Sizi Bambaşka Duygulara Sürükleyecek En İyi Okul Animeleri

Herkese merhaba,

Bu yazımızda sizlere okul animeleri türünde listelerin başında yer alan en iyi okul animelerini paylaşıyoruz.
Animelerdeki okul hayatı tıpkı gerçek hayat gibidir. Aşk ilişkileri, arkadaşlıklar, çılgın öğretmenler, dram ve dahasını bulabilirsiniz. İzlerken karakterler ile kendinizi bağdaştıracak, yaşadıkları zorluklara ve mücadelerine ortak olacaksınız.
Oluşturduğumuz liste birçok listeden bir araya getirilmiş ve düzenlenmiştir.

1. Shigatsu wa Kimi no Uso

Ortaokul öğrencisi olan Arima Kousei deha düzeyinde piyano çalabilen bir gençtir. Annesinin ölümü ardından geçirdiği bir travma sonucunda artık piyano çalamamaktadır. Çocukluk arkadaşı Miyazono Kaori ile bu travmayı atlatmaya çalışırken aralarında ki arkadaşlık yerini yavaş yavaş aşka bırakacaktır.

2. Kimi no Na wa

Mitsuha ve Taki…

Bu kız ve erkek karakterlerin istekleri birbirine benzemektedir. Biri zengin ve güçlü bir aile hayatını yaşarken öbürü orta sınıf aileden gelen serseri denebilecek birisidir. Birbirlerinden hiç haberleri olmayan bu iki kişi bir sabah uyandıklarında birbirlerinin bedenlerinde olduklarını görürler. Bazen hafta da bir, bazen de birkaç kez olmak üzere bu durumu yaşamaktadırlar. Artık birbirlerinin bedenlerinde geçirdikleri zamanları hayatlarına müdahaleler ederek devam ettirmeye başlamışlardır. Fakat hiç beklemedikleri bir tehlike onlara hızla yaklaşmaktadır.

3. Kaichou Wa Maid-Sama

Misaki Ayuzawa okulda gayet disiplinli, erkeklerin korkusu ve okulun öğrenci konseyi başkanıdır.

Fakat ailesinin maddi durumu yüzünden okuldan sonra part-time olarak bir kafede maid(hizmetçi) olarak çalışmaya başlar. Çalıştığını tüm okuldan sır gibi saklarken bir gün okulun popüler çocuğu, kızların sürekli peşinden koştuğu Takumi Usui kendisini görür. Okuldaki otoritesi ve şöhretinin tehlikeye girdiğini düşünürken Takumi sürekli o kafede takılmaya başlar. Normalde hiç bir kıza pas vermeyen Takumi vaktini Misaki ile geçirmeye başlayınca olaylar gelişir. Kendisini sıkılmadan izleyeceğiniz eğlenceli bir seridir.

4. Great Teacher Onizuka

Eski bir motor çetesi üyesi olan Eikichi Onizuka okula zorlukla girmeyi başarmış ve zar zor diplomasını kazanmıştır. Onizuka’nın tek amacı en iyi öğretmen olmaktır. İlk iş tecrübesi kötü bir deneyim olsa da okul müdürü Onizuka’dan etkilenmiştir. Fakat öğretmenlik yaptığı sınıf okuldaki en sıkıntılı ve baş belası öğrenciler ile doludur. Onizuka en iyi öğretmen olmak amacı ile sınıftaki herkesi adam etmeyi kafasına koymuştur.

5. Koe no Katachi

İşitme kabiliyeti olmayan bir gencin yeni okuluna transfer olması ve burada zorbalığa maruz kalması ile başlayan hikaye de yıllar sonra yolları tekrar kesişen arkadaşlar arasında fiziksel engeller duygularının önüne geçemiyor.

6. Slam Dunk

Hanamichi Sakuragi, orta okuldayken 50 kıza çıkma teklifi etmiş ve hepsinden reddedilmiştir. Ancak Haruko Akagi adındaki bir kızı görünce gerçekten aşık olur. İşin içinde basketbol da var tabi.

7. High School DxD

Fırlama bir öğrenci olan Hyoudou Issei’nin tek dileği ileride kendi haremini kurabilmek. Yalnız şansı yaver gitmeyen kahramanımız daha ilk buluşmasında feci şekilde yaralanmış ve ölüme terk edilmiştir. Tam her şey bitti derken Gremory klanından Rias Gremory tarafından bulunup bir şeytan olarak yeniden hayata getirilir ve kendini şeytanlar ve melekler arasındaki ebedi savaşın ortasında buluverir. Her ne kadar bu durumun şokunda olsa da aslında hayalini kurduğu haremi de bulmuş olmaktadır.

En iyi okul animeleri türündeki listemizin sonuna geldik. Başka listelerde görüşmek dileğiyle.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.