Zamanın Nasıl Geçtiğini Anlamayacağınız En İyi Kutu Oyunları

Herkese merhaba,

Online oyunların popülerliği yüzünden unutulmaya yüz tutmuş kutu oyunları aslında eğlencenin ve zaman geçirmenin en güzel yolu. Bir dönem arkadaşların bir araya gelmesinin en büyük sebebi olan masa oyunları ile zamanın nasıl akıp geçtiğini anlayamazsınız.
Bu yazımızda sizlere ister ailenizle, isterse de arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceğiniz en iyi kutu oyunları listesi hazırladık.

1. Truva

Oyundaki amacınız rakibiniz ile mücadele ettiğiniz 9 ayrı cephede de olabildiğince iyi taktikler geliştirerek en iyi stratejiyi uygulamak. Önce yan yana olan 3 cepheyi kazanın ya da 9 cephenin 5’ini alın ve oyunun kazananı siz olun. Ayrıca taktik kartları ile oyunun seyrini değiştirebilirsiniz.

2. Splendor

Bu gelişime bağlı zanaatkarlık oyununu 7’den 70’e herkes için uygundur. Oynaması son derece basit olan oyunda elinizdeki mücevherleri geliştirerek soyluların beğenisine sunacaksınız ve en saygın mücevher tüccarı olmaya çalışacaksınız.

3. Yamalı Yorgan

9×9 boyutlarındaki tahta üzerine en estetik ve güzel yorganı yapmaya çalışın. Elinizdeki düğmeler ile yamaları birleştirin ve zaman parkurunu tamamlamayı hedefleyin. Orjinal adı Patchwork olan oyunun lisanslı Türkçe versiyonu olup, son derece keyifli zamanlar geçirmek için bire bir.

4. Mangala

2 kişilik strateji ve taktik oyunudur. Eski bir Türk oyunu olan Mangala’da elinizdeki taşları 12 adet kuyuya kurallara göre dağıtarak oynuyoruz. Hangi oyuncunun kuyusunda taş kalmazsa oyun biter ve mangalasında en çok taş olan kişi oyunu kazanır.

5. Otokrat

Bir yanda yaptırımların sahibi, devleti yöneten otokrat, diğer yanda ise oyuncu liderler. Amacınız bilim, din, ekonomi ve istihbarat alanlarında şehri güçlendirerek rakibinizi alt etmek. Yüksek tekrardan oynanabilirlik özelliği ile kolay kolay sıkılmayacaksınız.

6. Citadels

En keyifli ve heyecanlı rol yapma oyunlarından birisidir. Sadece rol yapmak değil şehir kurmak da işin içine girince kendinizi bu oyuna kaptırmamak zor olacak. Büyücü, Kral, Suikastçi, Mimar, Tüccar, Komutan ve Papaz rollerini gizlice seçerek aksiyon başlıyor. Rollerinizi iyi oynayın ve en büyük krallığın sahibi olun.

7. Catan

1995 yılının en iyi kutu oyunu ve 2000 yılının ise yüzyılın kutu oyunu ödülünün yanı sıra birçok ödül alan sıkılması neredeyse imkansız bir masa oyunudur. Oldukça kolay kuralları ve hızlı oynanabilirliği ile tozlu raflara kaldırılmayacaktır. Beylik oluşturma, üretim ve ticaret faktörlerine sahip oyunda en çok zafer puanına sahip olup kazanan kişi olmayı hedefliyoruz. Her oyun farklı bir harita oluşturulabileceği için tekrar etmesi nereden baksanız çok zor olacak.

Bu yazımızda masaya bir kere kurup kolay kolay kaldırmayacağınız, keyifle oynanacak ve zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız en iyi kutu oyunları listesi hazırladık. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmenizi dileriz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.