Güvenliğiniz İçin En İyi Antivirüs Programları

Cihazlarınızı Huzur İçerisine Kullanmanıza İmkan Veren En İyi Antivirüs Programları

 

Bilgisayarlar ve mobil cihazlarımız artık hayatımızın olmazsa olmaz bir parçası haline geldi. Tüm sosyal etkinlikleri planlamayı, bankacılık işlemlerini yapmayı ve keyifli vakit geçirebilmek için oyunları bile bilgisayarlar üzerinden oynuyoruz. Oturduğumuz yerden bile dünyanın öbür ucunda beğendiğimiz bir ürünü kapımıza kadar getirtmek için bilgisayarları kullanıyoruz.

Hal böyle olunca nasıl hastalık kapmamak için kendi sağlığımıza önem gösteriyorsak ve düzenli bir hayat yaşamaya çabalıyorsak, bilgisayarlarımız içinde bir takım güvenlik ve sağlık önlemleri almamız gerekmektedir. Microsoft un bize sunduğu güvenlik duvarı ve kendi yazılımı tehditlere karşı yetersiz kalabiliyor. Bilgisayarınıza virüs bulaşması tahmin ettiğimizden çok daha büyük sorunlara yol açabilir bu tür zararlı yazılımlara karşı koruma elzemdir.

Şimdi size aşağıda vereceğim liste ile bilgisayarınızı zararlı yazılım ve kötü niyetli kişilerden uzak tutmak için güvenle kullanabileceğiniz anti virus programlarını sayacağım. Bunların arasında ücretsiz lisansı bulunan yazılımlar da var. Lafı fazla uzatmadan listemize geçelim. Aynı zamanda banka bilgilerinizin kötü ellere geçmemesi için casus yazılımlara karşıda an en güçlü silahımız antivirüslerdir. Sadece bilgisayarımız için değil diğer cihazların da güvenliği için listemizde ki markaların android ve ios sürümleri mevcuttur.

Eset

1992 yılında kurulan, günümüzün en popüler ücretsiz antivirüs programlarından biridir. Windows, Mac, Android, Linux için versiyonları bulunan ve premium satın aldığınızda daha güçlü özelliklerin açılmasına olanak sağlayan faydalı bir yazılımdır. Favorilerimden biri olup en cihazlarınız için iyi bir koruma sağlar. Internet security adında web sitelerinden gelecek tehditlere karşı güvenlik sağlayan bir hizmeti de mevcuttur.

Trend Micro

2017 AV Test sonuçlarına göre en çok satan kişisel kullanım antivirüs programıdır. Yıllık ücret talep eden ve tek bir lisans ile 3 cihazda da kullanılabilen güncel bir yazılımdır.

Avast

400 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile ücretsiz antivirüs programları arasında tanınmış bir isim. Dilerseniz premium özelliklerinden belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Sisteminizi yavaşlatmayan hızlı bir VPN, gelişmiş parola yöntemi premium özellikleri arasındadır. Avast free antivirus adıyla ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir versiyonu mevcuttur.

Bitdefender

15 yıllık yakın geçmişine rağmen şuan dünya üzerinde 500 milyon bilgisayar ağına sahip olup antivirüs programları arasında bir numaradır. Kendi iddiasına göre günde 11 milyar güvenlik sorusu sorarak, daha yeni ortaya çıkmış bir zararlıyı 3 saniye içinde tespit edebilir. Bir çok test kuruluşu, anketler ve kişisel kullanıcı yorumlarına göre en başarılı yazılımdır.

Comodo

Üçüncü parti yazılımlara enjekte olmuş zararlılara bile karşı koyan yeni nesil antivirüs programlarından birisidir. 85 milyonun üzerinde kullanıcı bulunan program Fortune 500 şirketlerinin geribildirimleri ile geliştirilmiştir.

Symantec

Çoğu kullanışsız programın aksine push desteği olan ve gayet hızlı önlemler geliştiren bir virüs programıdır. Bu yazılımın en büyük özelliği geliştiricilerinin hızlı çalışıyor olmasıdır. Sizin şuan kullandığınız virüs programı haftalar önce ortaya çıkan zararlı ile mücadele ederken, bu programın daha virüs çıktığı saatlerde önlemler aldığı olaylar yaşanmıştır.

Avira

Bu programın güzelliği ise bilgisayarınızı korumakla kalmayıp, android ve ios için de uygulama çıkarıp çok yönlü kalkan olabilmesidir. Bireysel ve kurumsal seçenekleri ile son derece başarılı bir yazılımdır. Avira Free Antivirus olarak ücretsiz versiyonu da bulunmaktadır. Başarılı ücretsiz antivirüs yazılımlarındandır. Benim için bir dönem ücretsiz olmasıyla ön planda olan bir yazılımdı.

G DATA

Alman geliştiricilerin ortaya çıkardığı bir virüs programıdır. Çift motorlu koruma desteği ve düşük boyutları ile dikkat çekmektedir. Ancak kullanıcı yorumlarını göz önüne alırsak yavaş çalıştığı ve bir takım hatalar ortaya çıkardığı görülmüştür.

F-Secure

23 dil desteği ile basit, güvenilir ve ekonomik bir yazılımdır. Çevrimiçi bankacılık koruması ile işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çocuklar için ebeveyn kontrolü de bulunmaktadır.

AVG

Kuruluşu olan 1991 yılından beri kişisel verilerimizi koruyan ve saklayan yüzlerce ödül almış en eski virüs programlarından biridir. Hem bilgisayarınız hemde mobil cihazlarınız için versiyonları bulunan, kendini günümüze kadar sürekli güncellemiş ve geliştirmiş köklü bir yazılımdır.

Panda Security

Eski ve güvenilir antivirüs yazılımlarından biridir. Mobil cihazlarınız içinde versiyonları bulunmaktadır. Kişisel olarak favorim olmasa da önerebileceğim başarılı yazılımlardan biridir. Panda Free antivirüs olarak ücretsiz versiyonuda bulunmaktadır.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.