İstediğiniz Dünyayı Oluşturabileceğiniz En İyi Simülasyon Oyunları

En iyi simülasyon oyunları sıralaması

Simülasyon oyunları, neredeyse oyun tarihinin en başından beri bizlerle olmuştur. Aklınıza gelebilecek bir çok tarzda simülasyon oyunları yapılmıştır. Mesela sıfırdan yeni bir dünya oluşturabilir, bir araç şoförü olabilir, şirket kurup yönetebilirsiniz.

Bizde sizler için geçmişten günümüze gönüllere taht kurmuş olan en popüler ve en iyi simülasyon oyunları listesi hazırladık.

1. RollerCoaster Tycoon World

Park kurma simülasyonu olan bu oyun ile hayalini kurduğunuz lunaparkı yaratabilirsiniz. Dev gibi oyun aletleri ve eğlence bölgeleri inşa ederek harika bir park müdürü olabilirsiniz.

2. Hearts of Iron IV

Savaş – strateji simülasyonu kategorisindeki bu oyun ile dünyanın tek hakimi olabilirsiniz. Tarihten alınmış gerçek komutanları yönetebilir ve ülkeleri fethedebilirsiniz.

3. Euro Truck Simulator 2

Özellikle ülkemizde son derece popüler olan bu oyunda birbirinden farklı tırlar ile şehirlerarası nakliyat yapıyoruz. Oyunun bu kadar popüler olmasını sağlayanlar ise gerçek marka ve model tırların bulunması, sürüş kurallarının uygulanması, yakıt, yorgunluk, araç arızası gibi durumların yaşanması ve gerçek şehir ve ülkelerde dolaşmak bulunmakta.

4. Football Manager 2018

Bir futbol takımına menajerlik yapıyoruz ve takımımızla ilgili aklınıza gelen neredeyse herşey ile ilgilenmek zorundayız. Eğer kötü bir menajer olursanız takımdan atılabilirsiniz. Oyun futbol sever oyuncular arasında son derece popüler.

5. Arma 3

Askeri simülasyon oyunları arasında olan Arma 3 herkesin basitçe oynayacağı bir oyun değildir. Rol yapma yeteneğiniz ve askeri becerileriniz olmalıdır. Şuan bile çok fazla oyuncusu olan Arma 3 en iyi role play oyunları arasındadır.

6. Sims 4

Yaşam simülasyonu olan bu oyunda istediğiniz kişi olarak hayatınızı yaşayabilir, evlenip çocuk sahibi olabilir, partilere katılıp sosyal hayatınızı canlandırabilirsiniz.

7. Jurassic World Evolution

Yılların klasik kurgusu olan Jurassic Park’ın simülasyon oyunudur. Kendi dinozor parkınızı kurup, dinozorlarınızın sağlığı ve beslenmesi ile ilgilenirken, turistlerin ziyaretleri ile de kazanç sağlayabilirsiniz.

8. Farming Simulator 18

Simülasyon oyunları arasında en sevdiğim oyundur kendisi. Tarım hayatını tam anlamıyla yaşabilirsiniz. İsterseniz sadece tarlayı ekip biçebilirsiniz, ister hayvanlar satın alıp süt ve gübre üretebilirsiniz, isterseniz de para kazanmak için başkalarının işlerini halledebilirsiniz. Oyunda çok fazla detay olduğu için sıkılmadan oynayacağınıza eminim. Tarım alet ve ekipmanlarının çeşitliliği ise oldukça fazla.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.