The Flash İncelemesi

Theflash2

Geçmişte annesi kaybetmiş olan ve bu sebepten suçsuz yere babası hapse atılan Barry Alan Central City polis merkezinde suçluların arkalarında bıraktıkları izleri toplayan ve CCPD’de çalışan bir bilim adamıdır. Küçüklüğünde yaşamış olduğu bu trajediden sonra dedektif Joe West Barry’i yanına alır ve kendi kızı Iris ile birlikte büyütür.

Yıllar sonra başında Dr. Harisson Wells’in bulunduğu S.T.A.R laboratuvarının parçacık hızlandırıcısı bir hata nedeniyle patlamaya neden olur. Bu olay hava durumunu değiştirerek bir şok dalgasıyla birlikte şimşeklere sebep olur ve şimşeklerden biri Barry’i çarpar. Bu şimşek onda aşırı hızlı hücre yenilenmesi yeteğine sahip olur. Kırılan kolu 3 saat içinde iyileşmiştir. Kalbi o kadar hızlı atmaktadır ki hastanedeki makineler bile ölçemez. Fakat en önemlisi aşırı hızlı bir insana dönüşmüştür.

Bu hıza kavuşan kahramanımız kendini kötü adamlarla savaşmaya ve annesinin gerçek katilini bulmaya adamıştır. Her kahramanın bir azılı düşmanı vardır. Barry’nin ilk düşmanı Reverse Flash iken ilerleyen bölümlerde Earth-2 üzerinden gelen Zoom ile mücadele vermektedir. Ayrıca neredeyse her bölüm yeni yarı insanlara karşı savaşmaktadır. Aksiyonun bol olduğu ve yeni nesil dizilerden olan The Flash zamanında okuduğumuz çizgi romanı ekranlara taşıyor. Keyifli seyirler.

Dizinin Eksileri

İlk bölümden konuların hızlı gelişmesi biraz şaşırtıcı oldu. İlk bölümden kostüm bile giydirildi. Barry’nin Flash olma macerasını bir kaç bölüme yaymaları daha iyi olabilirdi. Arrow dizisi ile ortak bölümlerinin olması Arrow’u izlemeyenler için sıkıcı bir durum olmaktadır. Bunun dışında göze çarpan belirli bi eksi göremedik.

Dizinin Artıları

Bilim kurgu sevenler için isteklerini karşılayacak bir dizidir. Olay örgüsünden kopmadan düzenli bölümlerden oluşuyor ve sürekli aksiyona yer veriyor. Az önce eksi olarak söylediğim Arrow ile ortak çekilen bölümler her iki diziyi de takip edenler için keyifli bir izlenim katıyor. Dizi yoksunluğu çekenlerin hemen başlamasını tavsiye ettiğim bir yapımdır.

Türkçe altyazılı fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.