Geceleri Oynamaya Yürek İsteyen En İyi Korku Oyunları

Korku eşiği yüksek olanlar için en iyi korku oyunları listesi

Oyun sektöründe grafikler ne kadar gelişse de ya da oynayış şekilleri değişiyor olsa da en başından beri bizde yaşattığı duyguyu koruyan tek tema “korku”dur. Korku oyunlarında ki en önemsiz olgulardan birisi grafiklerdir. Çünkü hak vereceksiniz ki nice oyunlar oynadık çizgi film gibi grafikleri olan ama yaşattığı korku ile evde tek başımıza kalmamızı engelleyen.
Bir korku oyununun en önemli unsurları; etkili bir gerilim müziği, birinci şahıs görüşü, karanlık ortamlar, korkunç yaratıklar ve tabi ki jumpscare. Bütün bunlar bir araya gelince ve akıcı bi hikaye de ekleyince uykularımızı kaçıran korku oyunları ortaya çıkıyor.
Şimdi gelelim 2018 yılına kadar piyasaya çıkmış en iyi korku oyunları listesine.

1. Five Nights at Freddy’s

Sakat bir gece bekçisi olarak yönettiğimiz karakter ile tek görevimiz, önümüzdeki ekranlardan güvenlik kameralarını kontrol etmek ve ters bişeylerin olmadığından emin olmak. Bulunduğumuz yerdeki oyuncaklar aslında kötü ruhlu katiller. 5 gece boyunca bu oyuncaklardan çeşitli yöntemler ile uzak durmaya çalışıyoruz. Bol bol jumpscare bulunan oyunda koltuktan fırlayacağınıza eminiz.

2. Silent Hill Serisi

İrili ufaklı birçok oyunu çıkmış olsa da özellikle Silent Hill 2 korku oyunu severler için unutulmaz oyunlardandır.

3. Resident Evil Serisi

Aniden ortaya çıkan son derece ürkütücü görünüşleri olan ve yavaş yavaş üzerinize gelerek sizi öldürmek isteyen canavarları hayal edin. Bence korku için başka söze gerek yok. Bazı oyun severler için en iyi korku oyunları listesinde üst sırada yer alıyor.

4. Dead Space

Bir maden gemisi CEC şirketine acil durum sinyali gönderir. Kurtarma ekibi geldiğinde ise işler beklenildiği gibi gitmez. Necromorp adı verilen yaratıklar tarafından saldırıya uğrayıp kurtulmaya çalışırlar.

5. Hunt: Showdown

Yakın dönemde piyasaya çıkmış ve multiplayer olarak iki kişilik gruplarla oynanan oyunda hem bölgeleri ele geçirip final yaratığını öldürmeye çalışıp ardından kaçmaya çalışıyorsunuz. Hem de etraftaki diğer yaratıklarla mücadele verip diğer ikili oyunculara karşı savaşıyorsunuz. Aksiyonun ve gerilimin 1 dk bile eksik olmadığı oyun en popüler korku oyunları arasında.

6. Soma

Su altında bi tesistesiniz korkunç olaylar ve kazalar oluyor. Kaçacak hiç bir yeriniz yok. Korkmak için başka ne gerekli ki? Aldığımız bazı kararlara göre dramatik anlar yaşarken duygusal çöküntüler yaşayacağız.

7. Outlast Serisi

Bir akıl hastanesinde mutasyona uğramış insanlar, kafayı yemiş ve deneyler yapan kişiler ve bunun yanında görünmeyen bi varlık ile hiç silahınız olmadan elinizde sadece bir el kamerası ile mücadele verdiğinizi düşünün. Bol bol jumpscare bulunan ve gerçekten gerilimin hat safaya çıktığı bu seri en iyi korku oyunlarında zirveyi zorluyor.

8. Amnesia: Dark Descent

2010 yılında çıkış yapmasına rağmen hala çoğu kişi tarafından bir numaralı korku oyunları arasındadır. Eski grafikleri olmasına rağmen korkuyu iliklerinize kadar hissettirecek.

9. Dying Light

Zombi temalı korku oyunları kategorisinde ön sıralarda yer alan oyunumuzda, dünyayı zombi istilası sarmış vaziyette. Bizimde görevimiz bu salgını durdurmak ve dünyayı kurtarmak. Tehlikeli ve acımasız zombi türleri ne zaman nereden çıkacak hiç belli olmuyor.

10. The Forest

Uçağımız bir adaya düşüyor ve garip görünümlü bir adam tarafından oğlumuz kaçırılıyor. Elimizde bir adet hayatta kalma kitabı ile çeşitli materyaller toplayarak craft yapıyoruz ve hem hayatta kalmaya çalışıp hem de adadaki korkunç sırları ortaya çıkarıyoruz. Bizden söylemesi gece çökene kadar uyuyacak bi yer yapın.

Bu yazımızda  korkuyu iliklerinize kadar hissedeceğiniz, tek başınıza oynamaya cesaret isteyen en iyi korku oyunları listesi hazırladık.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.