Menu
Anasayfa / Teknoloji / Yazılım / Android / Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak

Bilgisayarda Android Oyunları Oynamak

Gelişen telefon teknolojisi sayesinde günümüz akıllı telefonlarda android oyunları oynamak ile bazı bilgisayarlarda oyun oynamak performans açısından yarışacak konumda. Hal böyle olunca oyun geliştiricileri mobil oyun sektöründe daha kaliteli ve sürükleyici oyunları piyasaya sürmenin peşinde.

Fakat büyük bir çoğunluğumuz son model telefonları alıp performansın ve gücün keyfini çıkaramıyoruz. Elimizdeki telefonlar ise yeni ve güncel oyunlar için yetersiz kalıyor. Bu gibi durumlarda başka yöntemler denemek zorunda kalıyoruz.

Şimdi size tamda ihtiyacınız olan şeyi anlatacağım. Bu yöntem ile bilgisayarınızda hiç bir ayar değiştirmeden tek bir program yükleyerek Windows sisteminize android işletim sistemini kurabilirsiniz.

İhtiyacınız olan tek şey “Nox App Player” kullanmak.

Peki Nox App Player nedir?
Bilgisayarınıza android işletim sistemi kurarak tıpkı bir telefon / tablet gibi kullanmanıza olanak sağlayan yardımcı bir programdır. Bu sayede tıpkı telefonunuzda olduğu gibi instagram kullanabilir, snapchat hikayelerini takip edebilir ve en güzeli bir çok mobil oyunu klavye ve farenize optimize ederek rahatça oynayabilirsiniz. Ayrıca BlueStack gibi programlarda karşılaşılan optimizasyon sorunları ve hesaplar arası karmaşa gibi sorunlar ile de karşılaşmıyorsunuz.

Kendim de bu programın bir kullanıcısı olarak size kullanmanız için en ideal program olduğunu söyleyebilirim.

İlk yapmanız gereken Nox App Player resmi sitesinden setup indirmek. (Boyutu yaklaşık 300Mb)

Buradan indirebilirsiniz: https://www.bignox.com 

Kurulum tamamlandığında bilgisayarda android işletim sistemi de kurulmuş olacak. Giriş yaptığınızda oyun ve diğer uygulamaları indirmek için tıpkı android bir cihaz kullanıyor gibi Google hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunun için sürekli kullandığınız gmail adresinizi kullanabilirsiniz. Fakat gizlilik ve güvenlik konusunda endişeleriniz var ise yeni bir gmail hesabı açarak güvenle programı kullanabilirsiniz. Ayrıca arka planda çalışan program ve diğer uygulamaları mümkün olduğunca kapatmazsanız kasma donma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Nox App Player bünyesinde bazı oyunlar için otomatik optimize edilmiş olarak yükleniyor. Örneğin mobil PUBG olarak bildiğimiz Rules of Survival oyununu indirip giriş yaptığınızda tıpkı normal PUBG oynuyor gibi aynı tuş kombinasyonları ve tuş atamalarını otomatik yüklü şekilde oynayabileceksiniz. Ya da Clash of Clans, Clash Royale, Mobile Legends, Arena of Valor gibi oyunlar ve sayamadığım bir çok oyun ve uygulamayı istediğiniz gibi tuş atamaları sağlayarak rahatça oynayabileceksiniz.

Şuan sizler için bu programı kısaca anlatıyorum. Önümüzdeki yazılar da Nox App Player için detaylı bir kullanım rehberi ve buna benzer programları tanıtacağım yeni makaleler ile görüşmek dileğiyle.

Oyunlara ait bir kaç görüntüyü de şuraya bırakıyorum.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

We Happy Few Konusu Nedir? Oyun İnceleme

Herkese merhaba, Uzun süre boyunca erken erişimde olan oyun 10 Ağustos 2018 tarihinden itibaren artık …

Gerçek Dünyayı Unutturacak En İyi Hikayeli Oyunlar

Herkese merhaba, Oyunlarda grafiklerin, oynanışın, mekaniklerin ve seslerin yanında senaryosu da çok önemli bir faktördür. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.