettiklerinde yalnız olmadıklarını anlayacaktırlar.

3. Elfen Lied

İnsan ırkının evrimleşmiş versiyonları olarak kabul edilen Diclonius’lar dış dünyaya tehdit olmasın diye kapalı tutulmaktadırlar. Kapalı tutulan Lucy bir gün kaçmayı başarır fakat başından vurularak denize düşer. Hafıza kaybı yaşayan Lucy içindeki öldürme arzusuna hala sahiptir.

4. Another

Orta okul öğrencisi olan ve bir kaza sonucu yaşamını yitiren Mei Misaki’nin arkadaşları ve öğretmeleri o ölmemiş gibi davranırlar ve içlerindeki sevgiyi hayatta tutarlar. Bu olayın 26 yıl sonrasında ise Mei Misaki adında bir kız aynı okulda ortaya çıkar ve yaklaşanlara herkesin ölüme çok yakın olduğunu söyler.

5. Shiki

Dış dünyadan kopuk, yolu bile olmayan küçük bir kasabada bir gün 3 ceset bulunur. Kasabanın doktoru ölümleri şüpheli bulsa da bişey söylemez. Fakat ölümler gizemli bi şekilde devam etmektedir.

6. Higurashi No Naku Koro Ni (When They Cry)

Bir festival gününde cinayet işlenir ve bir kişi de kaybolur. Bu olayların sırrını tek başına çözmeye çalışan Keiichi sonuca yaklaştıkça olayların daha da karmaşıklaştığını anlar.

7. Tokyo Ghoul

Bir tarafta insanlar diğer tarafta insan eti ile beslenen ghoullar. Tokyo Ghoul olay örgüsü ve karakterin gelişim süreci bakımından izlediğim en iyi korku animleri arasındadır.

8. Hellsing Ultimate

Vampir kralı Alucard, yüzyıllardır bağlı olduğu Hellsing ailesi için hizmet vermektedir. Bu hizmet ise kendi ırkı olan vampirleri avlamak. Son derece kan ve kopan başların olduğu animeyi mutlaka izlemelisiniz.

Bu yazımızda sizlere gerilim ve korkuyu iliklerinize kadar hissettirecek, mutlaka izlemeniz gereken en iyi korku animeleri listesi hazırladık. Keyifli seyirler dileriz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlarada Göz Atabilirsin

Milyonların Beğenisini Kazanmış En İyi FPS Oyunları

Herkese merhaba, Tam adıyla “First Person Shooter” olan FPS oyunları aslında çok da uzak olmayan …

Oyun Performansınızı Arttıracak CS:GO İçin Faydalı Kodlar

Herkese merhaba, Dünyanın en çok oynanan popüler oyunlarından birisi olan Counter Strike: Global Offensive, çoğumuzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.