Hem İzleyin Hem Oynayın | Filmi Olan Oyunlar

FİLMİ OLAN OYUNLAR

 

Herkese merhaba, kısa süre öncesine kadar film sektörü ve oyun sektörü birbirinden tamamen alakasız olmalarına karşın artık bu iki sektör birbiri ile uyum içinde ilerleme kaydetmeye başladı. Popüler olan neredeyse tüm filmlerin oyunu ve popüler olan tüm oyunların ise filmleri yapılmakta.
Bizde sizler için hem oynamaktan hemde izlemekten keyif alacağınız filmi olan oyunlar listesi hazırladık. Bazı oyunların filmi olduğunu belki ilk defa öğreneceksiniz. Hadi listemize geçelim.

Prince of Persia

En eski oyunlardan biri olan Prince of Persia 1989 yılında geliştirilmiş bir oyundur. Oyununu filmi ise 2010 yılında vizyona girmiştir. Oyun ve film çıkış yıllarına göre gayet başarılı yapımlar olmuştur.

Hitman

2007 yılında film olarak vizyona giren Hitman, 2012 yılında oyun olarak severleri ile buluşmuştur. Filmde çocuk yaşta eğitilmeye başlanan ve iz bırakmayan bir suikastçının hayatı anlatılıyor. Oyunda ise farklı bir durum söz konusu değil. Hedefiniz olan kişileri farklı yöntemler ile etkisiz hale getirip, bütün herşeyi kimseye yakalanmadan yapıyorsunuz.

Silent Hill

1999 yılında Konami tarafından PlayStation için geliştirilen korku – hayatta kalma oyunudur. Zamanına göre oyuncular arasında en popüler yapımlar arasında olmuştur. Filmi ise 2006 yılında vizyona girmiştir. Fakat oyun ve film hikaye olarak pek de benzerlik göstermemektedir.

Mortal Kombat

En eski dövüş oyunlarından birisi olan Mortal Kombat, 1992 yılında ilk olarak Atari için geliştirilmiştir. Filmi ise aradan çok geçmeden 1995 yılında vizyona girmiştir. Tarihine göre başarılı yapımlar olmuş ve hala severleri bulunmaktadır.

Resident Evil

Hem oyununun hemde filminin serisi çıkan nadir yapımlardan birisidir. Oyun 1996 yılında piyasaya sürülmüştür. Filmi ise 2002 yılında vizyona girmiştir. İkisi de son derece başarılı serilerdir.

Max Payne

Oyunu 2001 yılında piyasaya sürülmüş olup filme uyarlaması ise 2008 yılında vizyona girmiştir.

Street Fighter

Mortal Kombat’tan bile eski olan Street Fighter 1987 yılında arcade platformları için geliştirilmiştir. Filmi ise 1994 yılında uyarlanmıştır.

Lara Croft Tomb Rider

Aksiyon – gizem ve macera türlerini sevenlerin mutlaka ya filmini izlediği ya da oyununu oynadığı bir yapımdır. Filmi olan oyunlar arasında en iyilerden birisi olmuştur. Sürekli yeni filmleri ve oyunları çıkan yapımda macera hiç eksilmiyor.

Filmi olan oyunlar serimizi şimdilik burada bitirelim. Daha adından bahsetmediğimiz bir çok yapım olduğunu biliyoruz. Bir sonraki yazımızda ise bu yapımları ele almak dileğiyle, kendinize iyi bakın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.