Yılın En İyilerinden | Marvel’s Spider-Man İnceleme

Herkese merhaba,

PlayStation yine harikalar yapmaya devam ediyor. Yılın ilk yarısında God of War ile harika bir çıkış yakalayan PlayStation, yılın ikinci yarısıda ise muhteşem bir oyunla karşımızda. Marvel ile ortak yapım olan Marvel’s Spider-Man ile şüphesiz yıl sonunda en çok başarıya imza atan konsol olacağına eminiz.

Bu yazımızda sizler için PlayStation ellerinden çıkan Marvel’s Spider-Man inceleme yazısı hazırladık. Oyunun konusu nedir? Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir hepsini burada bulabilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man Konusu Nedir?

Oyun ilk başladığı anda bizi aksiyonun içine bırakıyor. Öyle eski tarz oyunlar gibi eğitici bir simülasyona girmeden doğrudan kavganın içinde kalarak tuşları ve kombinasyonları öğreniyorsunuz.

İlk görevimiz ise Fisk adında bir suç örgütü liderini yakalayıp hapse atmak. Bu görevde aslında eğitim modunun bir parçası. Bize kombinasyonları ve yeteneklerimizi göstermeye devam ediyor. İlk zorunlu görevleri hallettikten sonra açık dünyada biraz gezintiye çıkabiliriz.

Çok güzel bir New York modellemesi kullanıldığını söyleyebiliriz. Marvel filmlerindeki şehirden neredeyse hiç bir farkı yok. Hatta meşhur Avengers binasına bile gidip tepesine tırmanabilirsiniz.

Oyundaki bir diğer güzellik ise açık dünyaki yan görevler. Farklı özellikleri açabilmek için şehrin bazı bölgelerine yerleştirilmiş olan eşyaları topluyoruz ya da bazı fotoğraflar çekiyoruz. Bunları yaparak çeşitli yeteneklerimizi geliştirebilir ve yeni ekipmanlar üretebiliriz.

Neredeyse her oyunda olduğu gibi bu oyunda da yetenek ağacı ve ekipman geliştirmeleri bulunmakta. Oyunda ise ekipmanların zamanla kullanıma açılması hem sizi kafa karışıklığından kurtarıyor hem de oyunu sıkıcı olmadan oynamanıza olanak sağlıyor.

Olumsuz yönlerinden bahsetmek ise son derece zor geliyor. Çamur atacak bişey arayıp durduk fakat bulamadık herşey çok iyi derken karşımıza bişey çıktı. Yeni bir oyun olmasından dolayı ufak tefek hatalar mutlaka olacaktır. Bunlardan birisi ise buglar. Çok nadir karşılaşıyor olsak da örneğin yere inmeye çalışırken havada asılı kalabiliyorsunuz.

Her ne kadar Spider-Man olsak da biz de bir insanız ve normal insan hayatımızı sürdürmek zorundayız. Ana görevler ile bağlantılı olan ve Spider-Man’in sıradan bir insan olduğu Peter Parker hayatımızıda deneyimleyebiliyoruz.

Bütün bunların yanında aksiyonun hiç eksilmediği ve oyunda sürekli yapacak bişeylerin bulunması ile bu yılın en iyi konsol oyunları listesinde zirvelerde göreceğimizden eminiz.

Marvel’s Spider-Man inceleme yazımızın sonuna geldik. Başka bir oyun inceleme konusunda görüşmek dileğiyle.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.