Sizi Ekrana Bağlayacak En İyi Filmler | 2018

Herkese merhaba,

Hafta sonunuzu nasıl geçirmeyi düşünüyorsanız doğru adrese geldiniz. Bu yazımızda sizlere 2018 yılının ilk yarısında vizyona girmiş en iyi filmler listesi hazırladık. Aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk filmleri, animasyon filmleri ve aile filmleri hepsini burada bulabilirsiniz. Hadi listemize geçelim.

1. Yok Oluş / IMDB: 7.0

Kocası gizli bir üs için çalışan Lena, sıradan bir kadındır. Bir gün kocası gittiği görevden geriye hasta ve yatağa bağlı bir şekilde geri döner. Kocası dünya üzerinde ortaya çıkan ve bir bölgeyi çevreleyen “Parıltı” isimli bölgeye keşif için gitmiştir. Kendisi bir biyolog olan ve askeri geçmişi olan Lena, kocasını neyin hasta ettiğini öğrenmek için keşif birliğine katılır ve bölgede hiç tahmin edemeyeceği manzaralar ile karşılaşır.

2. Love, Simon / IMDB: 7.8

Toplumun önyargıları ve baskısından çekinen Simon, 17 yaşında ve aşkı herkesin bildiğinden farklı bir şekilde hissediyor. Açıklamak istediği şeyler yüzünden alacağı tepkilerden korkan ve bu sorunu çözmeye çalışan bir gencin hikayesini anlatmakta.

3. İnanılmaz Aile 2 / IMDB: 8.2

Yönetmenliğini yeniden Brad Bird’ün yaptığı filmde küçük Jack-Jack’in güçlerinin gelişmeye başlaması yüzünden baba Bob’un sorumluluk almasını konu alıyor. Helen dünyayı tehlikelerden korurken Bob’da Jack-Jack’in güçlerini kontrol etmesini ve geliştirmesini öğretmeye çalışıyor.

4. Ayin / IMDB: 7.6

Ellen Graham son derece gizemli ve sırlarla dolu yaşlı bir kadındır. Ölümünün ardından kızı Annie ve ailesi atalarından kalan korkunç mirasın sırlarını keşfetmeye başlar. Yavaş yavaş bu sırlar ortaya çıkarken ailenin bu durumla başa çıkma mücadelesini görüyoruz. Yılın en iyi korku filmleri listesinin başında yer alacağına şüphemiz yok.

5. Deadpool 2 / IMDB: 8.1

Bir yandan kahramanlık işlerini idare etmeye çalışırken öte yandan ise kız arkadaşı Vanessa ile mutlu bir ilişki sürdüren kahramanızın yolu Cable ismi ile tanınan ve gelecekten gelen biriyle kesişir. Cable gelecekte düzeni bozacak bir çocuğu bulmanın peşindedir. Deadpool’un amacı ise Cable’ı durduracak bir takım kurmak ve birlikte mücadele etmektir.

6. Oyun Gecesi / IMDB: 7.0

Bir grup arkadaş geleneksel olarak bir araya gelip geceleri keyifli vakit geçirmek için oyun oynarlar. Yine bir oyun gecesi düzenlemeye karar veren grup bu sefer oyunu daha heyecanlı hale getirmek için plan kurmak isterler. Plana göre aralarından bir kişi kaçırılacak ve grubun kalanı o kişiyi bulmaya çalışacak. Fakat neyin gerçek neyin sahte olduğu bir yerde karışıyor. Gecenize eğlence katacak en iyi komedi filmleri arasında bir yapıt.

7. Tomb Rider 2018 / IMDB: 6.4

Lara Croft efsanesi tekrar bizimle.
21 yaşındaki Lara babasının ticaret krallığının başına geçmeyi kabul etmeyip ve üniversiteye başlayıp kuryelik yaparak hayatına devam etme kararı almıştır. Ancak ortaya bir antik eserin çıkması ve ardındaki gizemin peşinden gitmek isteyen Lara, kendini soluksuz izleyeceğiniz bi macera içerisinde bulur.

8. Jurassic World: Yıkılmış Krallık / IMDB: 6.6

İlk filmde gördüğümüz dehşetin ardından dinozor koruma grubu kurulur ve aktif bir yanardağının felaket oluşturmasını önlemek amacıyla bu canlıların aktarılması istenir. Kurtarma görevine giden Owen adaya ulaştığında işler umduğu gibi gitmez.

9. Every Day / IMDB: 6.3

Her sabah uyandığında farklı bir beden içinde olan karakterimiz ve ona aşık olan genç kızın hikayesi. Görünüş ne olursa olsun aşk hep aynı kalır tabirini en güzel yansıtan bir aşk filmi. Yılın en iyi filmler listelerinde üst sıraları zorlayacaktır.

10. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı / IMDB: 8.7

Evrenin karşılaştığı en büyük felaket olan Thanos, sonsuzluk taşlarına sahip olup bütün nüfusun yarısını ortadan kaldırmayı planlamaktadır. Yenilmezler takımı ise Thanos’a karşı evrenin dört bir yanında mücadele vermektedir.

Bu yazımızda sizlere 2018 yılının ilk yarısı için en iyi filmler listesi hazırlamaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

Hakkında Taner Ünal

Dünyanın en mükemmel editör haşmetleri, beyefendi hazretleri.

Bunlara da Göz Atabilirsin

İzlemekten Keyif Alacağınız En İyi Romantik Komedi Animeler

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Romantik Komedi Animeler Merhaba arkadaşlar, bugün sizler için izlemekten keyif …

Ses Kalitesiyle Dikkat Çeken En İyi Bluetooth Hoparlörler

Kaliteli Ses Performanslarıyla Ön Plana Çıkan En İyi Bluetooth Hoparlörler Yaz aylarının vazgeçilmezi olan arkadaşlarımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.