Indie Oyun Nedir? PC İçin En İyi Indie Oyun Önerileri

Sizi şaşkına çevirecek en iyi indie oyunlar

Oyun önerilerimize geçmeden önce Indie oyun nedir bundan bahsedelim. Kelime anlamı ile Indie Oyun “Bağımsız Oyun” anlamına gelmektedir. Yani herhangi bir kurum ya da şirkete bağlı olmadan bazen bir kişinin tek başına yaptığı, bazen de bir arkadaş grubunun bir araya gelerek geliştirdikleri oyunlardır. Örneğin neredeyse hepimizin bildiği bir oyun olan Minecraft bir Indie oyundur. Fakat Ubisoft bir oyun çıkarırsa bu Indie oyun olmaz.
Indie oyunların en önemli noktası hikayeleridir. Geliştirici ekip sadece bir ve birkaç kişi olduğu için grafik ve ses konusunda harika işler çıkarmaz. Fakat hikayeleri öyle güzeldir ki bu noksanlıkları görmezden geliriz. Bazı Indie oyunlar film tadında olurken, bazıları ise bize yaratıcı zekamızı kullanmamıza olanak sağlar. Şimdi gelelim mutlaka oynamanız gereken Indie oyun önerileri listemize.

1. Minecraft

Küçük büyük demeden dünya çapınca milyonlarca kişinin bildiği ve bir dönemin en popüler oyunu olan Minecraft ile yapabileceklerinizin tek sınırı hayal gücünüzdür. Kendi dünyanızı istediğiniz gibi şekillendirebilir, hatta yaşadığınız bölgenin birebir aynısını bile inşa edebilirsiniz.

2. Don’t Starve

Pek çok kişi tarafından bilinmese de tıpkı Minecraft gibi bu oyunda craft sistemine dayalı hayatta kalma oyunudur. Oyuncuyu keşfetmeye ve kendisinin bişeyleri bulmasına yöneltip farklı dünyalara yol almanızı sağlıyor. Don’t Starve Together versiyonu ile arkadaşlarınızla birlikte oynayabilirsiniz.

3. The Forest

Hayatta kalma ve korku oyunları kategorisinde olan bu oyunda uçağımız bir adaya düşüyor ve çocuğumuz kaçırılıyor. Bulunduğumuz ada ise korkunç deneylerin yapıldığı bir yer olduğunu çok geçmeden öğreniyoruz. Arkadaşlarınızla birlikte keyifle oynayacağınız bir oyun.

4. Undertale

Acımasız düşmanları bile onlara hiç zarar vermeden yenebileceğiniz bir oyun hayal edin. Undertale tam böyle bir oyun. Sevginin ve dostluğun gücü ile rakiplerimizi yenip herkesle arkadaş olabilirsiniz. Dram sahneleri beni gerçekten duygulandırmıştı.

5. Speed Runners

Arkadaşlarınız ile birlikte oynayabildiğiniz oyunda tek amacınız en önde koşan kişi olmak. Çeşitli yetenekler ile rakiplerinize tuzaklar da kurabilirsiniz.

6. Machinarium

Oyun içinde diyalog olmayan, bunun yerine sanatsal iletişim tekniği kullanılan bu oyun hikayesi ile gerçekten keyif verici. Birbirinden farklı bulmacaları çözerken tanıştığımız kişiler ile dostluk kurabiliyoruz.

7.  Limbo

Sadece beyaz ve siyah renk tonları ile oluşturulmuş hikayesi ile de oyuncuları final görene kadar ekran başından ayırmıyor.

8. The Long Dark

Karla kaplı bir dağda hiç bir yardım olmadan tek başınıza yapayalnız kalıyorsunuz ve endişe etmeniz gereken tek şey soğuk değil. Kurtlar, açlık, dağ ayıları ve nicesi. Kahvenizi alıp oynayacağınız yegane oyunlardan birisi.

Bu yazımızda sizlere bağımsız yapımcıların geliştirdiği ve hikayeleri ile gönüllere taht kurmuş indie oyun önerileri ile indie oyun nedir açıklamaya çalıştık.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.