En İyi ve En Popüler Oyunlar | 2018

Herkese merhaba,

Gün geçtikçe artan grafik kaliteleri ile daha gerçekçi oyun deneyimlerinin sunulması sektörün sürekli gelişmesini sağlamakta. 2018 yılını neredeyse yarılamış olmamıza rağmen şimdiye kadar görmediğimiz kalitede ve güzellikte oyunlar hayatımıza girdi. Bazı oyunlar hikayesi ile bizi kendine bağladı. Bazıları ise yaşattığı aksiyon ile nefeslerimizi kesti. Bu yazımızda sizlere 2018 yılının ilk yarısında çıkan en iyi ve en popüler oyunlar listesi hazırladık.

A Way Out

Yapımcıları, Brothers – A Tale of Two Sons olan oyun sadece 2 kişi ile oynanabiliyor. Hapisaneden kaçmaya çalışan 2 mahkumdan birini seçerek kontrol edebildiğiniz ortak macera oyunudur. Leo ve Vincent adlı karakterlerimizi aynı anda tek bir ekranda görerek oynandığı için oyun tarzına farklı bir bakış açısı eklenmiş. Yeri geldiğinde aksiyonu eksik olmayan, yeri geldiğinde ise duygularımızı alt üst eden sahneleri ile bir çok kişiye göre yılın oyunu tanımı kullanılmıştır.

Kingdom Come: Deliverance

Orta çağ oyunlarının Role Play mantığı üzerine kurulmuş, o dönemde yaşıyor olsanız başınıza ne gibi şeyler gelebilirdi sorusunun cevabını merak edenler için dikilmiş kaftan. Oyunun hikayesi, ailenizle beraber yaşadığınız köyün ansızın bir ordu tarafından işgal edilmesi, anne ve babanızın öldürülmesi ile başlamakta. Oyunun büyük bölümü diyalog sistemi üzerine kurulmuş. Yani karşılaştığınız kişilere verdiğiniz cevaplar ile oyunun hikayesini siz yönlendiriyorsunuz. Bu oyunu popüler yapan en önemli şeylerden birisi de gerçek hayat mantığının bulunmasıdır. Maceralardan maceralara koşarken açlığınızı, kılıcınızın keskinliğini, yorgunluğunuzu, üstünüzün kirlenmesini, v.b gibi birçok durumla da baş etmelisiniz.

Far Cry 5

Büyük bir hayran kitlesine sahip olan Far Cry serisinin beşinci oyunu bu yıla damgasını vuran yapımlardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. Yozlaşmış bir adam kendini Tanrı’nın bu dünyadaki temsilcisi olarak tanıtarak bir Amerikan yerleşkesini dini kullanarak etkisi altına almıştır. Bizim görevimiz Father olarak bilinen bu adamı, yozlaşmış tarikatını ve onun bölgede yaptığı tüm değişiklikleri ortadan kaldırmak. Bütün bunların yanında bizden yardım bekleyen ve karşılığında onları her çağırdığımızda yardımımıza koşan insan ve hayvan kurtarma görevleri ile kendimize bir ekip kurabiliyoruz. Çıkış tarihinin üzerinden çok geçmemesine rağmen tüm dünyada büyük bir kitleye ulaşmıştır.

God of War 4

BOY!

Bu replik oyunun başından sonuna kadar kulaklarımızdan eksik olmayacak.
Çıkış yaptığı tarihten itibaren henüz 3 gün geçmesine rağmen 3 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak rekor kırdı. PlayStation platformuna özel olan bu oyun serisi yıllardır artarak devam eden bir hayran kitlesine sahip. Kahramanımız Kratos, Olimpos’ta yaptığı savaş ve yıkımın ardından yıllarca sakin kalmaya ve farklı bir diyarda kendine yeni bir hayat kurmaya karar vermiştir. Fakat her ne kadar kendini beladan uzak tutmaya çalışsa da sonuçta o bir savaş tanrısıdır. Karısının ölümü ardından kendisinin vasiyeti üzerine küllerini en yüksek tepeden dökmek için oğlunuda yanına alarak yolculuğa çıkarlar. Fakat çok geçmeden birşeylerin değiştini fark edeceklerdir.

En iyi ve en popüler oyunlar yazımızın sonuna geldik. Tekrar görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.