MOBA Nedir? Pc İçin En İyi MOBA Oyunlar Tavsiyesi

MOBA Nedir?

MOBA’nın açılımı Multiplayer Online Battle Arena’dır. Yani Türkçesi: Çevrimiçi Çok Oyunculu Savaş Arenası’dır.
Adından da anlaşılacağı gibi MOBA oyunlar, bir grup insanın bir araya gelerek rakibi alt etmeye çalışmasına dayalı bir oyun türüdür. Genellikle 3v3 ya da 5v5 şeklince gruplar halinde ve farklı özelliklerdeki karakterler ile oynanırlar. Dışarıdan bakıldığında sürekli aynı haritalar ve aynı karakterler ile oynamanın sıkıcı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat MOBA oyunlarda takım arkadaşlarımız kadar rakiplerimizde gerçek insanlar olduğu için sürekli kendini tekrarlama ve sıkıcı oyun performansı pek söz konusu olmamakta.
Bizde sizler için oynamaktan keyif alacağınız ve uzun süre yeni oyun arayışına girmeden zaman geçireceğiniz pc için en iyi MOBA oyunlar listesi hazırladık.

Pc İçin En İyi MOBA Oyunlar

6. Battlerite

Kısa süre önce oyun dünyasına adım atan Battlerite, oyuncular arasında hızla popüler oldu. Karmaşık olmayan sade oynanışı ve basit mekanikleri ile tercih edilen MOBA oyunları arasında.

5. Awesomenauts

İlk bakışta bir MOBA oyunu olarak görünmese de Awesomenauts, iki boyutlu grafikleri olan bir MOBA’dır. 3v3 olarak oynanan ve düşman çekirdeğini yok etmenin amaçlandığı oyunda keyifli vakitler geçiereceğinizden eminiz.

4. Heroes of Newerth

Çok sayıda karakteri olan ve çıkış tarihi DOTA kadar eski olan bir oyundur. Çıkış konusunda birinciliği elinde tutan bir oyun olsaydı belki de daha da popüler olabilirdi.

3. Smite

Kendine has tarzı ile Smite MOBA oyun dünyasına yeni bir bakış kazandırdı. Tercih edilen karakterlerin farklı inanışların tanrıları olması ise bu kültürün meraklıları için ayrı bir etki oluşturdu. Keyifli oyun mekaniklerinin olması ile de kendini sevdirmeyi başardı.

2. League of Legends

MOBA oyun türünde en çok oyuncusu bulunan ve en popüler oyun olan LoL, dünya çapında yüzbinlerce aktif oyuncuya sahip. Sürekli güncellemeler ve farklı oyun modları getirerek kendini geliştiren ve şampiyonaları ile büyük ödüller dağıtan oyunu duymayanımız yoktur.

1. DOTA 2

LoL kadar büyük kitlelere hitap etmesede MOBA oyun türünün ilk örneklerinden biri olan DOTA’nın sahip olduğu oyuncu kitlesi biraz daha zor ve karmaşık oyun sever kişilerden oluşmaktadır. Birinci sıraya LoL mü yoksa DOTA 2 mi koysak diye düşünürken, yaşı büyük olana saygımızdan DOTA 2’yi buraya koymaya uygun gördük.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.