Xiaomi – Tükiye’deki İlk Resmi Mağazası: Mi Store

Adını ülkemizde son dönemlerde sık sık duyduğumuz(özellikle akıllı telefon piyasasında), Çin menşeili Xiaomi, akıllı telefonların yanında, teknoloji entegre edilebilen her türlü eşyayı bünyesinde barındırıyor. Örneğin, resmi internet sitesine girdiğimizde, akıllı şemsiyeden, masa lambasına kadar yeni nesil teknoloji ile donatılmış bir çok ürün karşımıza çıkıyor. Bu durum şüphesiz ki Xiaomi’nin market değerinin bu denli büyük olmasının sebebini açık bir şekilde bize gösteriyor.

Xiaomi Kuluçka Merkezi

Xiaominin adeta dipsiz bir kuyu gibi olan ürün çeşitliliği, kuluçka merkezinin meyvesidir. Bu markanın prensiplerin biri, fikirlere verdiği değerdir. Örneğin, usb 3.0 girişli bir priz fikriniz var, fakat yapacak imkanınız yok. Xiaomi bu durumda devreye girip, fikrinizi alıyor, kuluçka merkezinde bu fikri sizinle birlikte araştırıp geliştirerek, fiziksel bir ürün elde ediyor. Daha sonra, fikir sahibi olarak size üründen belli haklar verip, bu ürünü kendi bünyesinde pazarlamaya başlıyor.

Ülkemizdeki İlk Resmi Mağaza

Akıllı telefon dünyasına sonradan giriş yapan, bu girişten sonra adından çokça bahsettiren Xiaomi, Türkiye’deki ilk resmi mağazası olan Mi Store’u, 16 Eylül 2018 tarihinde İstanbul’da bulunan Vadİstanbul Alışveriş Merkezi’nde açtı.

Marka felsefesi, “kaliteyi ucuza sunmak” olan Xiaomi, ürettiği telefonların tam bir fiyat – performans canavarı olması ve ülkemizdeki telefon fiyatlarının son dönemlerde başını alıp gitmesiyle birlikte alıcıların, tercih listelerinde başı çekmeye başladı ve kaçınılmaz bir son olarak bu markaya olan talep miktarı arttı.

Mi Store açılmadan önce, bu telefonları sadece internet üzerinden, yurt dışından veya yurt içinden (ithalatçı garantili) sipariş vererek alabiliyorduk. Talep miktarının artmasından sonra, Xiaomi Türkiye’deki ilk resmi mağazasını açtı.

Mi Store

Mağazanın resmi açılışının ilk günü, Xiaomi cömert davranarak mağazaya gelen ilk 100 kişiye Mi Band 2, sonraki 200 kişiye ise Power Bank hediye etti.

Mi Store’a gittiğiniz zaman yazımızın üst kısmında da bahsettiğimiz gibi sadece telefon değil, şemsiye, oyuncak, çanta, bilgisayar, mutfak aletleri vs. gibi birçok teknolojik ürünle karşılaşacaksınız.

Mağazadaki Fiyatlar

Mağazaya gittiğiniz zaman bazı ürünlerde fiyat olmadığını göreceksiniz, bunun sebebi ise henüz tüm ürünlerin mağazada bulunmaması. Çalışanlardan aldığımız bilgiye göre, henüz ellerine ulaşmayan ürünlerin olduğunu ve ancak tüm ürünler geldiğinde (fiyatsız ürünlere) fiyatlandırma yapılacağını öğrendik.

Fiyatlandırması yapılmış ürünler ise internetteki fiyatlar ile pek örtüşmüyor. Bunun en büyük sebebi ise burada satılan ürünlerin resmi marka garantisi dahilinde olması ve ürünleri almadan önce fiziksel olarak inceleyip, kullanabilme imkanıdır.

Hakkında Mertcan DOLMUŞ

Bunlara da Göz Atabilirsin

AKN’siz İnternet Fiyatları ve Hızları | 2019 Güncel

Limitsiz internet kavramı uzun zamandır belirli internet sağlayıcıların kullanıcılarına sunduğu bir hizmetti. Fakat bu hizmet, …

PC’den Sıkılanlar İçin En İyi IOS ve Android MOBA Oyunlar

Herkese merhaba, MOBA oyun sektörünün ne kadar popüler olduğunu hepimiz biliyoruz. Bilgisayar platformunda bu sektörün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.