En İyi 10 Aksiyon Animeleri

Yeni bir anime listesi ile karşınızdayız. Bugün sizler için aksiyon kategorisine giren en iyi 10 animeyi listeledik. Kimisi uzun zaman izleyecek başka şeye gerek bırakmayan, kimisi tek bir solukta bitireceğiniz animeleri şuraya bırakıp lafı uzatmadan listeye geçiyorum.

Samurai Camploo

Fuu adındaki genç bir kız “ayçiçeği” gibi kokan samurayı aramaktadır. Ama nereden başlayacağına ve ne yapacağına dair hiçbir fikri yoktur. Bu yolculukta ona yardım edenler ise Jin adında genç bir Ronin ve Mugen’dir. Jin sessiz olması ve taktığı gözlüğü ile dikkat çekmektedir. Kendisi “Mujuushin-Kenjutsu“ stilinde dövüşmektedir.  Mugen’in ise tam tersi bir kişiliği vardır. Oldukça vahşi, düşüncesiz ve kadınlara çok düşkündür. Dövüş stili tam olarak belli olamasa da kılıcı ile Capoeira ve Breackdance yaptığı söylenebilir.

Berserk

Gerek müziklerinin güzelliği, gerek aşk ve savaş konularının bir arada çok iyi ele alınması ve sayamadığım birçok özelliği ile Berserk zamanının en popüler animelerinden biridir. Konusu ise Şahinler Takımı ile Griffith’in arasındaki bitmek bilmeyen mücadele ve sürekli bizi şaşırtan bir aşk üçgenidir. Arkadaşlık, bolca kan sahnesi hatta az bile olsa cinsellik bile barındıran bu animenin sizi yeterince tatmin edeceğinden eminim.

FULLMETAL ALCHEMIST

Edward ve Alphonse Elric Amestris’in Resembool köyünde yaşamaktadırlar. Babaları Hohenheim, yetenekli bir simyacı, Edward çocukken ve Alphonse bebekken evden ayrılmıştır. Yıllar sonra anneleri Trisha Elric’i ölümcül bir hastalıkta kaybetmişlerdir. Annelerinin öldükten sonra, onlara simya öğretecek bir Sensei buluncaya kadar Winry ve onun babaannesiyle birlikte yaşarlar. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, babalarının notları arasında buldukları bilgilerde dönüşüm çemberi hakkında bahsedilmektedir. bu keşif ile annelerini yeniden canlandırmak için eve dönerler. Fakat bu girişim başarısız olur sadece biçimsiz et ve kemik yığınıyla sonuçlanır ve Edward’ın sol bacağı Alphonse’un da tüm vücudunu kaybeder. Kardeşini kurtarmak için ümitsiz bir çabayla Edward, sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha mühürler. Bu olaydan sonra, Edward’ın sol bacağı ve sağ kolunun yerine bir çeşit gelişmiş yapay organlar takılır.

One Punch Man

Karşılaştığı herkesi tek yumrukta yok edebilecek olan ve her geçen gün daha da güçlenen Saitama, küçük yaşlardan beri hep bir süper kahraman olmanın hayalini kurmuştur. Normal iş hayatını sevmeyen karakterimiz her gün yüzlerce mekik, şınav çekip bir sürü egzersiz yaparak kaslarını geliştirmeye devam etmektedir. İlk başta konusu ile bende heyecan uyandırmamıştı fakat izlemeye başlayınca durmadan diğer bölüme geçmek için can atacaksınız.

Fairy Tail

Naruto gibi uzun soluklu ve kaliteli bir animenin ardından hangi animeye başlasam diye boş boş gezinirken aklıma bu anime gelmişti. Daha önceleri müziklerini dinlemiş ve çok beğenmiştim. Şimdi izleme sırası sizde…

En başında karşılaştığımız Lucy tek bir hayalin peşinde koşuyor. -Fairy Tail loncasına katılmak-

Her geçen bölümde yavaş yavaş yeni karakterlerin hikayeye dahil olmasıyla kadro git gide büyüyor. Kahramanımız loncaya dahil olup görevden göreve  koşarken bizleri de harika maceralarına dahil ediyorlar.

Akame Ga Kill

Fakirlik ve sefalet içinde olan köy haklına bir çözüm bulabilmek ve maddi yardım yapabilmek için imparatorluk ordusuna katılıp ünlü bir savaşçı olmak isteyen Tatsumi iki arkadaşı ile köyünden ayrılmak zorunda kalmıştır. Daha başkente varmadan yolları ayrılmıştır. Başkentte bazı olaylar yaşadıktan sonra zengin bir ailenin kızı olan Aria kahramanımıza yardım eder. Tatsumi bu yardımların karşılığını zenginlere suikast düzenleyen Night Raid grubuna karşı mücadele vererek ödeyecektir.

Monster

Dr.Tenma, Almanya’da oldukça ünlü ve yetenekli bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden eşini kaybetmiş bir kadının, kocasının ardından ne kadar üzüldüğünü gördükten sonra bundan sonra hiç bir hastasına statüsüne göre öncelik tanımayacağına dair kendi kendine söz verir. Bu kararından sonra, belediye başkanı yerine kafasından vurulmuş bir çocuğu kurtarmayı tercih eder. Bu kararı ona hastanedeki pozisyonunu, kariyerini, geleceğini ve nişanlısını kaybetmesine sebep olur. Tedavi ettiği çocuk bir süre sonra ortadan kaybolur. Daha sonraki günlerde hastane müdürü ve Dr. Tenma’yı suçlayan bir kaç doktor öldürülür. Tenma, eski pozisyonuna geri döner fakat bu olaylar onu cinayetlerdeki bir numaralı şüpheli yapmıştır.

Tokyo Ghoul

Korku temasını, doğa üstü olayları ve psikolojiyi en iyi kullanan animelerden biridir. Tokyo’da faili meçhul cinayetlerin sebebi ghoullardır. Yani bizim bildiğimiz gulyabaniler. Ghoullar insanlarla beslenen ve ilk bakışta insandan farkı olmayan yaratıklardır. Kahramanımız Ken bir gün ghoul saldırısına uğradıktan sonra onu hayatta tutabilmek için bir ghouldan organ nakli yapılır ve one eyed ghoul olur. Yeni bir hayata başlayan Ken’i son derece garip olaylar ve tehlikeler beklemektedir. Tabi tehlikelerin en büyüğü anti ghoul avcılarıdır.

Cowboy Bebop

Gezegenler arasında seyahat 2021 yılında mümkün hale gelmiştir. Ancak, ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü yok eder ve milyarlarca insanın ölümüne sebep olur. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Cowboy Bebop, 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Oldukça tehlikeli bir meslek icra eden  Spike Spiegel ve onun iş ortağı Jet Black geçimlerini sağlayabilmek için, Bebop isimli gemileri ile, aranılan suçluların peşinden sistemin bir ucundan diğer ucuna yol katetmektedir.

Shingeki No Kyojin (Attack On Titan)

Aksiyon animeleri listesinde sona geldik.

Eren Yeager ailesi ile Shiganshina bölgesinde yaşamaktadır. 100 yıl kadar önce ortaya çıkan Kyojin, Titan devleri nedeniyle insanlar en dıştan içe doğru Duvar Maria, Duvar Rose ve Duvar Sina’yı inşa etmişlerdir. İnsanlar bu duvarlar içine kurulan şehirlerde yaşamaktadırlar. 100 yıldır dev saldırısı olmayan insanların hayatı bir gün 60 metrelik Dev Colossus Titan’ın ortaya çıkmasıyla tamamen değişir. Bulunduğu duvara dev tarafından gedik açılan Eren’in yaşadığı bölgeye diğer devler saldırır ve istila başlar. Bu istilada Eren’in annesi gözleri önünde bir dev tarafından yenilir. Tahliye olmayı başaran Eren en yakın arkadaşı Armin Arlert ve üvey kız kardeşi Mikasa Ackerman’ın ile birlikte bütün devleri öldürme yemini ederler. Üçü beraber bu hedef uğruna askere katılırlar.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.