We Happy Few Konusu Nedir? Oyun İnceleme

Herkese merhaba,

Uzun süre boyunca erken erişimde olan oyun 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren artık tamamlanmış durumda. Merakla beklenen oyun artık satış noktalarından ve Steam mağazasından alınabilir.

Oyunu daha önce duymuş fakat hakkında fikir sahibi değilseniz bu yazımızda sizler için We Happy Few konusu ve We Happy Few amacı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

We Happy Few Sistem Gereksinimleri

We Happy Few inceleme kısmına geçmeden önce oyunun sistem gereksinimlerini söyleyelim.

Minimum
CPU: Intel / AMD , 2GHz
GPU: GeForce 460 GTX / Radeon 5870 HD
RAM: 8 GB
HDD: 6 GB

Tavsiye Edilen
CPU: Intel / AMD , 2.5GHz
GPU: GeForce 660 GTX / Radeon 7870
RAM: 8 GB
HDD: 6 GB

We Happy Few Konusu

We Happy Few amacı hakkında şöyle kısa bir bilgi verelim.
Oyun BioShock gibi ütopik bir dünyada geçiyor. Bu dünyada Nazi Almanya’sı savaşı kazanmış ve Britanya üzerine kabus gibi çökmüştür.
Tam savaş sırasında içinde yaşadığımız Wellington Wells adasında ise bir kimyasal silah testi istenildiği gibi sonuç vermez ve adanın ileri gelen kişileri bu durumu toparlamak adına “Joy”denilen bir uyuştucu üretirler. Bu maddeyi tüm ada halkına ücretsiz dağıtırlar, hatta içme sularına bile karıştırırlar. Bu sayede insanlar dertlerini unutur ve gerçeği görmek yerine yüzlerinde sürekli bir gülümseme ile etrafta dolaşırlar. Fakat uzun süre Joy kullanımdan dolayı ada sakinlerinin ahlaki ve etik anlayışları da değişmiştir. Bunun yanında Joy kullanmayan kişiler ise istenmeyen insanlar olmuşlardır.

Biz ise adanın gazetelerini yayımlanmadan önce kontrol eden ve  hangi içeriğe sansür uygulanacak hangi içeriğe izin verilecek buna karar veren bir çalışanız. Bir gün gazetede kardeşimizin resmini görür ve geçmişi hatırlamaya başlarız. Kullandığımız Joy yüzünden geçmişi unuttuğumuzu fark eder ve bizde Joy kullanmayan asi kişiler arasında oluruz.
Oyundaki asıl amacımız ise kardeşimizi bu cehennem gibi bölgede bulup tekrar birlikte olmak. Bu sıkı yönetimde ve Joy kullanmayanların ölümüne kovalandığı yerde işler hiç de kolay olmayacak.

Oynanış Hakkında

Oyunun dövüş mekanikleri ve grafikleri gayet tatmin edici. Erken erişim döneminde olduğu gibi açlık, susuzluk, yorgunluk, hastalık, v.b durumlar ile mücadele etmeliyiz. Craft sisteminin bulunması ile maymuncuk yapıp kasa kırmak ve kilit açabilir, kendi silahlarımızı üretebilir ve geliştirebilir, sağlık ekipmanları oluşturabilir ve bir çok üretim yapabiliriz. Gittiğimiz bölgelerdeki güvenli yeraltı geçitlerinin kilidini açarak Fast Travel noktaları oluşturabiliriz.

Oyunda keşfedileceklerin ve yapılacak şeylerin sayısı çok fazla olduğu için sıkılmadan oynayacağınıza eminiz. Ayrıca ana hikaye görevlerinin dışında yan görevler ile de oyun süresini uzatabilirsiniz. Şimdiden keyifli oyunlar diliyoruz.

İsterseniz aşağıdaki butona tıklayarak oyunu Steam dükkanından satın alabilirsiniz.

We Happy Few indir

We Happy Few Steam

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.