Wukong : Maymun Kral

Wukong

Maymun Kral

Ionia

Can:577.8 (+85 seviye başına)

Mana:265.84 (+38 seviye başına)

Saldırı Gücü:59.876 (+3.2 seviye başına)

Saldırı Hızı:0.658 (+3% seviye başına)

Hareket Hızı:345

Can Yenileme:6.19 (+0.65 seviye başına)

Mana Yenileme:8.04 (+0.65 seviye başına)

Zırh:24.88 (+3.5 seviye başına)

Büyü Direnci:32.1 (+1.25 seviye başına)


Yetenekler

Kostümler

Yetenekler

Taş Deri

Wukong’un Zırh ve Büyü Direnci, çevredeki her bir rakip şampiyon için artar.


Ezici Vuruş

Bedel: 40 Mana
Menzil: Kendin

Wukong bir sonraki saldırısında artan menzili ile fazladan fiziksel hasar verir ve rakibin Zırh değerini kısa süreliğine azaltır.

Wukong’un bir sonraki saldırısı 125 Saldırı Menzili kazanır, 30/60/90/120/150 (+110% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve rakibin Zırh değerini 3 saniyeliğine %10/15/20/25/30 azaltır.


Yem

Bedel: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: Kendin

Wukong 1,5 saniyeliğine görünmez olur. Arkasında bıraktığı kontrol edilemez kopya, 1,5 saniye sonra yakınındaki rakiplere Büyü Hasarı verir.

Wukong 1,5 saniyeliğine görünmez olur. Ardında bıraktığı, kontrol edilemeyen yem, 1,5 saniyenin sonunda yakındaki rakiplere 70/115/160/205/250 (+60% Yetenek Gücü) Büyü Hasarı verir.


Bulut Saldırısı

Bedel: 45/50/55/60/65 Mana
Menzil: 650

Wukong hedef şampiyona doğru fırlar ve hedefin yanındaki en fazla 2 rakibe daha saldırarak, saldırılan rakiplerin her birine fiziksel hasar veren yansımalar yaratır.

Wukong hedef şampiyona doğru fırlar ve hedefin yanındaki en fazla 2 rakibe daha saldırarak, saldırılan rakiplerin her birine 60/105/150/195/240 (+80% ek Saldırı Gücü)fiziksel hasar veren yansımalar yaratır. Wukong, hedefe vurduktan sonra, 4 saniyeliğine %30/35/40/45/50 Saldırı Hızı kazanır.


Burgaç

Bedel: 100 Mana
Menzil: 315

Wukong’un sopası ileri doğru uzar ve Wukong’un dönüşüyle rakiplere hasar vererek onları havaya savurur. Wukong bu büyünün etki süresi boyunca Hareket Hızı kazanır.

Wukong’un sopası ileri doğru uzar ve Wukong’un dönüşüyle, saniye başına 20/110/200(+120% Saldırı Gücü) fiziksel hasar vererek, çarptığı rakipleri havaya savurur. Wukong bu büyünün etki süresi boyunca Hareket Hızı kazanır. Etki süresi 4 saniyedir.

Efsane

Rün Savaşları’nın karmaşasında, devasa boyutlardaki bir rüntaşı Veba Ormanları’nın derinliklerinde kayboldu. Orada, el değmemiş bir halde yüzyıllarca durdu ve çevresinde yaydığı kuvvetli büyüyle yaban hayatına bilinç ve yaşama gücü verdi. Bu güçten özellikle etkilenen bir grup maymun taşa tapmak için geldiler ve liderleri (bilge bir alim) taşın gücünü maymunları ölümsüz yapmak için kullanabileceğine inandı. Karmaşık bir ayin gerçekleştirdi ama işler beklediği gibi gitmedi. Rüntaşı yok olmuştu ve ölümsüzlük vermek yerine, kalbinde taşın gücünü ve kuvvetini taşıyan Kong’u oluşturmuştu. Kong’un içinde, dinmeyen bir büyük işler başarma isteği vardı. Değerli bir rakiple karşılaşma arzusuyla Veba Ormanları’nın sunabileceği bütün yaratık ve canavarları arayıp buldu ama hiçbiri onu istediği gibi zorlayamadı. Nasihat için bilgeye gittiğinde, kuzeyde yaşayan, zekâları ve güçleriyle dünyayı istedikleri gibi şekillendirmiş olan kılsız maymunların efsanesini öğrendi.

Kong, efsanenin doğru olup olmadığını keşfetmek kararıyla kuzeye doğru yola çıktı. Güney Çorakları’nı, daha sonra da Büyük Duvar’ı geçti. Yolu üzerinde, derin meditasyonda olan Master Yi’ye rastladı. Kong, ona kuzeydeki en güçlü savaşçının kim olduğunu sordu ve Yi de ona League of Legends’dan (Efsaneler Ligi) bahsetti. Hikâye Kong’un aklını başından aldı. Dünyadaki en güçlü savaşçılarla karşılaşabileceği bir yer, onun için cennetti. Kong, Yi’den kendisini Lig’e tanıtmasını ve ona insan yöntemlerini öğretmesini istedi. Böylece Lig’e uygun bir şampiyon olabilecekti. Karşılığında, Yi’nin Wuju stilini kullanarak Runeterra’nın gördüğü en büyük savaşçı haline gelip Yi’yi onurlandıracaktı. Yi Kong’un tutkusuna hayran olarak bu teklifi kabul etti, ama bir gün Kong’un da Wuju’nun derslerini bir öğrenciye aktarması koşulunu koydu. Bu anlaşmanın ruhuna uygun olarak, Kong’un adını ”Wukong” olarak değiştirdi ve onun olağan dışı doğasına uyan bir silah verdi: Doran’ın gençliğinde yaptığı sihirli bir sopa. Silah, rakipsiz bir şaheserdi. Wukong, Yi’nin rehberliğinde en iyi olduğunu kanıtlamak ve dünyaya Wuju’nun gerçek gücünü göstermek için League of Legends’a katıldı.

”Gerçekte kim olduğunu yalnızca savaşta öğrenebilirsin.”
– Wukong

Arkadaşlar

  • Master Yi
  • Ahri

Hakkında Notorious

Brooklyn sokaklarında rap yaparken, atıştığı zenciyi buz sarkıtıyla öldürüp arkasında hiç kanıt bırakmayan ve daha sonra yolu teknolojiyle kesişen, yegane bir editör.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İstenmeyen Yerlerden Gelen SMS Mesajlarını Engelleyin

Özellikle bahis ve erotik sitelerden gelen saçma sapan mesajlar tam bir baş belasına dönüşmüş durumda. …

Kafa Karışıklığına Son Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası

Kafa Karışıklığını Giderelim, Star Wars Filmleri ve İzleme Sırası Merhabalar Star Wars severleri, bir dönemin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.