Yaz Saati Uygulaması Başlıyor. Saatlerinizi Ayarlamayı Unutmayın!

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-29 19:42:11Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com
Yaz ve Kış Saati Uygulaması Nedir?

Öncelikle saatlerimizin neden ileri ve geri alındığından bahsedelim. Bu uygulamanın fikrinin farklı sahipleri olduğu düşünülsede bilinen en sağlam bilgi Amerikalı politikacı ve fizikçi Benjamin Franklin’in bu uygulama hakkında bir gazeteye konuşmasıdır. Bu fikirden sonra 1910 yılında yasalara giren yaz ve kış saati uygulaması ilk başta sadece 20 dakika iken 1916 yılında 1 saaate çıkarılmıştır.

Saatlerimizin yazın ileri, kışın ise geri alınmasının sebebi güneş ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik kullanımından tasarruf etmektir. Elektrik kullanımı için 1 saat az bir süre gibi görünse de milyonlarca kişi düşünüldüğünde oldukça büyük bir tasarruf olmaktadır. Bu sebepten her bahar 1 saat ileri alınarak yaz saati uygulamasına geçişimiz sonbaharda 1 saat geri alınarak kış saati uygulamasına geri dönmektedir.

Saatler Ne Zaman İleri Alınacak?

Mart ayının son pazar günü yani 27 Mart gecesi saat 03:00 olduğunda 1 saat ileri alınacak. Yani cumartesiyi pazara bağlayan gece uygulamaya geçmiş olacağız.

Memurların Mesai Saatleri De Değişiyor!

Yaz saati uygulaması ile 28 Mart Pazartesi’den itibaren normalde çalışma saatleri 08:00 – 12:00 ile 12:30 – 16:30 olan memurlarımız yaz saati uygulaması ile birlikte 08:30 – 12:00 ile 13:00 – 17:00 arasında çalışmaya devam edecekler.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.