Arrow İncelemesi

3532878-arrow

Greg Berlanti, Andrew Kreisberg ve Marc Guggenhiem tarafından seyirci ile buluşturulan bir Amerikan aksiyon-macera dizisidir. İlk bölümü 2012 yılında yayınlanan ve hatırı sayılır bir izleyici kitlesine ulaşan dizi de Starling şehrinin zengin ve şımarık çocuğu Oliver Queen babası ile çıktığı bir tekne gezisinde kaza geçirerek babasını ve sevgilisi Laurel Lance’in kız kardeşi Sara Lance’i kaybeder.

Kazadan sağ kurtulan tek kişi olan kahramanımız Lian Yu adındaki bir adada mahsur kalır. Herkes gemidekilerin öldüğünü düşünürken 5 yıl sonra ülkesine geri döner ve kendini geceleri suçla savaşarak kötü adamları yakalamaya adar. Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Oliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer ve Starling şehri artık onu “Arrow” olarak tanır. İlk başta tek başına olan kahramanımız yavaş yavaş bir ekip oluşturur ve şehri kötü adamların ellerinden kurtaracağına dair söz verir. Normal yaşamında babasından kalan şirkette Ceo olan ve geceleri yeşil kostümünü giyerek suçluları yakalayan biri halini alır.

Dizinin ilk sezonunda normal suçlular ile savaşan Arrow ilerleyen sezonlarda insan üstü güçlere sahip olan düşmanlar ile mücadele vermeye devam eder. Dizi yetmezliği çekeceklerin hemen başlamasını tavsiye ettiğim bir dizi daha kendini izleyiciler ile buluşturuyor. Keyifli seyirler.

Dizinin eksileri

Realist bir olgudan uzakta kalan dizi konu olarak saçma değil fakat izlerken yaşanan olaylarda bir çok mantık hatası bulacağımız kesin olarak söylenebilir. Yani izlerken elinizdeki çekirdeği tükürüp ”yok artık abartma” diyeceğiniz sahneler bol miktarda.

Dizinin artıları

Aksiyon-macera tarzı dizi sevenlerin sıkılmadan izleyeceği bir yapım olmuştur. Şehirde yaşayan kızların hepsinin güzel olması da ayrı bir durumu oluşturuyor. Dizi içinde arada bir geçmişe gidilmesi ve Oliver’ın nasıl zengin şımarık bir çocuktan suçlular ile mücadele eden biri haline dönüştüğünü anlatan kısımlarda artılardan biri. The Flash dizisi ile çekilen ortak bölümler her iki diziyi paralel olarak takip edenler için farklı bir hava katıyor.

The Flash İnceleme adlı yazımıza ulaşmak için bu linke tıklayınız. The Flash İncelemesi

Dizinin fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.