Microsoft Windows 8.1’in Fişini Çekti

Eylül 2017 verilerine göre Windows destekli bilgisayarların yaklaşık yüzde 6’sı Windows 8.1 kullanıcısı. Windows 8.1 son sürümü Haziran 2013’te yayımlanmıştı. Günümüz bilgisayarlarının büyük bir çoğunluğu Windows 10 sürümüne geçiş yaparken siz hala 8.1 sürümünü kullanıyorsanız kötü haberlerimiz var. Çünkü Windows 8.1’in temel destek süresi 9 Ocak 2018 günü sona erdi.

Fakat çok fazla endişelenmenize gerek yok çünkü Windows güvenlik onarımları barındıran uzatılmış desteği 10 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Eğer Windows 8.1’de güvenlik dışında yaşayacağınız herhangi bir sorun ortaya çıkarsa bu durum Microsoft tarafından onarılmayabilir.

Windows sürümünüzü güncellemediyseniz Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları için Windows 10 yükseltmesi 31 Aralık günü son bulmuştu. Fakat sizin için kısa süreli iyi bir haberimiz var.

Microsoft’un duyurusuna göre hala güncelleme yapmayan ellerini çabuk tutmak zorunda. Çünkü Windows 10’a ücretsiz geçme teklifi 16 Ocak günü sona erecek ve şuan için bu sürenin tekrar uzatılması gibi bir durum söz konusu değil.

Ücretsiz yükseltmeden faydalanabilmek için aşağıdaki linke giderek “Upgrade Now” ikonuna tıklamak yeterli.

Windows 10 ücretsiz yükseltmesi

Exe dosyasını indirdikten sonra dosyayı çalıştırıp kurulum işlemini başlatabilirsiniz. Windows 10’un kurulması bilgisayarınızın özelliklerine göre biraz zaman alabilir. Sabırla beklemelisiniz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Kalbinize Dokunacak En İyi Romantik Animeler

Duygu Seline Hazırlanın En İyi Romantik Animeler Listesi! Bir çoğu özellikle öğrencilik döneminde geçen kimimize …

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.