Anasayfa / Genel / Eskimiş Google Chrome İlişkilendirmeniz Var Sorununun Çözümü

Eskimiş Google Chrome İlişkilendirmeniz Var Sorununun Çözümü

Bazen internet download manager kurulumu veya güncellenmesi sonrasında chrome kullanırken sürekli bu hatayı alıp duruyorsunuz hatanın sebebi Chrome’a idm uzantısının kurulamaması yada önceki kurulumun eski kalması. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar için çözümü anlatmak istedim. Adımları dikkatlice yaparsanız sorundan basitçe kurtulmuş olursunuz. Yapamayanlar için chrome hatası çözümü için forumda resimli anlatım mevcut link aşağıda en kötü oraya bakarsınız.

chromedesign

1. Eskimiş Google Chrome ilişkilendirmeniz var Çözümü

Adım 1: Internet Download Manager’in kurulu olduğu dizine gidin. Varsayılan: “C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager
Adım 2: Bu dizinde bulunan “IDMGCExt.crx” isimli dosyayı bulun bu bir chrome ve yandex uzantı dosyası. Not: Bilgisayarınızda “.txt .exe v.b. dosya uzantıları normalde gözükmez eğer dosya uzantılarını görmek istiyorsanız nasıl göreceğinizi anlatan konu için buraya tıklayın.
Adım 3: Chrome’u açın sağ kısımda ki menü tuşuna tıklayın “” açılan menüden “Ayarlar” kısmına girin.
Adım 4: Açılan sayfada en solda ki kısımdan “Uzantılar” menüsüne tıklayın. Chrome üzerinde kullandığınız bütün uzantılar buradadır.
Adım 5: Uzantılar menüsünde “IDM Integration Module” varsa hemen yanında ki çöp kutusu işaretine “”  tıklayarak silin. Yoksa zaten sorun yok demektir sırada ki adıma geçiniz.
Adım 6: Adım 2 de bulduğumuz “IDMGCExt.crx” dosyasını klasörden sürükleyerek alıp Chrome üzerinde açık olan uzantılar sayfasına bırakın. Karşınıza çıkan “IDM Integration Module eklensin mi?” penceresini kabul edin. Böylelikle IDM’nin guncel uzantısını Chrome’a eklemiş olduk.
Adım 7: Son olarak uzantılar sayfasında eklenmiş olan “IDM Integration Module” uzantısının altında ki seçeneklerden “” şeklinde tikleyin.  İşlem tamam.

Chrome hatası sorunumuz çözülmüştür arkadaşlar. Bütün adımları yapmanıza rağmen sorun düzelmediyse;
Resimli Anlatım için: forumumuz da ki Eskimiş Google Chrome İlişkilendirmeniz Var Hatası Çözümü konusuna göz atabilirsiniz.

Hakkında Murat Senturk

Ben bir manyağım dedi, hayat bir karnaval dedi.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.