Elinizden Bırakmayacağınız En İyi Android Zeka Oyunları

Size beyin jimnastiği yaptıracak en iyi android zeka oyunları

Akıllı telefonlarda oynadığımız oyunlar sadece çocuklar için ya da savaş oyunları değildir. Fazla ön plana çıkmasa da zeka geliştirici ve oynamaktan son derece keyif alacağınız oyunlar da var. Hatta bazıları var ki şahsen benim geceleri uykusuz kalma sebebim olmuştur.
Bu yazımızda sizlere beyninizi zorlayacak en iyi android zeka oyunları listesi hazırladık.

Resimli Kelime Bulmaca

Mantığı son derece basit.
Size 4 adet resim veriliyor ve bu 4 resmin arasındaki ortak noktayı bularak tek bir kelime yazmanız isteniyor. Oldukça eğlenceli ve zeka geliştirici oyunlar arasında.

İndirmek için butona tıklayınız.

Resimli Kelime Bulmaca İndir

2048

Bir dönem popüler olan oyunda tek yapmanız gereken 2 ve 2’nin kuvvetlerini birleştirerek 2048 sayısına ulaşmak. Matematik severler için çok iyi bir tercih olacaktır.

İndirmek için butona tıklayınız.

2048 İndir

Bil ve Fethet

Gerçek zamanlı ve gerçek kişilere oynadığımız oyunda genel kültür yeteneğimizi yarıştırıyoruz. Sorulan sorulara doğru cevapları rakiplerinden önce vererek haritanın tamanı ele geçirmeye çalışıyorsunuz.

İndirmek için butona tıklayınız.

Bil ve Fethet İndir

Paperama

Kağıt katlama sanatı olan origaminin akıllı telefonlar için uyarlanmış oyunudur. Her seviyesinde farklı bir zorlukla karşılaştığımız oyunda vakit geçirmek daha eğlenceli olacak.

İndirmek için butona tıklayınız.

Paperama İndir

Kelimelik

Orjinal adı “Scrabble” olan ve aslında bir kutu oyunu olarak ortaya çıkmış olan oyunda bir platform üzerine elinizde bulunun harfler ile anlamlı kelimeler oluşturarak rakibinizden fazla puan almaya çalışıyorsunuz. Her harfin farklı puanları ve platform üzerinde farklı alanlarda puan katlama bölgeleri bulunmakta.

İndirmek için butona tıklayınız.

Kelimelik İndir

Trivia Crack

Eğlence, tarih, bilim, coğrafya, spor ve sanat kategorilerinde rakiplerinize karşı bilgi yarışması yaptığımız oyunda genel kültür bilginiz sürekli taze kalacak.

İndirmek için butona tıklayınız.

Trivia Crack İndir

Şeytanın Şafağı: Zarya-1 İstasyonu

Bir grup astronot ile ayın karanlık yüzeyine yaptığımız yolculukta bir sır perdesini aralıyoruz. Pyun 2021 yılında geçiyor ve yazı tabanlı bir oyun. Yani bir durum yaşanıyor ve size seçenekler sunuluyor. Yapmış olduğunuz tercihlere göre hikayeyi siz oluşturuyorsunuz. Zekice seçimler yapmanız gerektiğini unutmayın.

İndirmek için butona tıklayınız.

Zarya-1 İndir

Evolution

Hayal gücünüzü yaratıcı zekanız ile birleştirin. Bu oyun ile eklemler, kas ve kemikleri kullanarak kendi yaratığınızı yapın. Verilen görevleri yerine getirmek için geliştirmeler yapabilirsiniz. En iyi android zeka oyunları arasındadır.

İndirmek için butona tıklayınız.

Evolution İndir

Abandoned Mine

Terk edilmiş madende sıkışıp kaldığımız bu oyunda etrafımızda bulduğumuz malzemeleri birleştirerek ve uygun yerlerde kullanarak özgürlüğümüze kavuşmaya çalışıyoruz. Klasik kaçış oyunlarında birisi olmasına rağmen en iyiler arasındadır.

İndirmek için butona tıklayınız.

Abandoned Mine İndir

Legacy 2 – The Ancient Curse

Bulmacalar ve odalar ile dolu bu oyunda bir dedektif olmanız gerekmektedir. Bir piramidin içinde hapis kalıyorsunuz ve bilmeceleri çözerek kurtulmaya çalışıyorsunuz. Açıkcası oynadığım en zevkli kaçış oyunlarından birisi.

İndirmek için butona tıklayınız.

Legacy 2 İndir

Bu yazımızda düşünme gücünüzü zorlayacak, beyninizin kullanım oranını yükseltecek en iyi android zeka oyunları listesi hazırladık. Keyifli oyunlar diliyoruz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.