H1Z1 Artık Bedava!

“Battle Royale” oyun modunun atalarından sayılan H1Z1 tamamen ücretsiz oldu. Artık Steam üzerinden bedava olarak indirip oynayabileceğiniz bu oyunu bilmeyenler için kısaca hakkında bahsedelim

H1Z1 Nedir?

Oyunun iki farklı modu bulunmakta. “Survival” ve “Battle Royal” modlarından dilediğiniz herhangi birini seçerek hayatta kalma mücadelesi vermeye çalışmalısınız.

“Survival” modu kendi içinde ikiye ayrılıyor. “PVE” ve “PVP” seçeneklerinden biri ile oyuna giriş yaparak zombilere karşı mücadele veriyorsunuz.

“PVE”

modunda çoklu oyuncu şeklinde fakat düşmanınız oyuncular değil, “zombiler”. Oyunun ücretsiz olması ile birlikte yeni başlayanlar için bu modu öneriyorum. Bu sayede “aim” geliştirmesi ve “craft” sistemini daha iyi kavrayabilirsiniz.

“PVP”

Bu modun tek farkı ise diğer oyuncularında size ateş açma imkanının olması. Bu modda hem zombiler hemde diğer oyuncular rakibiniz olacaktır. İster kendi arkadaş grubunuz ile girebilir ve bölgenin fatihi olabilirsiniz. İsterseniz de tek başınıza girip diğer gruplara dahil olabilirsiniz.

“Battle Royal”

Aslında günümüzde PUBG olarak bildiğimiz popüler oyunun temelleri burada atılmıştır. Oyun modu mantığının birbirinden neredeyse hiç farkı yok. 160 kişilik oyuncu ekibi paraşüt ile haritanın farklı bölgelerine silah ve mühimmat olmadan olmadan paraşüt ile gökten iniyor. Etraftaki binalardan ve karavanlardan “loot” yaparak silah ve cephane bulabilirsiniz. Ayrıca kullanılabilir durumdaki araçları da sürebilirsiniz. Oyun modunun amacı hayatta kalan son kişi olmak. Bu arada belirli periyotlar ile haritaya bir çember şeklinde zehirli gaz salınımı yapılıyor ve giderek bu çember küçülüyor. Oyunda ilk 10’a girince ödül alabilirsiniz. İlk 3’e girdiğinizde ise daha büyük ödüller verilmekte.

ANALİZ

=Oyunun Olumlu Yönleri=

Çoğu kişi yüksek donanım ihtiyacı yüzünden PUBG gibi oyunları oynayamıyor veya battle royal modunun tadını çıkaramıyor. H1Z1 çok yüksek olmayan sistem gereksinimleri ve daha akıcı oynanış ile azımsanamayacak bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Keyifli vakit geçirmek için ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir oyun. Ayrıca oyunda gerçek para yatırarak yapılan özelleştirmeler oynanabilirliği etkilemiyor. Yani para eşittir güç mantığı bu oyunda bizlerden uzak olan güzel bir özellik.

=Oyunun Olumsuz Yönleri=

Çoğu kişi oyunun eleştirirken grafiklerin mükemmel olmaması ya da oyunun çok düz olmasını şikayet etmişler. Fakat bir oyun bunlardan ibaret değildir. Oynanış ve oyun içinde yapılabilecek şeyler ile eleştirilmesi daha doğru olur.
Bu açıdan eleşti yapacak olursak, oyunda PUBG’deki gibi silahlara dipçik, tutamaç, dürbün gibi eklentilerin yapılamıyor olması büyük eksiklerden biridir. Görsel detayların bu kadar uzun zaman geçmesine rağmen hala gündemden geri kalması da ayrı bir eksikliklerden. Son zamanlarda PUBG, Fortnite gibi oyunların daha popüler olması kaynaklı oyuncu sayısında azalma yaşamış olsa da oyunun artık ücretsiz oynanabiliyor olması bu eksikliğini çok hızlı kapatacağına eminim.

Artık ücretsiz H1Z1 erişimi ile keyifli dakikalar dilerim.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.