Samsung Telefonlara Format Atmak

Sizler için Samsung telefonlarına format atmak ne kadar kolay yazımızda açıklıyoruz.

Çoğumuzun kullandığı Samsung marka cep telefonları neredeyse her yaştan ve ekonomiden insanlara uygun cihaz çeşitliliği ile tercih sebebimiz olmakta. Fakat piyasaya sürülen bu kadar çok mobil cihazın ürün yelpazesinin geniş olması sorunları da beraberinde getiriyor.

Bazen cep telefonlarımız büyük sorunlarla karşılaşabiliyor. Güncelleme esnasında sıkıntılar yaşanabiliyor ve tek çözüm yolu cihazımızı formatlamak gibi görünebilir. Bunun için herhangi bir servise gidip ücret karşılığında bu işlemi yaptırabiliyorsunuz.

Peki telefonu formatlamanın başka yolu yok mu?

Elbette var hem de koltuğunuzda oturup hiçbir ücret ödemenize gerek olmadan. Ayrıca bu işlem için üçüncü taraf programlara da ihtiyacınız yok. Şimdi anlatacağım işlemleri doğru bir şekilde takip ederek telefonunuza format atabilirsiniz.

  1. Adım

İşlemlere başlamadan önce telefonun şarjının %50 üzerinde olduğundan emin olun.

Telefonunuzu normal şekilde güç butonuna basılı tutup “Kapat” seçeneğinden tamamen kapatınız.

  1. Adım

Cihaz kapalı konumdayken aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi “Güç + Ses Arttırma + Home” tuşlarına ekranda Samsung yazısı gelene kadar basılı tutunuz.

  1. Adım

Burada aşağıdaki resimde görülen “recovery” ayarlarına ulaşmış olacaksınız. Yapacağınız işlem ise ses tuşlarını kullanarak satırlar arasında gezinmek. Burada “wipe data/factory reset” seçeneğinin üzerine gelerek Güç tuşuna basınız.

Eğer işlemi yapmak istemiyorsanız “reboot system now” seçeneğini Güç tuşu ile seçerek telefonunuzu normal olarak yeniden başlatabilirsiniz.

  1. Adım

Eğer format işlemini gerçekleştirmek istediğinizden eminseniz tekrar ses tuşları ile aşağı inerek resimdeki gibi “Yes – delete all user data” seçeneğini Güç tuşu seçiniz.

Unutmayın bu işlem telefonu ilk kez satın alındığı güne geri gönderir. Yani cihazınızdaki bütün resim, video, ses dosyaları, belgeler ve telefona kayıtlı numaralar silinir ve giriş yaptığınız bütün hesaplar kaldırılır. Bunun önüne geçmek için işlem öncesi bütün verilerinizin yedeklerini almalısınız.

Bu işlem çok uzun olmasa da biraz zaman alabilir sabırla beklemenizde fayda var.

Telefonunuzu güvenle formatlamış bulunmaktasınız. Artık tek yapmanız gereken uygulamalarınızı tekrar yükleyip hesaplarınıza giriş yapmak.

Ayrıca telefonunuzu satmak istiyorsanız içinde unutulan verilerin kalmaması için bu yönteme güvenebilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.