Menu
Anasayfa / Genel / Yasaklı Siteler DNS ve VPN Olmadan Girebilme

Yasaklı Siteler DNS ve VPN Olmadan Girebilme

Yasaklı siteler için nasıl çözüm bulabilirsiniz yazımızda açıklıyoruz.

Ülkemizde internette her bilgi ve siteye erişim imkanı maalesef belli sebeplerden dolayı mümkün olmamaktadır. Fakat çoğu zaman Wikipedia ve bunun gibi bazı bilgi kaynağı içerikli sitelere erişim yapma ihtiyacımız oluyor.

Bunun için şuan yapabileceğimiz tek çözüm DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN kullanmaktır.

Günümüzde daha yaygın olarak kullanılan VPN programları ve tarayıcı eklentilerinin faydası saymakla bitmez. Aklınıza tek gelen şey yasaklı sitelere erişim olmasın. Kişisel veri trafiğinizin gözlenmesini engellemek ve meraklı kişilerin sizin hangi sitelerde gezindiğinizi görmemesi gibi artıları vardır. Fakat bu faydalarının tek sıkıntısı VPN kullanırken internet hızınızın azalması ve bu sıkıntıyı da ortadan kaldırmak için aylık veya yıllık ödemelerin gerekli olmasıdır.

Şimdi size DNS ayarlarını değiştirmeden ve VPN kullanmadan yasaklı siteler için erişim imkanınız olduğunu söylesem ne düşünürdünüz?

Aslında bu işlem için ne bir program gerekiyor ne de herhangi bir ayar yapılması. Son derece basit ve internet hızınızda herhangi bir değişme olmadan gezinti yapabilirsiniz.

Yapacağınız tek şey Google Translate(Google Çeviri) kullanmak. Google çeviri birçok dilde istediğiniz kelime veya cümleyi istediğiniz dile çevirmeye yarayan bir web sayfası.

Google Translate Kullanarak Erişim Engelli Sitelere Nasıl Girilir?

İlk olarak https:/translate.google.com adresine girerek çeviri dilini İngilizce ’den Türkçe ’ye şeklinde ayarlamalısınız.

İkinci adım olarak ziyaret etmek istediğiniz sitenin tam adresini başında https:/ kullanarak yazmanız gerekmektedir. Örneğin: https:/wikipedia.org

Son olarak tercüme et butonuna tıkladığınızda erişim yapmak istediğiniz internet sayfasını Türkçe olarak görüntüleyebilir ve dilediğiniz gibi gezinti yapabilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Bring your salavat.

Bunlarada Göz Atabilirsin

Android İçin En İyi ve Ücretsiz Fotoğraf Uygulamaları

Herkese merhaba, Akıllı telefonların gelişmesi ile beraber cihazlarda kullanılan kameralar ile profesyonel fotoğraflar çekebilmek mümkün …

Bilgisayarınızdaki Gereksiz Dosyaları Temizleme

Merhaba arkadaşlar, Elinizdeki bilgisayarı uzun süredir kullanıyorsanız ve ufaktan yavaşlamalar kendini göstermeye başladıysa artık kapsamlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir