Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı İncelemesi

kaptan-amerika-3-izle-ic-savas

TARAFINI SEÇ!!

Yönetmenleri  Joe Russo, Anthony Russo olan yapım 6 Mayıs’ta vizyona girmiştir. Aynı adlı Marvel Comics’in Civil War çizgi roman serisinden uyarlanmış olmaktadır. Baş rollerini Chris Evans ve Robert Downey jr. paylaşmaktadır.

Öncelikle belirtmekte fayda var bu bir Yenilmezler filmi değildir. Kaptan Amerika ve onun macerasına dahil olan kahramanlar filmidir.

Konusuna gelecek olursak Kaptan Amerika yeni kurulan yenilmezler ekibinin lideri konumundadır. Yenilmezlerin dünyayı kötü güçlerden korumak adına verdikleri savaşlarda kaybedilen sivil halk ve maddi zararlar politik liderlerin canını sıkmıştır ve buna bir dur demeye karar vermişlerdir. Bu kapsamda politik bir otorite ile yenilmezler takımının yönetimini ve hareketlerinin kontrolünü ele almak amaçlı bir anlaşma hazırlamışlardır. Bu anlaşma takım içinde fikir ayrılıklarına ve çatışmalara yol açıyor. Bir tarafta yenilmezlerin hükümet kontrolünde olmasına karşı çıkan Kaptan’ın takımı, diğer tarafta Tony Stark’ın şaşırtıcı bir şekilde hükümet yanlısı takımı.

Kadroya değinecek olursak yok yok denecek cinsten. Iron Man, Kaptan Amerika, Black Widow, Kış Askeri, Falcon, Savaş Makinesi, Şahin Göz, Kara Panter, Vision, Kızıl Cadı, Ant Man, Örümcek Adam ve daha nicesi. Altıya altı halı saha maçına gider gibi karşı karşıya iki grupta Kaptan Amerika’nın kendi sebeplerince çıktığı yolda Tony ve ekibiyle olan çatışması gözler önüne seriliyor. Kara Panter’in filmi ise Marvel’in açıklamalarına göre 2017 sonuna doğru olacakmış.

Filmin Artıları

Görsellik ve aksiyon sahneleri gerçekten başarılı bir şekilde sergilenmiş. Kaptanın takımının ve Tony’nin takımının girdiği savaş bizi adeta ekrana kilitledi. Bir sürü kahramanın tek bir yapımda bir arada olması ve her birini es geçmeden yeteneklerini sergilemelerine izin verilmesi yapıma bir artı daha ekliyor. Ayrıca filmde bir çok sürprize de yer verilmiş. Ant Man ve Örümcek Adam’ın dahil olması(daha çok örümcek çocuk) komik sahneleri görmemizi sağladı. Film genel olarak akıcı olmakla beraber son sahneler yeni bir film geleceğinin sinyalini de veriyor. 2016 yapımlı filmler arasında aksiyona yeterince doyacağımız yapımların başında geliyor.

Filmin Eksileri

Öznel bir eleştiri yapacak olursak Kaptan Amerika’nın başına buyruk kararları ve kendini hep haklı sanıyor olması gerçekten beni kendinden soğutan bir yanı. Daima her şeyin doğrusu biliyormuş gibi davranıyor ve haklıyken bile haksız duruma düşüyor haberi yok. Ayrıca Vision belki de aralarındaki en güçlü karakter olmalı ama bunun etkisini filmde pek gördüğümüzü söyleyemeyiz. Filmin sonunu bağlamak adına güzel bir şey yaptıklarını söyleyemem. Kaptan Amerika Tony ile o kadar kavga ediyor birbirlerinin ağzını burnunu dağıtıyor sonra Tony’e bir mektup yollayıp sen benim kardeşimsin yardıma ihtiyacın olursa her zaman yanındayım diyor. Bu bizce en büyük saçmalıklardan biri.

2016 yapımlı bilim kurgu filmleri arasında ilk beşte görebileceğimiz bu yapımı keyifle izlemenizi dilerim.

Filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

Hikayeyi Anlamak İçin Marvel Filmleri ve İzleme Sırası

Birbirinden Eşsiz Marvel Filmleri ve İzleme Sırası Herkese merhaba, Marvel ‘ın bize sunduğu The Incredible …

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları   Merhaba arkadaşlar bu konu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.