Anasayfa / Oyun / Bilgisayar Oyunları / Bu Sezonda Şampiyonluk Getirecek En İyi LoL Karakterleri | 2018

Bu Sezonda Şampiyonluk Getirecek En İyi LoL Karakterleri | 2018

Uzmanlaştığınızda başarılı olmanız muhtemel En iyi Lol Karakterleri

Herkese merhaba, her geçen yıl daha da popüler hale gelen League of Legends bu yılda da ortalığı kasıp kavurdu. Günün her saati binlerce kişi aktif olarak LoL oynuyor. Hatta Twitch yayınları bile binlerce kişi tarafından online olarak izleniyor.

LoL oynamak son derece keyifli olmasına karşın bazen çileden çıktığımız durumlarda yaşıyoruz. Bunlar genellikle takım arkadaşlarımızın tecrübesiz oldukları heroları seçmesi ya da seçmiş olduğu heroları hakkını vererek kullanmamasıdır.

Böyle durumlarda siz ya da beraber girdiğiniz takım arkadaşlarınızın oyunu taşıması gerekiyor. Bu yazımızda sizlere mutlaka ustalaşmanız gereken ve bu karakterler ile oyunun gidişatını değiştirebileceğiniz en iyi LoL karakterleri listesi hazırladık.

Hazırladığımız listede her rol için 2 adet karakter alternatifi verdik. Hadi sırayla karakterleri görelim.

Üst Koridor

1. Gangplank

Yeni rün sistemi ile birlikte maçlarda daha fazla görmeye başladığımız Gangplank, bu sezonun en çok oyun kazandıran karakterlerinden birisi. Varillerini zincirleme tetikleyerek muazzam hasarlar verebiliyor. Şu an için en iyi LoL karakterleri arasında.

2. Riven

Mana gereksinimi olmayan, hızlı farm yapabilen, kaçma ve kovalama konusunda çok iyi olan Riven uzun süredir üst koridorda gördüğümüz ve nerf gelmediği sürece görmeye devam edeceğimiz bir karakter.

Orta Koridor

1. Azir

Şüphesiz ilk oynayışınızda neredeyse hiç bişey başaramayacaksınız. Fakat Azir ile bol bol pratik yapıp kendinizi geliştirirseniz rakiplerinizi ağlatabilirsiniz. Orta koridorun en fazla hasar veren ve bir o kadar da oynaması zor büyücüleri arasında.

2. Zed

Zed, kastığı zaman tecrübeli bir oyuncunun elinde tam bir suikastçı haline geliyor. Öyle ki rakip takımın arasına girip gözüne kestirdiği şampiyonu yok eder ve neredeyse hiç hasar almadan kaçabilir. Eğer bu karakterde ustalaşırsanız taşıyamayacağınız oyun neredeyse yoktur.

Orman

1. Lee Sin

Ormanda en çok tercih edilen karakterlerden birisi. Kullandığı yeteneğe göre ikinci bir etki sahibi olabiliyor. Yani Q W E yeteneklerinden birini kullanınca her birine özel bir yetenek daha ortaya çıkıyor. Bu da Ulti ile birlikte toplam 7 yetenek demek.

2. Kha’Zix

Görünmez oluşu yüksek hasarları ve uzun mesafeye zıplayabilmesi ile ormanın ölüm makinesi. Kaç tane zavallı nişancı bu karakterden tek yemiştir kim bilir.

Nişancı

1. Vayne

Çok yüksek hasarları olan fakat tek başına gezmemesi gereken bir karakterdir. Zira savunma ve can konusunda düşük kaldığı için hızlı yok edilebiliyor.

2. Kalista

Düz vuruşlarını rakip üstünde biriktiren ve yeteneğiyle yüksek hasar veren Kalista, pasif özelliği ile yerinde durmayan bir karakter. Özellikle rakibinin yetenekleri denk getirmeye bağlı ise kolayca bu hasarlardan kaçabilir.

Destek

1. Tahm Kench

Güçlü kontrol yeteneklerini ile rakiplerine karşı tam bir karın ağrısı. Özellikle rakibi yutup götürmesi karşısındaki kişiyi kısa süre için de olsa oyun dışı bırakabiliyor. Sadece destek değil diğer koridorlarda da etkili olan en iyi LoL karakterleri arasında.

2. Braum

Nişancıyı korumak konusunda Braum’dan iyi bir karakter yoktur. Her destek rolünü benimseyen kişilerin mutlaka bu karakterde usta olması gerekir.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.