Gerçek Dünyayı Unutturacak En İyi Hikayeli Oyunlar

En iyi hikayeli oyunlar sıralaması

Herkese merhaba, oyunlarda grafiklerin, oynanışın, mekaniklerin ve seslerin yanında senaryosu da çok önemli bir faktördür. Hatta bazı oyunların senaryoları milyon dolar harcanmış filmler ile yarışır vaziyette. Herkesin mutlaka oynarken hüzünlendiği, aksiyonu sonuna kadar yaşadığı, sahneleri ile derinden etkilendiği ve unutamadığı oyunlar vardır. Bizde bu yazımızda sizler için gelmiş geçmiş en iyi hikayeli oyunlar listesi hazırladık.

1. Mafia

Ana karakterimiz Thomas Angelo, sıradan bir hayat yaşayan taksi şoförüdür. Bir gün yanlış zamanda yanlış yerde olmasından dolayı mafyanın adamları ile karşılaşır ve onlara yardım ederek istemeden de olsa mafyanın bir üyesi olur. Dramatik sahneleri ve efsane finali ile birçok kişinin unutamadığı yapımlar arasındadır.

2. Elder Scrolls V Skyrim

Oblivion olaylarının 200 yıl sonrasında Skyrim’de geçen oyunda, idam edilmek üzere kasabaya götürülen bir tutuklu olarak başlıyoruz. Tam idam edileceğimiz sırada kasabaya bir ejder saldırıyor ve kurtulmayı başarıyoruz. Çok geçmeden bir ejderha öldürüm ruhunu içimize çekince “Dragonborn” olduğumuzu öğreniyoruz. Oyunun hala günümüzde oynanıyor olması en iyi hikayeli oyunlar arasında olmasının sebeplerinden sadece birisi.

3. The Last of Us

Bir baba ve kızın kaos ortamındaki dünyada hayatta kalmaya çalışmalarını en iyi anlatan oyunlardan arasında. Dünyaya bir mantar yüzünden insanları zombi gibi yaratıklara çeviren tuhaf bir salgın yayılmıştır. Joel ve Ellie ise hem askeri yönetimden hemde bu yaratıklardan kurtulmaya çalışırlar. Dramatik sahneleri ile bizi derinden etkileyen en iyi hikayeli oyunlar listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

4. To The Moon

Eğer duygusal biri iseniz bu oyunu oynamaya başlamadan önce yanınızda gözyaşlarınız için mendil bulundurmalısınız. Bir de grafiklerden pek beklentiniz olmasın. Senaryoya kendinizi kaptırınca grafiklerin hiç önemi kalmayacak zaten.

5. Assassin’s Creed 2 / 3 / Revelations

AC serisinin bu üçlemesinde ana karakter Ezio’nun bütün hayatı konu alınmaktadır. Hikaye olarak son derece başarılı olan üçlemenin ülkemizde en çok sevileni İstanbul’da geçtiği ve eski İstanbul tarihini yaşadığımız için Revelations olmuştur.

6. Witcher Serisi

Efsane oynanışının yanı sıra hikayesi ile birçok oyuncunun en sevdiği oyundur. Ana hikayesini bi kenara bırakın, yan hikayeler ile bile bir oyun yapılabilir.

7. Shadow of The Colossus

Diyalogların çok az olması, grafiklerin harika olmaması ve açık dünya olmaması…
Bunların hiç biri bu oyunun hikayesinin önüne geçemiyor. Dramatik sahneleri ve bir o kadar da etkili müzikleri ile en iyi hikayeli oyunlar arasında.

8. BioShock Serisi

1960’lı yıllarda ütopik bir dünyada su altına kurulmuş bir şehirde geçen oyunda, dış dünyadan bağımsız kendi yönetimini kurmuş bir topluluk bulunmakta. Biz ise yalan ve gerçeği ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

9. Silent Hill 2

Oyuncuların çoğu için unutulmaz oyunlar arasında olan Silent Hill 2’de ölmüş olan karımızdan kendi el yazısı ve imzası ile bir mektup alıyor ve yola koyuluyoruz. Oyunda sizin verdiğiniz kararlara  göre şekillenen 6 farklı final bulunmakta.

10. God of War

2018 yılında çıkış yapan yeni nesil God of War, bir konsol oyunu olmasına rağmen hikayesi yüzünden insana konsol aldırır. Bu konuda ciddiyiz çünkü GoW bu yılın en iyi hikayeli oyunlar listesinde birinci sırada. En sert eleştirmenlerden bile yüksek not alan GoW ile listemizi sonlandırıyoruz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.