Menu
Anasayfa / Oyun / Bilgisayar Oyunları / Aion Genel İnceleme

Aion Genel İnceleme

AION

aionlayer
Merhabalar arkadaşlar,

Asmodiyer ve Elyos ırkının süregelen savaşını yaşayacağımız,  kanatlarımızla dağlarda tepelerde süzüleceğimiz yeri geldiğinde kalemizi savunup yeri geldiğinde taarruza geçeceğimiz bir serüvene çıkmaya hazırlanın. Halen en popüler MMORPG oyunları arasında gözüken Aion görsel açıdan çok başarılı olmasa da oyunun başta her gün gerçekleşen savaşları ve diğer sistemleri gerçekten muazzam derecede zevkli.

Günümüzde yaygınlaşan MMORPG oyunlardan örnek vermek gerekirse Desert Online ve Blade & Soul gibi yapımlar bu tarz oyunların görsellik çıtasını ciddi anlamda yukarı çekti. Fakat kaçırmamamız gereken bir detay ise bu tarz oyunlarda toplu savaş sistemlerinin bulunup bulunmaması.  Nedeni ise bir anda aynı arenada belirecek binlerce oyuncu ciddi bir grafik yükü oluşturacağından bu durum ekran kartınızı yüksek oranda zorlayabilir hatta oyunu size oynatmayacak duruma getirebilir. Bu sebeple Aion gibi oyunların yüksek detaylara sahip grafikler kullanması yanında büyük problemler getirebiliyor. Günümüzü ele alırsak evimizde ki bilgisayarların baya geliştiğini görebiliriz buda oyun yapımcıları için paralel oranda görsel açıdan rahatlık sağlıyor fakat sistem kaynakları çok iyi olmayan bilgisayarın sayısı da yabana atılacak miktarda değil. Bu sebeple özellikle online oyun yapımcılarının orta yolunu bulup herkese hitap edebilecek şekilde oyun tasarlamaları gerekiyor.

Aion oyununu aklımıza gelen tüm soruları sorarak detaylı olarak incelemeye çalıştık. Oyuna başlamayı düşünen veya oyuna başlamış fakat sistemleri kavramaya çalışan arkadaşlarımız için faydalı bir video olacaktır.

Herkese iyi seyirler,

Hakkında Murat Senturk

İşlediği ağır suçlar yüzünden mahkeme tarafından sınırsız kamu hizmeti cezası aldı ;( . Kendini Technoboss'a adayarak burada ceza süresinin dolmasını bekliyor.Bununla birlikte gereksiz detay olarak emekli fenomen ve eski modacı.

Bunlara da Göz Atabilirsin

En İyi Türk Hosting Firmaları | 2019 Güncel

Tecrübelerimiz ve Sizden Gelenler ile Değerlendirdiğimiz En İyi Hosting Firmaları Merhaba arkadaşlar bu konu uzun …

Etkili Android Telefonu Hızlandırma Rehberi

Android Cihazınızın Verimliliğini Arttıracak Telefonu Hızlandırma Rehberi Android telefon kullanıcıların zaman geçtikçe en çok karşılaştığı …

2 Yorumlar

  1. Arkadaşım bir sorum olacak. Ben yeni indirdim bu oyunu fakat şuan türkçe olarak oynayabiliyormu bu oyun. Bendeki sürüm 45Gb ve ingilizce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.